gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zelhem in startblokken voor WK-wedstrijd

577c4a23adda51919f52d1575f73ed0d.jpg

Motorclub ZAMC uit Zelhem is eind juni gastheer van een wedstrijd in het wereldkampioenschap Trial, de TrialGP. Door rotsblokken te importeren uit onder meer Denemarken en Duitsland wordt een parcours klaargemaakt op de voormalige vuilnisbelt om de wereldtop te kunnen ontvangen.

Redactie REGIO8 |

“Het is nu veertig jaar geleden dat het in Nederland was, dus het is superbijzonder en uniek dat de beste mensen van deze motorsporttak hiernaartoe komen”, vindt parcoursbouwer Alex van den Broek. Doel van de trialsport is om een parcours over rotsblokken zo goed mogelijk te volbrengen, waarbij foutloos rijden belangrijker is dan snelheid. Eerder organiseerde de ZAMC twee EK-wedstrijden, maar het binnenhalen van de GP-wedstrijd is een unicum voor de Zelhemse motorclub. “Alle wedstrijden vinden plaats op hoogte waar de natuurlijke hindernissen vanzelf aanwezig zijn”, vertelt de trotse projectleider Dick Bulten van ZAMC. “Het feit dat het nu hier is kan omdat wij alles wat je hier ziet hebben geïmporteerd uit diverse landen.”

Waar in de MXGP-klasse Jeffrey Herlings de zeges voor zijn blessure aaneen reeg, ziet Bulten geen Nederlandse kanshebbers tijdens de TrialGP in Zelhem. “Helaas moet ik zeggen absoluut niet”, aldus de projectleider. “In de GP-klasse rijdt geen Nederlander, maar waarschijnlijk krijgen er twee een wildcard voor een niveau lager.” De organisatie verwacht in het weekend meer dan tienduizend bezoekers te verwelkomen op De Langenberg. “Ik denk dat ze met verbazing zullen kijken naar wat de wereldtoppers hier laten zien”, aldus Van den Broek.

Side-events voor jong en oud
De GP-wedstrijden in Zelhem, onderdeel van een serie van acht races over de hele wereld, vinden plaats op 22 en 23 juni. ZAMC overlegt momenteel onder meer met de gemeente Bronckhorst over het organiseren van diverse side-events, waarbij onder meer ouderen en basisschooljeugd de kans krijgen om kennis te maken met de trialsport.

Foto: REGIO8

Lees ook

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.