Ulft, Netherlands

Zeldzame bomenziekte in 's-Heerenberg

Regio8 | 2 juli 2015 15:31 | Aangepast op 2 juli 2015 15:31
Het is voor het eerst dat de ziekte in Nederland op levende bomen is aangetroffen. Vorig jaar werd het geconstateerd op brandhout in Noord-Holland. De Roetschorsziekte komt wel voor in Engeland en Duitsland, maar tot nu is er nog weinig bekend over de oorzaak van de ziekte.

Het grootste deel van de bomen staat in park Gouden Handen, dat woensdagmiddag is afgesloten voor publiek. Medewerkers van de gemeente zijn al bezig met de voorbereidende werkzaamheden. Drie zieke esdoorns staan op particulier terrein, waarvan de eigenaren al geïnformeerd zijn door de gemeente.

Omwonenden van het park hebben een brief ontvangen van de gemeente, waarin zij worden geadviseerd om tijdens de kap ramen en deuren gesloten te houden. 

Lees ook

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij het verzorgingshuis #3

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Clara (83) maakt al jaren kerstkaartjes voor ouderen: niemand mag vergeten worden

Denk je aan kerst, dan denk je aan gezellige kerstmuziek, de kerstman, een prachtig versierde boom ...

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...