Ulft, Netherlands

Zeldzame bomenziekte in 's-Heerenberg

Regio8 | 2 juli 2015 15:31 | Aangepast op 2 juli 2015 15:31
Het is voor het eerst dat de ziekte in Nederland op levende bomen is aangetroffen. Vorig jaar werd het geconstateerd op brandhout in Noord-Holland. De Roetschorsziekte komt wel voor in Engeland en Duitsland, maar tot nu is er nog weinig bekend over de oorzaak van de ziekte.

Het grootste deel van de bomen staat in park Gouden Handen, dat woensdagmiddag is afgesloten voor publiek. Medewerkers van de gemeente zijn al bezig met de voorbereidende werkzaamheden. Drie zieke esdoorns staan op particulier terrein, waarvan de eigenaren al geïnformeerd zijn door de gemeente.

Omwonenden van het park hebben een brief ontvangen van de gemeente, waarin zij worden geadviseerd om tijdens de kap ramen en deuren gesloten te houden. 

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Tientallen kinderen sleeën van de ‘hoogste berg van Doetinchem’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 7 jan 2026 17:29

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Leegstaande gebouwen Berkelland voor eventuele woningbouw in kaart gebracht

Zijn er binnen Berkelland nog leegstaande gebouwen of ongebruikte gronden die geschikt zijn voor won...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Auto botst door gladheid frontaal tegen boom in Steenderen

Bij een eenzijdig ongeval op de L. Dolfingweg in Steenderen is donderdagochtend een auto frontaal te...

Politieke Avond van Bronckhorst alleen online te volgen vanwege gladheid

De Bronckhorster Politieke Avond van donderdag 8 januari is alleen online te volgen. Dit heeft de ge...