Ulft, Netherlands

Zeldzame bomenziekte in 's-Heerenberg

Regio8 | 2 juli 2015 15:31 | Aangepast op 2 juli 2015 15:31
Het is voor het eerst dat de ziekte in Nederland op levende bomen is aangetroffen. Vorig jaar werd het geconstateerd op brandhout in Noord-Holland. De Roetschorsziekte komt wel voor in Engeland en Duitsland, maar tot nu is er nog weinig bekend over de oorzaak van de ziekte.

Het grootste deel van de bomen staat in park Gouden Handen, dat woensdagmiddag is afgesloten voor publiek. Medewerkers van de gemeente zijn al bezig met de voorbereidende werkzaamheden. Drie zieke esdoorns staan op particulier terrein, waarvan de eigenaren al geïnformeerd zijn door de gemeente.

Omwonenden van het park hebben een brief ontvangen van de gemeente, waarin zij worden geadviseerd om tijdens de kap ramen en deuren gesloten te houden. 

Lees ook

Achterhoekse kreten 'D'ran' en 'Weerkommen' in de race voor eigen trein

Reizigers en bewoners in de Achterhoek mogen meebeslissen over acht nieuwe treinnamen. Vanaf decembe...

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Na de moord op zijn dochter kiest Winterswijker voor strijd: 'Wij hebben rouw met een A'

Het leven van Wim Hertgers uit Winterswijk veranderde twee jaar geleden voorgoed. Op 8 oktober 2023 ...

Sander Berendsen van Warboel koninklijk onderscheiden

Sander Berendsen, de drijvende kracht achter het duo Warboel, is benoemd tot lid in de Orde van Oran...

Duitse automobilist rijdt door weiland en belandt in sloot Gendringen

Een Duitse automobilist heeft zondagmiddag iets voor 13.00 uur de verkeerde afslag genomen in Gendri...

‘In Loil kan het’: dorp ontvangt forse steun voor nieuwe MFA

Loil zit niet stil. Nadat de kerk al is omgebouwd tot evenementenlocatie, wordt in het dorp nu gewer...