gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeer grote brand in ijzergieterij in Terborg

e2085465b188d346245ab30392d4bed6.jpg
Redactie REGIO8 |

De brand ontstond dinsdagmiddag rond 16:15 uur in het bedrijf aan de Lovinkweg. Een bak vol alcohol met een sterkte van 98% had vlam gevat. De brand werd al snel opgeschaald naar een zeer grote brand en het bedrijf werd ontruimd. Wegens grote zwarte rookpluimen, die tot in de verre omgeving te zien waren, adviseerde de Veiligheidsregio omwonenden om ramen en deuren gesloten te houden.

De brandweer rukte met groot materieel uit om de brand te blussen. Omstreeks 18:30 uur werd uiteindelijk het sein ‘brand meester’ gegeven. De exacte oorzaak van de brand is nog steeds onbekend. Het Team Brandonderzoek van de brandweer probeert dit te achterhalen.

Twee gewonden door de brand

Twee medewerkers van het Terborgse bedrijf zijn bij de brand gewond geraakt. Een daarvan is met brandwonden aan armen en benen afgevoerd naar het ziekenhuis. De andere kon ter plaatste worden behandeld aan zijn verwondingen. Een traumahelikopter werd opgeroepen, maar kon onverrichter zaken terugkeren.
Foto:112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.