Ulft, Netherlands

Zeer grote brand in ijzergieterij in Terborg

Regio8 | 28 juni 2016 19:48 | Aangepast op 27 november 2021 13:05

De brand ontstond dinsdagmiddag rond 16:15 uur in het bedrijf aan de Lovinkweg. Een bak vol alcohol met een sterkte van 98% had vlam gevat. De brand werd al snel opgeschaald naar een zeer grote brand en het bedrijf werd ontruimd. Wegens grote zwarte rookpluimen, die tot in de verre omgeving te zien waren, adviseerde de Veiligheidsregio omwonenden om ramen en deuren gesloten te houden.

De brandweer rukte met groot materieel uit om de brand te blussen. Omstreeks 18:30 uur werd uiteindelijk het sein ‘brand meester’ gegeven. De exacte oorzaak van de brand is nog steeds onbekend. Het Team Brandonderzoek van de brandweer probeert dit te achterhalen.

Twee gewonden door de brand

Twee medewerkers van het Terborgse bedrijf zijn bij de brand gewond geraakt. Een daarvan is met brandwonden aan armen en benen afgevoerd naar het ziekenhuis. De andere kon ter plaatste worden behandeld aan zijn verwondingen. Een traumahelikopter werd opgeroepen, maar kon onverrichter zaken terugkeren.
Foto:112achterhoek-nieuws.nl

Meest gelezen

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Lees ook

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...