gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wunderland Kalkar heeft vertrouwen in nieuwe eigenaar

4e3e3b4bb8013bd192444c851c6a46af.jpg

Wunderland Kalkar heeft sinds 1 augustus een nieuwe eigenaar, DeFabrique Holding uit Utrecht neemt na 25 jaar het stokje over van Hennie van der Most. Waar de afgelopen jaren verschillende potentiële kopers voorbij kwamen, is het gevoel bij de Utrechtse holding goed.

Nick Hermsen | Serena Speet |
aa245784078108b9212752e42da1e84b.jpg
"Het is ook een familiebedrijf, we hebben het gevoel dat het heel goed past bij de familie die wij zijn", vertelt parkdirecteur Han Groot Obbink. "Het was altijd de bedoeling van Hennie van der Most om het hele bedrijf te verkopen, inclusief medewerkers, en dat is nu gebeurd." Volgens Groot Obbink is DeFabrique geen bedrijf dat met Wunderland Kalkar snel geld wil verdienen. "Het is de bedoeling dat er een goed gedegen plan gaat komen over hoe we nu verder gaan", aldus de parkdirecteur. "Dat zien wij als medewerkers met veel vertrouwen tegemoet."

DeFabrique had al evenementenlocaties in Nederland, waaronder een voormalig mengvoederfabriek in Utrecht en Vliegveld Twenthe. Met Wunderland Kalkar gaat het bedrijf voor het eerst de grens over, maar dat was niet reden om voor deze locatie te kiezen. "Het had ook in België of Nederland mogen liggen", vertelt Marten Foppen, directeur van DeFabrique. "Het gaat er om dat een bedrijf bij ons past en het verhaal van de kerncentrale past bij ons, daarom hebben we voor Wunderland Kalkar gekozen."

'Kansen zijn bijna oneindig'
Het Utrechtse bedrijf is niet van plan om de werkwijze om te gooien, maar wil er wel op doorontwikkelen. "De kansen hier zijn bijna oneindig. We willen meer bedrijvigheid en de bezettingsgraad omhoog krijgen. Dat gaan we doen met een stukje gezonde nuchterheid", aldus Foppen. "Zo proberen we de werkgelegenheid en de naamsbekendheid veel groter te maken en met die twee ingrediënten weten we zeker dat het een succes gaat worden."

'Pak een patatje of een ijsje'
Voor de identiteit van het park hoeft volgens de parkdirecteur niet gevreesd te worden: "Wij zijn niet het park waar gigantische achtbanen zijn, dat hebben we op dit moment niet. We zijn echt het park voor kleine kinderen." Een ander belangrijk deel van de identiteit van Wunderland Kalkar zijn de gratis patat en ijsjes, ook met de nieuwe eigenaar blijft dat deel intact. "Loop een rondje, pak een patatje of een ijsje, het is nog steeds mogelijk", belooft Foppen.

Rooskleurige toekomst
Na een moeilijke periode ziet Groot Obbink de toekomst van Kalkar weer rooskleurig in. "De afgelopen jaren waren een beetje moeilijk", vertelt de parkdirecteur. "Maar sinds januari, sinds corona een beetje tot stilstand is gekomen, hebben we de volste vertrouwen dat we volle kracht vooruit gaan." Met behulp van DeFabrique verwacht Groot Obbink vol gas te kunnen geven richting de toekomst: "D'ran zoals ze in de Achterhoek zeggen."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.

Netterden geblurd.jpg

Fietser ernstig gewond bij val in Netterden

Een man viel zondagmiddag van zijn fiets op de Papenkampseweg in Netterden. Hij raakte ernstig gewond en werd geholpen door ambulances en een traumahelikopter.