Ulft, Netherlands

Woningen op velden v.v. Sprinkhanen

Regio8 | 9 april 2015 10:06 | Aangepast op 9 april 2015 10:06
Woningbouw is volgens de gemeente essentieel voor de leefbaarheid van het dorp. Een eerder plan om woningen te bouwen op een andere locatie werd gedwarsboomd door de provincie. Woningen dienen namelijk bij voorkeur gebouwd te worden in het bestaand stedelijk gebied. De sportvelden van Sprinkhanen aan de Meikamerlaan behoren tot het bestaand stedelijk gebied van Nieuw-Dijk en zijn daarom geschikt voor het bouwen van woningen.

De voetbalvereniging erkent het belang van de woningbouw en werkt mee met het verplaatsen van een van de twee sportvelden. Het is niet nog niet duidelijk waar het tweede sportveld na de verplaatsing exact komt te liggen. Ook is niet bekend of het nieuwe veld voorzien wordt van kunstgras. Op een deel van het huidige terrein van v.v. Sprinkhanen komen naar verwachting 8 rijwoningen. Dit plan kan echter nog veranderen in enkele 2-onder-1-kap woningen als blijkt dat daar meer behoefte aan is.

Aangezien het terrein eigendom is van de gemeente en zowel v.v. Sprinkhanen als de Vereniging Leefbaar Nieuw-Dijk hebben ingestemd verwacht Montferland niet dat het plan op veel bezwaar zal stuiten. Dat betekent dat er binnen afzienbare tijd gestart kan worden met de uitvoering van het plan.

Meest gelezen

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Redactie REGIO8 | 12 nov 2025 12:23

Ulftse vuurwerkhandelaar ziet nu al extreme verkoopdrukte

Remco Geurts | Bart Sollman | 12 nov 2025 16:41

Lees ook

Duizenden lampjes en enthousiaste bezoekers ontvangen Sinterklaas in Borculo

Sinterklaas is weer in het land. De Goedheiligman bracht dit weekend verschillende bezoekjes aan de ...

Woningbrand aan Aaltenseweg in Lichtenvoorde

Aan de Aaltenseweg in Lichtenvoorde is zondagmiddag de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand. B...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval op Wildenborchseweg in Vorden

Op de Wildenborchseweg in het buitengebied van Vorden heeft zaterdagavond een eenzijdig verkeersonge...

Illegale rave in gekraakt pand Doetinchem beëindigd door politie

De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een illegale raveparty beëindigd in een gekraak...

Zwarte Cross verrast: geen online tickets, maar ouderwets in de rij

De Zwarte Cross is vrijdag voor even teruggegaan naar vroeger. Bij Café De Tol verkocht de organisat...

Op de elfde van de elfde is Sint Maarten in Duitsland een groots kinderfeest

Als je begin november de grens oversteekt, merk je meteen: in Duitsland is het feest van Sint Maarte...