Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk wil leegstaande winkels kopen

22c4df1f106268fbc70ceb2c7b9103b5.jpg
Redactie REGIO8 |
"De aankopen moeten er voor zorgen dat langdurige leegstand in aanloopstraat Weurden wordt tegengegaan", zo laat Winterwijk weten. "De gemeente heeft de ambitie om ook dit deel van het centrum weer aantrekkelijk te maken voor consumenten uit Nederland en Duitsland, winkeliers, investeerders en omwonenden." De aankoop komt voort uit het experiment Stedelijke Herverkaveling waarin de gemeente samenwerkt met het Rijksvastgoedbedrijf.

"Bij een akkoord van de gemeenteraad en de betrokken bank en eigenaren van de leegstaande panden koopt de gemeente de voormalige Aldi en Expert aan", zo laat Winterswijk weten. "De panden zullen in de toekomst worden gesloopt en het gebied wordt herontwikkeld."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.