gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk wil leegstaande winkels kopen

22c4df1f106268fbc70ceb2c7b9103b5.jpg
Redactie REGIO8 |
"De aankopen moeten er voor zorgen dat langdurige leegstand in aanloopstraat Weurden wordt tegengegaan", zo laat Winterwijk weten. "De gemeente heeft de ambitie om ook dit deel van het centrum weer aantrekkelijk te maken voor consumenten uit Nederland en Duitsland, winkeliers, investeerders en omwonenden." De aankoop komt voort uit het experiment Stedelijke Herverkaveling waarin de gemeente samenwerkt met het Rijksvastgoedbedrijf.

"Bij een akkoord van de gemeenteraad en de betrokken bank en eigenaren van de leegstaande panden koopt de gemeente de voormalige Aldi en Expert aan", zo laat Winterswijk weten. "De panden zullen in de toekomst worden gesloopt en het gebied wordt herontwikkeld."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.