gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winkels worden woningen op De Veentjes

f1d875c015f19cf8c346395d15d8cb1c
Redactie REGIO8 |

"Het is uniek omdat het winkelgebied natuurlijk niet als woningen ontworpen is", aldus wethouder Ingrid Lambregts. "De ruimte moet ook geschikt zijn zodat het omgevormd kan worden naar woningen. Deze winkelruimte is daar bijzonder geschikt voor. Het is hoog genoeg, alle voorzieningen kunnen er in ondergebracht worden en er kan zelfs een klein tuintje bij." Ondanks de huidige trend van krimp in de Achterhoek, botst het project niet. "Vroeger bouwden we heel veel nieuw zonder na te denken, nu denken we daar goed over na", benadrukt de gedeputeerde Josan Meijers. "De woningen die hier gebouwd worden, zijn nodig."

De Veentjes is verschillende inwoners van Doetinchem al jaren een doorn in het oog. Omwonenden zijn blij dat er nu wat gebeurt met de leegstaande winkelpanden. "Zo snel mogelijk, dit is toch geen gezicht zo", aldus een voorbijganger. De te realiseren woningen zijn geschikt voor jong én oud. "Voor mensen die dicht bij de voorzieningen, met een beetje reuring en in het groen willen wonen, lijken dit hele aantrekkelijke woningen te worden", aldus Lambregts.

Totale kosten van elf miljoen
Het plan is om 44 huurwoningen en zes koopwoningen te realiseren in de winkelplint. De totale kosten die met het project gemoeid zijn liggen rond de elf miljoen euro. Het oude pand van de C1000 wordt gesloopt en daar wordt een appartementencomplex met 74 appartementen gebouwd.

Foto: REGIO8

Lees ook

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.

marechaussee

Man uit Montferland aangehouden op verdenking van mensensmokkel

Een man uit Montferland is dinsdag aangehouden op verdenking van mensensmokkel. Tevens zijn in woningen in Doetinchem, ’s-Heerenberg en Azewijn illegale bewoningen vastgesteld. Ook zijn er meerdere personen uit Oezbekistan zonder verblijfstatus aangetroffen.