gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winkels worden woningen op De Veentjes

f1d875c015f19cf8c346395d15d8cb1c
Redactie REGIO8 |

"Het is uniek omdat het winkelgebied natuurlijk niet als woningen ontworpen is", aldus wethouder Ingrid Lambregts. "De ruimte moet ook geschikt zijn zodat het omgevormd kan worden naar woningen. Deze winkelruimte is daar bijzonder geschikt voor. Het is hoog genoeg, alle voorzieningen kunnen er in ondergebracht worden en er kan zelfs een klein tuintje bij." Ondanks de huidige trend van krimp in de Achterhoek, botst het project niet. "Vroeger bouwden we heel veel nieuw zonder na te denken, nu denken we daar goed over na", benadrukt de gedeputeerde Josan Meijers. "De woningen die hier gebouwd worden, zijn nodig."

De Veentjes is verschillende inwoners van Doetinchem al jaren een doorn in het oog. Omwonenden zijn blij dat er nu wat gebeurt met de leegstaande winkelpanden. "Zo snel mogelijk, dit is toch geen gezicht zo", aldus een voorbijganger. De te realiseren woningen zijn geschikt voor jong én oud. "Voor mensen die dicht bij de voorzieningen, met een beetje reuring en in het groen willen wonen, lijken dit hele aantrekkelijke woningen te worden", aldus Lambregts.

Totale kosten van elf miljoen
Het plan is om 44 huurwoningen en zes koopwoningen te realiseren in de winkelplint. De totale kosten die met het project gemoeid zijn liggen rond de elf miljoen euro. Het oude pand van de C1000 wordt gesloopt en daar wordt een appartementencomplex met 74 appartementen gebouwd.

Foto: REGIO8

Lees ook

TrialGP0

WK Trial keert na zeven jaar terug naar Zelhem: ‘De wereldtop is hier gewoon’

Na zeven jaar was Zelhem dit weekend weer het toneel van WK Trial. Het gaat bij deze motorwedstrijden niet om de snelheid. Bij motortrial moeten de rijders zonder hun voeten aan de grond te zetten hindernissen overbruggen. De rijder met de minste strafpunten wint. Voor organisator Dick Bulten van ZAMC is het zijn laatste kunstje. Hij geniet dan ook volop van het weekend.

WhatsApp Image 2026-09-07 at 15.55.12

Duitse bieraanbiedingen trekken Achterhoekers over de grens

Voor een enkel kratje bier rijden Achterhoekers doorgaans niet naar Duitsland. Dat verandert wanneer Duitse supermarkten stunten met bekende pilsmerken. Dan verdwijnen er al snel enkele kratten in de kofferbak, vaak tijdens een groter boodschappenrondje. Nederlandse slijters en supermarkten kunnen daar volgens bierdeskundige Jos Oostendorp nauwelijks tegenop.

StadsfeestDoetinchem0

Stadsfeest Doetinchem houdt koers op gratis feest en wil verder groeien

Traditioneel staat Doetinchem het eerste weekend van september volledig in het teken van het Stadsfeest. Zo’n 60.000 bezoekers komen naar het centrum van de stad. Op één dag na is het feest dit jaar volledig gratis toegankelijk. Een bewuste keuze, maar wel één die financiële risico’s met zich meebrengt voor de organisatie.

Hond in weiland

Oude IJsselstreek krijgt tóch hondenlosloopveld, Terborg aangewezen

Er komt een hondenlosloopveld in Oude IJsselstreek. Het college wil 15.000 euro uittrekken voor de aanleg en jaarlijks 8.000 euro betalen voor het onderhoud. De plek waar het veld moet komen is het park aan de IJsselweg in Terborg. Daarmee lijkt de gemeente alsnog overstag te gaan na maanden trekken en duwen van een groep hondenbezitters.

Bouw stadhuis Bocholt

Bocholt besteedt 1,7 miljoen euro aan deuren voor gerenoveerd stadhuis

Voor de renovatie van het monumentale stadhuis in Bocholt is naar schatting 1,7 miljoen euro gereserveerd voor het vervangen van ruim driehonderd binnen- en buitendeuren. Het opvallend hoge bedrag maakt deel uit van de totale renovatiekosten van meer dan 100 miljoen euro.

Ongeval Westendorp_blur

Scooterrijder gewond na aanrijding met auto Westendorp

Een scooterrijder is maandagochtend gewond geraakt na een aanrijding met een auto op de Stompendijk in Westendorp. Hij is op locatie behandeld.