gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winkels worden woningen op De Veentjes

f1d875c015f19cf8c346395d15d8cb1c
Redactie REGIO8 |

"Het is uniek omdat het winkelgebied natuurlijk niet als woningen ontworpen is", aldus wethouder Ingrid Lambregts. "De ruimte moet ook geschikt zijn zodat het omgevormd kan worden naar woningen. Deze winkelruimte is daar bijzonder geschikt voor. Het is hoog genoeg, alle voorzieningen kunnen er in ondergebracht worden en er kan zelfs een klein tuintje bij." Ondanks de huidige trend van krimp in de Achterhoek, botst het project niet. "Vroeger bouwden we heel veel nieuw zonder na te denken, nu denken we daar goed over na", benadrukt de gedeputeerde Josan Meijers. "De woningen die hier gebouwd worden, zijn nodig."

De Veentjes is verschillende inwoners van Doetinchem al jaren een doorn in het oog. Omwonenden zijn blij dat er nu wat gebeurt met de leegstaande winkelpanden. "Zo snel mogelijk, dit is toch geen gezicht zo", aldus een voorbijganger. De te realiseren woningen zijn geschikt voor jong én oud. "Voor mensen die dicht bij de voorzieningen, met een beetje reuring en in het groen willen wonen, lijken dit hele aantrekkelijke woningen te worden", aldus Lambregts.

Totale kosten van elf miljoen
Het plan is om 44 huurwoningen en zes koopwoningen te realiseren in de winkelplint. De totale kosten die met het project gemoeid zijn liggen rond de elf miljoen euro. Het oude pand van de C1000 wordt gesloopt en daar wordt een appartementencomplex met 74 appartementen gebouwd.

Foto: REGIO8

Lees ook

tennet kabels 4

Achterhoek op slot: elektriciteitsnet is overvol

Slecht nieuws voor ondernemers, huishoudens en woningzoekenden in de Achterhoek. De regio heeft te kampen met een aansluitstop op het overvolle elektriciteitsnet. Het Ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) heeft maandagavond aangekondigd dat het elektriciteitsnet vol zit en er geen nieuwe aanvragen worden behandeld met terugwerkende kracht tot 1 juli en loopt tot juli 2027.

Techniekdag Liemers2

Techniekonderwijs op basisscholen in Oude IJsselstreek en Montferland verlengd

Basisschoolleerlingen in Oude IJsselstreek en Montferland krijgen ook de komende vier jaar techniekles. Sinds 2010 maken leerlingen uit de gemeenten kennis met techniek onder de noemer Technobasis. Oude IJsselstreek draagt jaarlijks 10.000 euro bij aan het programma, dat in totaal ongeveer 100.000 euro per jaar kost.

Vogelshow0

Vogelshow in Keijenborg kan na jaar afwezigheid weer doorgaan: 'De mooiste wordt kampioen'

Het was zaterdag een explosie van kleur in de zaal van Coens Tapperij in Keijenborg. Honderden vogels, van klein tot groot, werden daar tentoongesteld tijdens de jaarlijkse vogelshow van Vogelvereniging Exokan. De passievolle vogelbezitters hopen dat hun diertje de jury omver blaast en gekroond wordt tot kampioen.

Geen azc

Azc-plan terug van de tekentafel; Montferland wil 181 asielzoekers opvangen

De gemeente Montferland wil 181 asielzoekers opvangen, in plaats van de eerder beoogde 250. Dat staat in nieuwe kaders die het college aan de gemeenteraad voorlegt. Een meerderheid van de raad stuurde het college in mei terug naar de tekentafel om met een aangepast plan te komen.

EKVeldrijdenVoorbereidingen0

Zeddammers maken parcours EK Veldrijden klaar: 'We doen het met veel plezier'

Het EK Veldrijden in Zeddam staat op het punt van beginnen. De trap is zo goed als klaar en de laatste voorbereidingen zijn in volle gang. Meer dan zestig vrijwilligers van het Sint Oswaldus Gilde uit Zeddam staken zaterdag de handen uit de mouwen om het parcours in optimale staat op te leveren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst moet onderhoudsbudget met bijna 3,9 miljoen euro verhogen

Het onderhoud van gemeentelijke gebouwen en sportaccommodaties in de gemeente Bronckhorst gaat de komende vijf jaar bijna 3,9 miljoen euro extra kosten. Dit blijkt uit een nieuw onderhoudsplan van de gemeente, die fors duurder uitvalt dan het plan van zeven jaar geleden.