gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winkels worden woningen op De Veentjes

f1d875c015f19cf8c346395d15d8cb1c
Redactie REGIO8 |

"Het is uniek omdat het winkelgebied natuurlijk niet als woningen ontworpen is", aldus wethouder Ingrid Lambregts. "De ruimte moet ook geschikt zijn zodat het omgevormd kan worden naar woningen. Deze winkelruimte is daar bijzonder geschikt voor. Het is hoog genoeg, alle voorzieningen kunnen er in ondergebracht worden en er kan zelfs een klein tuintje bij." Ondanks de huidige trend van krimp in de Achterhoek, botst het project niet. "Vroeger bouwden we heel veel nieuw zonder na te denken, nu denken we daar goed over na", benadrukt de gedeputeerde Josan Meijers. "De woningen die hier gebouwd worden, zijn nodig."

De Veentjes is verschillende inwoners van Doetinchem al jaren een doorn in het oog. Omwonenden zijn blij dat er nu wat gebeurt met de leegstaande winkelpanden. "Zo snel mogelijk, dit is toch geen gezicht zo", aldus een voorbijganger. De te realiseren woningen zijn geschikt voor jong én oud. "Voor mensen die dicht bij de voorzieningen, met een beetje reuring en in het groen willen wonen, lijken dit hele aantrekkelijke woningen te worden", aldus Lambregts.

Totale kosten van elf miljoen
Het plan is om 44 huurwoningen en zes koopwoningen te realiseren in de winkelplint. De totale kosten die met het project gemoeid zijn liggen rond de elf miljoen euro. Het oude pand van de C1000 wordt gesloopt en daar wordt een appartementencomplex met 74 appartementen gebouwd.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.

270600_Politie_zwaailicht_2

Raadslid uit Montferland bestuurde bus bij dodelijk ongeluk in Zwitserland

Bij een ernstig busongeluk in Zwitserland zijn donderdagmiddag vijf doden en veertig gewonden gevallen. Raadslid van de gemeente Montferland, Rob Mos, was chauffeur van de bus, zo bevestigt zijn partij Helder.