gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winkels worden woningen op De Veentjes

f1d875c015f19cf8c346395d15d8cb1c.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is uniek omdat het winkelgebied natuurlijk niet als woningen ontworpen is", aldus wethouder Ingrid Lambregts. "De ruimte moet ook geschikt zijn zodat het omgevormd kan worden naar woningen. Deze winkelruimte is daar bijzonder geschikt voor. Het is hoog genoeg, alle voorzieningen kunnen er in ondergebracht worden en er kan zelfs een klein tuintje bij." Ondanks de huidige trend van krimp in de Achterhoek, botst het project niet. "Vroeger bouwden we heel veel nieuw zonder na te denken, nu denken we daar goed over na", benadrukt de gedeputeerde Josan Meijers. "De woningen die hier gebouwd worden, zijn nodig."

De Veentjes is verschillende inwoners van Doetinchem al jaren een doorn in het oog. Omwonenden zijn blij dat er nu wat gebeurt met de leegstaande winkelpanden. "Zo snel mogelijk, dit is toch geen gezicht zo", aldus een voorbijganger. De te realiseren woningen zijn geschikt voor jong én oud. "Voor mensen die dicht bij de voorzieningen, met een beetje reuring en in het groen willen wonen, lijken dit hele aantrekkelijke woningen te worden", aldus Lambregts.

Totale kosten van elf miljoen
Het plan is om 44 huurwoningen en zes koopwoningen te realiseren in de winkelplint. De totale kosten die met het project gemoeid zijn liggen rond de elf miljoen euro. Het oude pand van de C1000 wordt gesloopt en daar wordt een appartementencomplex met 74 appartementen gebouwd.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.