gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Windpark Netterden weer naar tekentafel

a65fc9af225063a380b4089248aaa609.jpg
Redactie REGIO8 |

“We zijn volop bezig”, zegt Frank Simmes uit Netterden. Simmes is één van de initiatiefnemers van windmolenpark Den Tol. Deze groep bestaat uit vijf melkveehouders en een varkenshouder uit het buitengebied van Netterden. “We hebben een kleine tegenslag gehad, maar we denken dat het goed gaat komen.” De eerste plannen werden volgens Oude IJsselstreek afgewezen, omdat de tiende windmolen in de plannen in de uitlopers lag van een Duits natuurgebied. Door de windmolen te schrappen en met negen windmolens verder te gaan verwachten de initiatiefnemers dat de plannen nu wel realiteit worden. “We hopen dat we in 2018 alle negen windmolens in bedrijf kunnen zetten.”

Eerder werd er meermaals bezwaar aangetekend tegen de komst van het windmolenpark. Wethouder Henk Hengeveld van Oude IJsselstreek gaat er vanuit dat dit met een nieuwe vergunning niet anders zal zijn. “Natuurlijk komen er bezwaarprocedures. Daar heb je gewoon mee te dealen.” De tegenstanders van stichting Tegenwind geven aan dat ze op zullen blijven komen voor hun belangen, maar geven nog geen duidelijkheid. “In het bijzonder geldt dat we geen inkijk geven in alle andere activiteiten die gepland staan”, aldus Jurgen Gilsing van Tegenwind.

Foto: REGIO8

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.