gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder Janine Kock is dé Maestro van de grensstreek

4357d31f630689ecde4923154ce20654.jpg

Zeven bekende inwoners uit de gemeentes Oude IJsselstreek, Montferland en Emmerik mengden zich om de strijd om de beste dirigent van de fictieve gemeente EMOJI te worden. Wethouder Janine Kock van de Oude IJsselstreek trok zondag tijdens de finale in de DRU aan het langste eind.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik vind het ontzettend leuk dat ik heb gewonnen, maar daar gaat het voor mij niet om. We hebben het vooral met zijn allen heel leuk gehad", zegt Kock. Ze mocht zondagmiddag het spits afbijten bij de finale. Dit deed ze met het stuk 'Fanfare for the Common Man'. "Echt een stuk om een concert mee te beginnen heb ik me laten vertellen", aldus de winnaar. Vooral honorair consul Freddy Heinzel was een geducht concurrent volgens Kock: "Die man staat echt fantastisch voor het orkest, als een echte dirigent, dat heeft hij gewoon."

Of ze in de finale zou staan was ook nog even spannend. Vrijdagavond was de voorronde in het theater in Emmerik. "Toen was ik niet tevreden met het optreden, ik ben daar met de hakken over de sloot doorgegaan." Het tweede muziekstuk dat ze tijdens de finale moest dirigeren was 'The Eve of the War', bekend van 'The War of the Worlds'. Met datzelfde stuk was ze door de voorronde gekomen. Kock: "Het ging in de finale dan ook een stuk beter, maar ik had niet verwacht dat ik ermee zou winnen"

Dwarsfluit
Wethouder Kock is geen onbekende met muziekstukken. "Ik heb vroeger dwarsfluit leren spelen. Ik kan dus noten lezen en maat houden." Toch is dirigeren volgens haar andere koek. "Op de video's is te zien dat ik wel lekker in meega. Bij de pam pam poem maakte ik verschillende sprongetjes. Zeker toen ik als winnaar nog een keer het stuk moest dirigeren was het veel relaxter."

Nog een concert
De winnaar van de dirigeerwedstrijd mag op 5 mei nog een optreden verzorgen. Het EMOJI-orkest treedt dan weer op, op het marktplein in Emmerik onder leiding van Maestro Kock. "Gelukkig moesten we die dag allemaal in de agenda zetten, zo wisten ze zeker dat de winnaar aanwezig kon zijn." Ze zou eigenlijk de lopers ontvangen die het vrijheidsvuur die dag vanuit Wageningen naar haar gemeente brengen. Die taak wordt nu overgenomen door waarnemend burgemeester Maasdam.

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.