gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wegpiraat gepakt na bizarre achtervolging

e1f944bae0f4ea1e77ff0b2582d502c4
Redactie REGIO8 |
Agenten in Ede wilden het voertuig controleren omdat ze wisten dat de bestuurder onder invloed was van verdovende middelen. Hij was immers zichtbaar onder invloed gezien in een café. Een stopteken mocht niet baten, want de man besloot er op hoge snelheid vandoor te gaan. Verschillende eenheden werden vervolgens gepositioneerd langs de A12 in de richting van de Duitse grens. Ter hoogte van Zevenaar haalde de automobilist met een snelheid van ruim 180 km/u voertuigen in over de vruchtstrook, slalomde tussen auto’s door, reed zonder verlichting en trapte soms vol op het rempedaal. Dat deed de man onder mistige weersomstandigheden.

Het lukte de politie nog niet om de man tot stoppen te dwingen. Zo reed hij door naar Beek om daar met ruim 100 km/u over het terrein van het tankstation te rijden. Verschillende voertuigen probeerden de auto op de oprit van de snelweg te blokkeren, maar zagen daar op het laatste moment vanwege de veiligheid van af. In Duitsland liepen de snelheden weer op tot 200 km/u. Net op het moment dat de politie besloot de achtervolging te staken, minderde de verdachte vaart. Hij kon toen door drie voertuigen worden klemgereden en worden opgepakt.

De identiteit van de wegpiraat is niet bekend gemaakt. Aangezien het klemrijden van het voertuig in Duitsland plaatsvond handelt de Duitse politie het ongeval af.
Foto: Politie Zevenaar

Lees ook

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.

Waterstofbus-Arriva

Andere cao houdt streekvervoer Achterhoek buiten staking

Ondanks de landelijke staking in het streekvervoer rijden de bussen en treinen in de Achterhoek wel. De reden dat buschauffeurs en machinisten in onze streek wel gewoon rijden komt volgens het FNV doordat in de Achterhoek een andere cao geldt.