gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wegpiraat gepakt na bizarre achtervolging

e1f944bae0f4ea1e77ff0b2582d502c4
Redactie REGIO8 |
Agenten in Ede wilden het voertuig controleren omdat ze wisten dat de bestuurder onder invloed was van verdovende middelen. Hij was immers zichtbaar onder invloed gezien in een café. Een stopteken mocht niet baten, want de man besloot er op hoge snelheid vandoor te gaan. Verschillende eenheden werden vervolgens gepositioneerd langs de A12 in de richting van de Duitse grens. Ter hoogte van Zevenaar haalde de automobilist met een snelheid van ruim 180 km/u voertuigen in over de vruchtstrook, slalomde tussen auto’s door, reed zonder verlichting en trapte soms vol op het rempedaal. Dat deed de man onder mistige weersomstandigheden.

Het lukte de politie nog niet om de man tot stoppen te dwingen. Zo reed hij door naar Beek om daar met ruim 100 km/u over het terrein van het tankstation te rijden. Verschillende voertuigen probeerden de auto op de oprit van de snelweg te blokkeren, maar zagen daar op het laatste moment vanwege de veiligheid van af. In Duitsland liepen de snelheden weer op tot 200 km/u. Net op het moment dat de politie besloot de achtervolging te staken, minderde de verdachte vaart. Hij kon toen door drie voertuigen worden klemgereden en worden opgepakt.

De identiteit van de wegpiraat is niet bekend gemaakt. Aangezien het klemrijden van het voertuig in Duitsland plaatsvond handelt de Duitse politie het ongeval af.
Foto: Politie Zevenaar

Lees ook

7dff47e6-0bd6-4533-a88a-a5d9fba0d545

Teleurstellend De Graafschap verliest van Jong Ajax en zakt op de ranglijst

Op sportcomplex De Toekomst in Amsterdam heeft De Graafschap maandagavond met 2-1 verloren van Jong Ajax. Door de nederlaag zijn de Doetinchemmers afgezakt naar plek nummer zeventien op de ranglijst.

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.