Ulft, Nederland
Terug

Wegpiraat gepakt na bizarre achtervolging

e1f944bae0f4ea1e77ff0b2582d502c4.jpg
Redactie REGIO8 |
Agenten in Ede wilden het voertuig controleren omdat ze wisten dat de bestuurder onder invloed was van verdovende middelen. Hij was immers zichtbaar onder invloed gezien in een café. Een stopteken mocht niet baten, want de man besloot er op hoge snelheid vandoor te gaan. Verschillende eenheden werden vervolgens gepositioneerd langs de A12 in de richting van de Duitse grens. Ter hoogte van Zevenaar haalde de automobilist met een snelheid van ruim 180 km/u voertuigen in over de vruchtstrook, slalomde tussen auto’s door, reed zonder verlichting en trapte soms vol op het rempedaal. Dat deed de man onder mistige weersomstandigheden.

Het lukte de politie nog niet om de man tot stoppen te dwingen. Zo reed hij door naar Beek om daar met ruim 100 km/u over het terrein van het tankstation te rijden. Verschillende voertuigen probeerden de auto op de oprit van de snelweg te blokkeren, maar zagen daar op het laatste moment vanwege de veiligheid van af. In Duitsland liepen de snelheden weer op tot 200 km/u. Net op het moment dat de politie besloot de achtervolging te staken, minderde de verdachte vaart. Hij kon toen door drie voertuigen worden klemgereden en worden opgepakt.

De identiteit van de wegpiraat is niet bekend gemaakt. Aangezien het klemrijden van het voertuig in Duitsland plaatsvond handelt de Duitse politie het ongeval af.
Foto: Politie Zevenaar

Lees ook

Boeken Achterhoek & Liemers.jpg

Vijf genomineerden Beste Boek Achterhoek en Liemers 2025 gepresenteerd

Vijf boeken zijn genomineerd voor Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De winnaar wordt zondag 1 maart bekendgemaakt tijdens de aftrap van de Waeke van ’t Achterhookse en Liemerse Book.

IMG_0210.jpeg

Doetinchemse burgemeester Boumans beste lokale bestuurder van 2025

Mark Boumans is woensdagavond benoemd tot Nederlands beste lokale bestuurder van 2025. De burgemeester van Doetinchem en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ontving de prijs in Amsterdam bij de uitreiking van nieuwsplatform Binnenlands Bestuur.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.

112hoogkeppel.jpg

Ongeval op Rijksweg bij Hoog-Keppel: twee auto’s zwaar beschadigd, geen gewonden

Bij een ongeval tussen twee personenauto’s op de Rijksweg bij Hoog-Keppel zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s zijn wel zwaar beschadigd geraakt.