gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waskuupstad klaar voor ‘ouderwets’ carnavalsjaar

3079361225708cbbbe3f50ec4a04978a

Het carnavalsseizoen in de Achterhoek is dit weekend weer op verschillende plaatsen van start gegaan, zo ook bij carnavalsvereniging d’Olde Waskupen in 's-Heerenberg. Ilja Nijland heeft de eer gekregen om tijdens het carnaval in Waskuupstad door het leven te gaan als Prins Ilja I.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Het is een droom die eindelijk, na heel lang, een keer in vervulling mochten komen”, aldus de nieuwe prins. “Als het dan zover is, dat gevoel is met geen pen te beschrijven.” De familie Nijland heeft een warme band met het carnaval in de kasteelstad: “Ik mocht jeugdprins zijn in 1991 en mijn vader is ook prins geweest, in 2005. Dus toen heb ik een klein beetje over de schouders meegekeken. En nu mag ik dan voor het ‘echie’ de grote prins zijn.” De pronkzitting was dit weekend voor Prins Ilja I alvast een goed begin van het carnavalsjaar.

Na twee jaar zonder traditioneel carnaval door corona, is dit voor d'Olde Waskupen gelijk het startsein voor een écht carnavalsjaar. “We hebben er ontzettend veel zin in”, laat voorzitter Roel Dijkman weten. ”Het is echt waar fantastisch om het carnaval zoals we dat graag vieren, om dat weer te kunnen doen.” Tijdens de coronaperiode heeft d'Olde Waskupen gemerkt hoe belangrijk het is dat er een sterke vereniging is. “We hebben natuurlijk wel het carnaval gehad in juni, maar het echte werk gaat nu weer komen en daar zijn we heel blij mee”, aldus Dijkman.

Carnaval zonder beperking
De kersverse Prins heeft een duidelijke wens voor zijn regeerperiode: "Dat we met z’n allen weer carnaval kunnen vieren zonder dat er enige beperking op ligt. Dat is eigenlijk mijn grootste wens. En als er dan ook nog een paar zonnestraaltjes bij komen, dan komt de rest helemaal goed."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-20 at 11.31.49

Twee bospercelen in brand aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg

Twee afzonderlijke bospercelen aan de Zeddamseweg in 's Heerenberg zijn zondag op maandagnacht in brand geraakt. De brandweer wist beide brandhaarden snel te blussen en verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen.

WhatsApp Image 2026-07-19 at 14.30.38

Automobilist gewond na botsing tegen boom Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Kersendijk in Westendorp is zondagmiddag rond 14:00 uur een bestuurder gewond geraakt.

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

Blindentolk20

Blindentolk maakt optredens ‘zichtbaar’ op Zwarte Cross

Een blindentolk van stichting Komt Het Zien begeleidde zondag mensen met een visuele beperking op de Zwarte Cross. De deelnemers werden via oortjes meegenomen bij onder andere het optreden van Crosso Symphonica op het Hoofdpodium. Hierbij werd er niet alleen verteld wat er op het podium gebeurde, maar ook wat voor gekkigheid er in het publiek afspeelde.

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.