gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waskuupstad klaar voor ‘ouderwets’ carnavalsjaar

3079361225708cbbbe3f50ec4a04978a

Het carnavalsseizoen in de Achterhoek is dit weekend weer op verschillende plaatsen van start gegaan, zo ook bij carnavalsvereniging d’Olde Waskupen in 's-Heerenberg. Ilja Nijland heeft de eer gekregen om tijdens het carnaval in Waskuupstad door het leven te gaan als Prins Ilja I.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Het is een droom die eindelijk, na heel lang, een keer in vervulling mochten komen”, aldus de nieuwe prins. “Als het dan zover is, dat gevoel is met geen pen te beschrijven.” De familie Nijland heeft een warme band met het carnaval in de kasteelstad: “Ik mocht jeugdprins zijn in 1991 en mijn vader is ook prins geweest, in 2005. Dus toen heb ik een klein beetje over de schouders meegekeken. En nu mag ik dan voor het ‘echie’ de grote prins zijn.” De pronkzitting was dit weekend voor Prins Ilja I alvast een goed begin van het carnavalsjaar.

Na twee jaar zonder traditioneel carnaval door corona, is dit voor d'Olde Waskupen gelijk het startsein voor een écht carnavalsjaar. “We hebben er ontzettend veel zin in”, laat voorzitter Roel Dijkman weten. ”Het is echt waar fantastisch om het carnaval zoals we dat graag vieren, om dat weer te kunnen doen.” Tijdens de coronaperiode heeft d'Olde Waskupen gemerkt hoe belangrijk het is dat er een sterke vereniging is. “We hebben natuurlijk wel het carnaval gehad in juni, maar het echte werk gaat nu weer komen en daar zijn we heel blij mee”, aldus Dijkman.

Carnaval zonder beperking
De kersverse Prins heeft een duidelijke wens voor zijn regeerperiode: "Dat we met z’n allen weer carnaval kunnen vieren zonder dat er enige beperking op ligt. Dat is eigenlijk mijn grootste wens. En als er dan ook nog een paar zonnestraaltjes bij komen, dan komt de rest helemaal goed."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.