gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waskuupstad klaar voor ‘ouderwets’ carnavalsjaar

3079361225708cbbbe3f50ec4a04978a

Het carnavalsseizoen in de Achterhoek is dit weekend weer op verschillende plaatsen van start gegaan, zo ook bij carnavalsvereniging d’Olde Waskupen in 's-Heerenberg. Ilja Nijland heeft de eer gekregen om tijdens het carnaval in Waskuupstad door het leven te gaan als Prins Ilja I.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Het is een droom die eindelijk, na heel lang, een keer in vervulling mochten komen”, aldus de nieuwe prins. “Als het dan zover is, dat gevoel is met geen pen te beschrijven.” De familie Nijland heeft een warme band met het carnaval in de kasteelstad: “Ik mocht jeugdprins zijn in 1991 en mijn vader is ook prins geweest, in 2005. Dus toen heb ik een klein beetje over de schouders meegekeken. En nu mag ik dan voor het ‘echie’ de grote prins zijn.” De pronkzitting was dit weekend voor Prins Ilja I alvast een goed begin van het carnavalsjaar.

Na twee jaar zonder traditioneel carnaval door corona, is dit voor d'Olde Waskupen gelijk het startsein voor een écht carnavalsjaar. “We hebben er ontzettend veel zin in”, laat voorzitter Roel Dijkman weten. ”Het is echt waar fantastisch om het carnaval zoals we dat graag vieren, om dat weer te kunnen doen.” Tijdens de coronaperiode heeft d'Olde Waskupen gemerkt hoe belangrijk het is dat er een sterke vereniging is. “We hebben natuurlijk wel het carnaval gehad in juni, maar het echte werk gaat nu weer komen en daar zijn we heel blij mee”, aldus Dijkman.

Carnaval zonder beperking
De kersverse Prins heeft een duidelijke wens voor zijn regeerperiode: "Dat we met z’n allen weer carnaval kunnen vieren zonder dat er enige beperking op ligt. Dat is eigenlijk mijn grootste wens. En als er dan ook nog een paar zonnestraaltjes bij komen, dan komt de rest helemaal goed."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.

Theo

Raad Berkelland moet afkicken: ‘Nog wennen aan het raadsakkoord’

Het werd dinsdagavond een repeterend zinnetje: “We moeten nog wennen aan het raadsakkoord.” De gemeenteraad van Berkelland besprak de zogenaamde Perspectiefnota, de voorloper van de gemeentelijke begroting, en moet nog afkicken van een politiek spanningsveld met coalitie en oppositie.

OpenGransland20

Negende aflevering talkshow Open Grensland: culturele verschillen en vooroordelen

In de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland staat het leven in de grensregio centraal. In deze aflevering bespreken presentatrice Mylgia van Uytrecht en haar gasten culturele verschillen en vooroordelen. Ze gaan in op beelden en aannames die Nederlanders en Duitsers van elkaar hebben, bijvoorbeeld over opvoeding, uiterlijke kenmerken en sociale omgangsvormen.