gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waskuupstad klaar voor ‘ouderwets’ carnavalsjaar

3079361225708cbbbe3f50ec4a04978a

Het carnavalsseizoen in de Achterhoek is dit weekend weer op verschillende plaatsen van start gegaan, zo ook bij carnavalsvereniging d’Olde Waskupen in 's-Heerenberg. Ilja Nijland heeft de eer gekregen om tijdens het carnaval in Waskuupstad door het leven te gaan als Prins Ilja I.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Het is een droom die eindelijk, na heel lang, een keer in vervulling mochten komen”, aldus de nieuwe prins. “Als het dan zover is, dat gevoel is met geen pen te beschrijven.” De familie Nijland heeft een warme band met het carnaval in de kasteelstad: “Ik mocht jeugdprins zijn in 1991 en mijn vader is ook prins geweest, in 2005. Dus toen heb ik een klein beetje over de schouders meegekeken. En nu mag ik dan voor het ‘echie’ de grote prins zijn.” De pronkzitting was dit weekend voor Prins Ilja I alvast een goed begin van het carnavalsjaar.

Na twee jaar zonder traditioneel carnaval door corona, is dit voor d'Olde Waskupen gelijk het startsein voor een écht carnavalsjaar. “We hebben er ontzettend veel zin in”, laat voorzitter Roel Dijkman weten. ”Het is echt waar fantastisch om het carnaval zoals we dat graag vieren, om dat weer te kunnen doen.” Tijdens de coronaperiode heeft d'Olde Waskupen gemerkt hoe belangrijk het is dat er een sterke vereniging is. “We hebben natuurlijk wel het carnaval gehad in juni, maar het echte werk gaat nu weer komen en daar zijn we heel blij mee”, aldus Dijkman.

Carnaval zonder beperking
De kersverse Prins heeft een duidelijke wens voor zijn regeerperiode: "Dat we met z’n allen weer carnaval kunnen vieren zonder dat er enige beperking op ligt. Dat is eigenlijk mijn grootste wens. En als er dan ook nog een paar zonnestraaltjes bij komen, dan komt de rest helemaal goed."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Ibrahim El Kadiri (2)

De Graafschap verkoopt El Kadiri aan SV Darmstadt

Ibrahim El Kadiri laat na twee seizoen De Graafschap achter zich en vervolgt zijn carrière in Duitsland bij SV Darmstadt 98. De 24-jarige buitenspeler speelde in totaal 67 wedstrijden voor de Doetinchemmers en was hierin dertien keer trefzeker.

Schermafbeelding 2026-06-29 093928

Verdacht voorwerp bij school in Doetinchem blijkt stuk vuurwerk

Bij de parkeerplaats van het Graafschap College aan de J.F. Kennedylaan in Doetinchem is zondag een verdacht voorwerp onderzocht. Omdat niet duidelijk was wat het voorwerp was, werd de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ingeschakeld.

112Wintersiwjk

Motorrijder (20) uit Winterswijk overleden bij eenzijdig ongeval

Een 20-jarige motorrijder uit Winterswijk is zondagavond om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval tussen Groenlo en Winterswijk. De politie is een onderzoek gestart.

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.