gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waskuupstad klaar voor ‘ouderwets’ carnavalsjaar

3079361225708cbbbe3f50ec4a04978a

Het carnavalsseizoen in de Achterhoek is dit weekend weer op verschillende plaatsen van start gegaan, zo ook bij carnavalsvereniging d’Olde Waskupen in 's-Heerenberg. Ilja Nijland heeft de eer gekregen om tijdens het carnaval in Waskuupstad door het leven te gaan als Prins Ilja I.

Tim Rondeel | Charlotte van de Kant |
“Het is een droom die eindelijk, na heel lang, een keer in vervulling mochten komen”, aldus de nieuwe prins. “Als het dan zover is, dat gevoel is met geen pen te beschrijven.” De familie Nijland heeft een warme band met het carnaval in de kasteelstad: “Ik mocht jeugdprins zijn in 1991 en mijn vader is ook prins geweest, in 2005. Dus toen heb ik een klein beetje over de schouders meegekeken. En nu mag ik dan voor het ‘echie’ de grote prins zijn.” De pronkzitting was dit weekend voor Prins Ilja I alvast een goed begin van het carnavalsjaar.

Na twee jaar zonder traditioneel carnaval door corona, is dit voor d'Olde Waskupen gelijk het startsein voor een écht carnavalsjaar. “We hebben er ontzettend veel zin in”, laat voorzitter Roel Dijkman weten. ”Het is echt waar fantastisch om het carnaval zoals we dat graag vieren, om dat weer te kunnen doen.” Tijdens de coronaperiode heeft d'Olde Waskupen gemerkt hoe belangrijk het is dat er een sterke vereniging is. “We hebben natuurlijk wel het carnaval gehad in juni, maar het echte werk gaat nu weer komen en daar zijn we heel blij mee”, aldus Dijkman.

Carnaval zonder beperking
De kersverse Prins heeft een duidelijke wens voor zijn regeerperiode: "Dat we met z’n allen weer carnaval kunnen vieren zonder dat er enige beperking op ligt. Dat is eigenlijk mijn grootste wens. En als er dan ook nog een paar zonnestraaltjes bij komen, dan komt de rest helemaal goed."

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Euroscope_030

EuroScope aflevering 3: inclusie in de grensstreek

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de derde aflevering gaat het over inclusie in de grensstreek.

762008530_1474395021397222_6360085343052214206_n

Berghse bosbrandvoertuig assisteert bij grote brand Limburg

Brandweermannen van brandweer Bergh zijn dinsdagavond met hun speciale bosbrandvoertuig afgereisd naar Noord-Limburg om te assisteren bij de grote natuurbrand aldaar. Brandweer Vorden heeft maandag op dinsdagnacht geassisteerd.

WhatsApp Image 2026-08-05 at 03.56.08

Grote brand Winterswijk verwoest kringloop en houthandel

Een zeer grote brand heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een kringloopcentrum en houthandel aan het Handelscentrum in Winterswijk in de as gelegd. Vanwege de omvang van de brand is opgeschaald naar GRIP 1.

Reuven Niemeijer (2)

Niemeijer kiest voor Volendam na vertrek bij De Graafschap

Reuven Niemeijer heeft een contract getekend bij FC Volendam na zijn vertrek bij De Graafschap. De clubtopscorer van afgelopen seizoen was transfervrij en tekent nu bij de competitiegenoot van de Superboeren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

SberghMaquette10

Maquette ’s-Heerenberg verhuist van museum naar kasteel: ‘De ziel van het museum’

Het Stadmuseum Bergh was al een tijdje gesloten, maar nu is de ontmanteling van de collectie ook echt begonnen. Dinsdagochtend werd de maquette van de stad in 1600 onder grote belangstelling verhuisd naar Kasteel Huis Bergh. Het museum gaat volledig op in het vernieuwde kasteel.