gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Warenmarkt Winterswijk jaagt op nieuwe prijs

41ccdd77f1285730f7d52a408655ba99
Redactie REGIO8 |

"Wat deze markt voor heeft op andere markten, is natuurlijk de Duitse consument", vertelt regiobestuurder Gerrit Golsteijn van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH), de organisator van de prijs. "De andere concurrenten hebben dat niet zo, maar Winterswijk heeft natuurlijk een enorme aantrekkingskracht op de Duitsers." Joop Meyran van de Marktvereniging Winterswijk sluit zich aan bij de woorden van Golsteijn: "In de zomer komen die toeristen op alle campings in de buurt. Op zaterdag komen er dan wel twintigduizend man naar Winterswijk toe. Dan schuiven ze door de straten."

Veertig jaar lang staat de kraam van Chris Jonkers al in Winterswijk, hij vindt dat de markt de prijs verdient. "Er is hier van alles wat", aldus Jonkers. "Geen vijftien kledingzaken en zes kraampjes met telefoonhoesjes. Dat is belangrijk, mensen hebben keuze." Om de prijs daadwerkelijk in de wacht te slepen, moet Winterswijk de zaterdagmarkt van Haarlem en Roermond en de woensdagmarkt van Maastricht achter zich laten in de verkiezing. "We moeten er echt nog een hele discussie aan wijden", aldus Golsteijn.

De winnaar van de Markt van het Jaar-prijs wordt op dinsdag 14 maart bekend gemaakt in Preston Palace in Almelo.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.