gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vuurwerkcontrole bij Duitse grens levert kilo's in beslag genomen vuurwerk op

a3b533a27c9e79ae0518f0f118656bf4

Op de zaterdag voor Oud en Nieuw heeft de politie een grote vuurwerkcontrole gehouden bij de Duitse grens. Meer dan tachtig Nederlandse vuurwerkliefhebbers werden langs de snelweg A12 en op sluipwegen aan de kant gezet.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Je mag officieel niet meer dan 25 kilo vuurwerk voertuig vervoeren, alles wat daar boven zit is in principe strafbaar", laat milieuspecialist bij de politie Frans van der Wee weten. "Tussen de 25 en 35 kilo kunnen mensen afstand doen, anders wordt het in beslag genomen en krijgen ze er een bon voor." Agenten controleerden de auto's en bekeken of mensen niet te veel van het in Duitsland legale consumentenvuurwerk bij zich hadden.

"Vuurpijlen, Romeinse kaarsen, mortieren zijn al sinds enkele jaren verboden in Nederland, dat wordt ook ingenomen", zegt Van der Wee. "Doorgaans geven mensen wel eerlijk antwoord, ze weten de regels wel." De politie ziet mensen hun beste trucs uit de kast halen om toch vuurwerk mee te kunnen nemen. "Zonet had ik twee mannen met vuurwerk in de auto die naar de kruidlading van het vuurwerk hadden gekeken, daarmee zaten ze wel onder de 25 kilo. Maar wat ze bij zich zich hadden was wel te veel."

Tweehonderd kilo
In totaal is er bij de A12 en de grensovergang in Babberich tweehonderd kilo vuurwerk in beslag genomen. "In totaal werden 88 voertuigen gecontroleerd, waar bij 33 voertuigen overtreding op bezit van vuurwerk werden geconstateerd", laat de politie weten. Daarnaast zal het nodig zijn bij twee gevallen verder onderzoek te doen en verdere processen-verbaal uit te schijven.

Randstad
Zelfs vanuit de Randstad weten ze de Duitse vuurwerkwinkels te vinden. Voor een enkeling is de inname van vuurwerk een bittere pil om te slikken, toch blijft de sfeer tijdens de controle grotendeels gemoedelijk. "De vuurpijlen mochten niet mee helaas, beetje lullig maar ik begrijp het wel", laat een passant, die net gecontroleerd is, weten.

Foto: REGIO8

Lees ook

VBVOLGRA0

De Graafschap wacht zware avond in Volendam: ‘Een extreme ploeg’

Na de uitschakeling dinsdagavond in de eerste ronde tegen Roda JC in Kerkrade treft De Graafschap vrijdagavond aan de andere kant van het land de nummer zeven van de competitie, FC Volendam. De Wijdbroeken zijn bezig aan een wisselvallig seizoen, maar zijn vooral in eigen huis op schot.

SupermarktBerghLidl

Montferland en Lidl op één lijn, ontwikkeling ’s-Heerenberg-Oost stap verder

De verhuizing van de Lidl in ’s-Heerenberg van de Emmerikseweg naar De Bongerd in ’s-Heerenberg-Oost is een stap dichterbij. De gemeente Montferland heeft ingestemd met aangepaste voorwaarden van de supermarktketen. Lidl moet nu met de grondeigenaren in gesprek om de benodigde grond in handen te krijgen.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.

Kip1

Per direct landelijke ophokplicht voor pluimvee na uitbraken vogelgriep

Pluimveehouders in de Achterhoek en de rest van Nederland moeten hun kippen en ander pluimvee per direct binnenhouden. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld na drie uitbraken van vogelgriep in korte tijd. Met de maatregel wil het kabinet voorkomen dat het besmettelijke virus zich verder verspreidt.

Orion

Orion Stars door na tweede ronde Champions League na winst in Noord-Macedonië

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond met 2-3 gewonnen van UGD Stip. Door de winst in de return in Noord-Macedonië hebben de Doetinchemmers het avontuur in de Champions League verlengd.