Ulft, Netherlands

VuurFestival in Meddo blijft zich vernieuwen

Regio8 | 3 april 2018 12:48 | Aangepast op 3 april 2018 12:48

“We hebben een opblaasduikboot, dat is een opblaasbare tent waar een kleine driehonderd man in kunnen”, vertelt Lilian Schurink van de organisatie op de vraag wat er zoal nieuw is aan het festival dit jaar. “We hebben ook een kampvuurpodium dit jaar. Die staat iets korter bij het vuur om toch de gezelligheid te creëren, dus we blijven de hele tijd vernieuwen.” Het jaarlijkse evenement met Pasen bestaat uit één van de grootste paasvuren van de Achterhoek, een openingsshow en verschillende muziekpodia. Tien vrijwilligers, genaamd holtslöppers, openden de lichtshow op een trekker met fakkels en vuurwerk waarna traditiegetrouw het paasvuur werd ontstoken.

Bezoekers van het VuurFestival bleken erg onder de indruk van het paasevenement. “Veel afwisseling”, laat Damy weten. “Het gaat niet alleen om het paasvuur maar het gaat om alles eromheen.” Voor Angelique is de avond een heus spektakel. “Fantastisch, ik heb dit nog nooit meegemaakt.” De bezoekers zijn ook te spreken over de entourage. “De show die eromheen wordt gebouwd is gigantisch”, vertelt Mario.

Volgend jaar wordt het tienjarig jubileum gevierd van het VuurFestival. “We gaan zeker groot uitpakken”, zegt Schurink. Wat er volgend jaar precies gaat gebeuren, houdt de organisatie nog wel even geheim. “Maar we hebben zeker wel onze gedachten al laten gaan.”

Foto: Marco Lobeek

Lees ook

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...