Ulft, Netherlands

VuurFestival in Meddo blijft zich vernieuwen

Regio8 | 3 april 2018 12:48 | Aangepast op 3 april 2018 12:48

“We hebben een opblaasduikboot, dat is een opblaasbare tent waar een kleine driehonderd man in kunnen”, vertelt Lilian Schurink van de organisatie op de vraag wat er zoal nieuw is aan het festival dit jaar. “We hebben ook een kampvuurpodium dit jaar. Die staat iets korter bij het vuur om toch de gezelligheid te creëren, dus we blijven de hele tijd vernieuwen.” Het jaarlijkse evenement met Pasen bestaat uit één van de grootste paasvuren van de Achterhoek, een openingsshow en verschillende muziekpodia. Tien vrijwilligers, genaamd holtslöppers, openden de lichtshow op een trekker met fakkels en vuurwerk waarna traditiegetrouw het paasvuur werd ontstoken.

Bezoekers van het VuurFestival bleken erg onder de indruk van het paasevenement. “Veel afwisseling”, laat Damy weten. “Het gaat niet alleen om het paasvuur maar het gaat om alles eromheen.” Voor Angelique is de avond een heus spektakel. “Fantastisch, ik heb dit nog nooit meegemaakt.” De bezoekers zijn ook te spreken over de entourage. “De show die eromheen wordt gebouwd is gigantisch”, vertelt Mario.

Volgend jaar wordt het tienjarig jubileum gevierd van het VuurFestival. “We gaan zeker groot uitpakken”, zegt Schurink. Wat er volgend jaar precies gaat gebeuren, houdt de organisatie nog wel even geheim. “Maar we hebben zeker wel onze gedachten al laten gaan.”

Foto: Marco Lobeek

Lees ook

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...

Achterhoekers bepalen zelf het bord: streekeditie Monopoly in de maak

Veel landen hebben hun eigen variant van Monopoly, sommige Nederlandse gemeenten of plekken hebben z...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt vanuit Ulft een zacht en regenachtig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...