gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

VuurFestival in Meddo blijft zich vernieuwen

df1550e35c7df757b38317bd4e6e641f.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben een opblaasduikboot, dat is een opblaasbare tent waar een kleine driehonderd man in kunnen”, vertelt Lilian Schurink van de organisatie op de vraag wat er zoal nieuw is aan het festival dit jaar. “We hebben ook een kampvuurpodium dit jaar. Die staat iets korter bij het vuur om toch de gezelligheid te creëren, dus we blijven de hele tijd vernieuwen.” Het jaarlijkse evenement met Pasen bestaat uit één van de grootste paasvuren van de Achterhoek, een openingsshow en verschillende muziekpodia. Tien vrijwilligers, genaamd holtslöppers, openden de lichtshow op een trekker met fakkels en vuurwerk waarna traditiegetrouw het paasvuur werd ontstoken.

Bezoekers van het VuurFestival bleken erg onder de indruk van het paasevenement. “Veel afwisseling”, laat Damy weten. “Het gaat niet alleen om het paasvuur maar het gaat om alles eromheen.” Voor Angelique is de avond een heus spektakel. “Fantastisch, ik heb dit nog nooit meegemaakt.” De bezoekers zijn ook te spreken over de entourage. “De show die eromheen wordt gebouwd is gigantisch”, vertelt Mario.

Volgend jaar wordt het tienjarig jubileum gevierd van het VuurFestival. “We gaan zeker groot uitpakken”, zegt Schurink. Wat er volgend jaar precies gaat gebeuren, houdt de organisatie nog wel even geheim. “Maar we hebben zeker wel onze gedachten al laten gaan.”

Foto: Marco Lobeek

Lees ook

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.

ongelukdidamBLUR.jpg

Flinke verkeershinder na ongeval met drie auto’s Didam

Na een ongeval op de Oud Arnhemseweg in Didam is dinsdagochtend in de spits een flinke verkeershinder ontstaan. Niemand raakte gewond bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 23.50.43.jpeg

Auto schiet uit bocht en slaat over de kop bij Winterswijk

Bij een eenzijdig ongeval in het buitengebied van Winterswijk zijn maandagavond twee gewonden gevallen. Een auto schoot uit de bocht en sloeg meerdere keren over de kop.

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.