gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

VuurFestival in Meddo blijft zich vernieuwen

df1550e35c7df757b38317bd4e6e641f
Redactie REGIO8 |

“We hebben een opblaasduikboot, dat is een opblaasbare tent waar een kleine driehonderd man in kunnen”, vertelt Lilian Schurink van de organisatie op de vraag wat er zoal nieuw is aan het festival dit jaar. “We hebben ook een kampvuurpodium dit jaar. Die staat iets korter bij het vuur om toch de gezelligheid te creëren, dus we blijven de hele tijd vernieuwen.” Het jaarlijkse evenement met Pasen bestaat uit één van de grootste paasvuren van de Achterhoek, een openingsshow en verschillende muziekpodia. Tien vrijwilligers, genaamd holtslöppers, openden de lichtshow op een trekker met fakkels en vuurwerk waarna traditiegetrouw het paasvuur werd ontstoken.

Bezoekers van het VuurFestival bleken erg onder de indruk van het paasevenement. “Veel afwisseling”, laat Damy weten. “Het gaat niet alleen om het paasvuur maar het gaat om alles eromheen.” Voor Angelique is de avond een heus spektakel. “Fantastisch, ik heb dit nog nooit meegemaakt.” De bezoekers zijn ook te spreken over de entourage. “De show die eromheen wordt gebouwd is gigantisch”, vertelt Mario.

Volgend jaar wordt het tienjarig jubileum gevierd van het VuurFestival. “We gaan zeker groot uitpakken”, zegt Schurink. Wat er volgend jaar precies gaat gebeuren, houdt de organisatie nog wel even geheim. “Maar we hebben zeker wel onze gedachten al laten gaan.”

Foto: Marco Lobeek

Lees ook

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen de weg op uit economische nood

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.