gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

VuurFestival in Meddo blijft zich vernieuwen

df1550e35c7df757b38317bd4e6e641f.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben een opblaasduikboot, dat is een opblaasbare tent waar een kleine driehonderd man in kunnen”, vertelt Lilian Schurink van de organisatie op de vraag wat er zoal nieuw is aan het festival dit jaar. “We hebben ook een kampvuurpodium dit jaar. Die staat iets korter bij het vuur om toch de gezelligheid te creëren, dus we blijven de hele tijd vernieuwen.” Het jaarlijkse evenement met Pasen bestaat uit één van de grootste paasvuren van de Achterhoek, een openingsshow en verschillende muziekpodia. Tien vrijwilligers, genaamd holtslöppers, openden de lichtshow op een trekker met fakkels en vuurwerk waarna traditiegetrouw het paasvuur werd ontstoken.

Bezoekers van het VuurFestival bleken erg onder de indruk van het paasevenement. “Veel afwisseling”, laat Damy weten. “Het gaat niet alleen om het paasvuur maar het gaat om alles eromheen.” Voor Angelique is de avond een heus spektakel. “Fantastisch, ik heb dit nog nooit meegemaakt.” De bezoekers zijn ook te spreken over de entourage. “De show die eromheen wordt gebouwd is gigantisch”, vertelt Mario.

Volgend jaar wordt het tienjarig jubileum gevierd van het VuurFestival. “We gaan zeker groot uitpakken”, zegt Schurink. Wat er volgend jaar precies gaat gebeuren, houdt de organisatie nog wel even geheim. “Maar we hebben zeker wel onze gedachten al laten gaan.”

Foto: Marco Lobeek

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.