gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vriendengroep wint eigen studentenhuis mét huisfeestje op Zwarte Cross

ee92c395d9e34d32364984e2d45e8545.jpg

Er verblijft één vriendengroep op de camping van de Zwarte Cross dit jaar die écht geluk heeft. Ze wonnen een eigen studentenhuis op het stadsplein van het festival. Hierin viert de groep hun eigen huisfeest in 't Høkske, de naam van hun keet.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Ik denk dat we heel veel geluk hebben gehad. We hebben ons aangemeld via Facebook voor een wedstrijd om een eigen huisfeest van vier dagen te mogen organiseren op de Zwarte Cross," zegt Tim Berends namens de groep. Het studentenhuis op de Cross is een nieuw podium dit jaar en is echt ingericht als studentenhuis, compleet met een vieze keuken, ordinair gekrabbel op de muur en een schoonmaakrooster met verschillende namen.

De groep heeft nu wel 't Høkske als studentenhuis op het festival, maar of ze zelf ook gestudeerd hebben? Berends: "Haha, daar ging het mis bij mij, dat heb ik niet gedaan." Zijn kameraad Bastiaan Borgijink vult aan: "Ja, en ik zit in de tuinbouw. We zijn eigenlijk een keet. We zien dit studentenhuis dan ook meer als keet."

De vriendengroep heeft echter geen verantwoordelijkheden op 'hun' huisfeest. Sterker nog, zo heel vaak komen ze er niet. "Heel eerlijk, we zijn er nu één keer geweest. Om stickers te plakken. De organisatie vroeg al of we meer stickers van onze keet mee wilden nemen. Daar hebben we er nog een kleine tienduizend van in onze tent liggen. Maar vanavond gaan we sowieso eerst de kop eraf zuipen op ons eigen huisfeest."

Lees ook

KerkEtten50.jpg

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

InfoavondKeppelWindmolens Omroep GLD.jpg

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.

terborgseweg drone 20.jpg

Opvanglocatie Terborgseweg Doetinchem in de zomer open: vergunning terecht verleend

De voorbereidingen voor de opvanglocatie van asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem mogen doorgaan. Dat laat de gemeente weten samen met het COA aan omwonenden middels een brief. Volgens de gemeente zijn de ingediende bezwaren tegen de vergunning behandeld en is geconcludeerd dat deze ‘terecht is verleend’. Wel blijkt uit een risicoanalyse dat er nog tientallen risicopunten zijn waar de gemeente en COA mee aan de slag moeten voor de locatie kan openen.

wesenthorst3.jpg

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

AnnieWandeldagen0.png

Annie (89) loopt al twintig keer mee met Achterhoekse Wandeldagen: ‘Ben blij dat ik het nog kan’

Tijdens de twintigste editie van de Achterhoekse wandeldagen is het tijd voor een feestje bij de organisatie. Ook voor Annie Banning uit Wehl is het een speciale editie omdat ze ook al twintig keer meeloopt. Ondanks haar 89-jarige leeftijd loopt ze nog altijd even enthousiast mee.

Esbro50.jpg

Esbro shop verhuist naar hartje Wehl: ‘De grootste kippenwinkel van Europa’

De winkel die nu naast de kippenslachterij zit op het A18 Bedrijvenpark gaat medio juli verhuizen naar Wehl en trekt in het leegstaande supermarktpand waar voorheen de Boni zat. Daarmee groeit de shop van 50 naar 750 vierkante meter en wil het meer aanbieden dan alleen kip.