gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorbereidingen Vuurfestival Meddo bezig

2ddbfaa04c22c6de516475d44c5ac2a1
Redactie REGIO8 |
“Echt heel veel”, zegt Roy Heesen van het Vuurfestival als hem gevraagd wordt hoeveel hout er opgehaald en gebracht is. “Ik durf het niet te zeggen. Afgelopen zaterdag hebben we het toevallig een beetje in de gaten gehouden. Toen kwamen er zestig wagens op een dag. Dat is wel echt extreem veel en zal niet alle zaterdag lukken, meestal komen er tussen de dertig en vijftig gemiddeld zo’n beetje.” Al dat hout levert dit jaar een stapel hout op van zo’n achttien tot twintig meter, ongeveer even hoog als vorig jaar.

Dat er momenteel code oranje heerst in de Achterhoek vanwege de droogte maakt Heesen niet bang. “In het verleden hebben we ook al een keer te maken gehad met code rood. En wat dan heel erg van belang is te kijken van hoe staat de wind en dan moet je extra voorzorgsmaatregelen treffen. Dat je hem later aansteekt als er dauw op de velden ligt. Het is heel erg afhankelijk van de omstandigheden, maar in principe komt het niet gauw in gevaar." Het Vuurfestival vindt plaats op zaterdag 15 en Eerste Paasdag zondag 16 april, op zondagavond wordt het paasvuur ontstoken.
Foto: Vuurfestival Meddo

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.