gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorbereidingen Vuurfestival Meddo bezig

2ddbfaa04c22c6de516475d44c5ac2a1
Redactie REGIO8 |
“Echt heel veel”, zegt Roy Heesen van het Vuurfestival als hem gevraagd wordt hoeveel hout er opgehaald en gebracht is. “Ik durf het niet te zeggen. Afgelopen zaterdag hebben we het toevallig een beetje in de gaten gehouden. Toen kwamen er zestig wagens op een dag. Dat is wel echt extreem veel en zal niet alle zaterdag lukken, meestal komen er tussen de dertig en vijftig gemiddeld zo’n beetje.” Al dat hout levert dit jaar een stapel hout op van zo’n achttien tot twintig meter, ongeveer even hoog als vorig jaar.

Dat er momenteel code oranje heerst in de Achterhoek vanwege de droogte maakt Heesen niet bang. “In het verleden hebben we ook al een keer te maken gehad met code rood. En wat dan heel erg van belang is te kijken van hoe staat de wind en dan moet je extra voorzorgsmaatregelen treffen. Dat je hem later aansteekt als er dauw op de velden ligt. Het is heel erg afhankelijk van de omstandigheden, maar in principe komt het niet gauw in gevaar." Het Vuurfestival vindt plaats op zaterdag 15 en Eerste Paasdag zondag 16 april, op zondagavond wordt het paasvuur ontstoken.
Foto: Vuurfestival Meddo

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.

809616073_1924049878980239_8749060348880390535_n

De Graafschap Vrouwen nipt onderuit tegen ADO Den Haag

De Graafschap Vrouwen heeft zondagmiddag in eigen huis nipt verloren van ADO Den Haag met 2-3. In een gelijkopgaande wedstrijd kwamen de Superboeren tot twee keer toe terug in de wedstrijd. Uiteindelijk trok de ploeg uit Den Haag aan het langste eind.