gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorbereidingen Vuurfestival Meddo bezig

2ddbfaa04c22c6de516475d44c5ac2a1.jpg
Redactie REGIO8 |
“Echt heel veel”, zegt Roy Heesen van het Vuurfestival als hem gevraagd wordt hoeveel hout er opgehaald en gebracht is. “Ik durf het niet te zeggen. Afgelopen zaterdag hebben we het toevallig een beetje in de gaten gehouden. Toen kwamen er zestig wagens op een dag. Dat is wel echt extreem veel en zal niet alle zaterdag lukken, meestal komen er tussen de dertig en vijftig gemiddeld zo’n beetje.” Al dat hout levert dit jaar een stapel hout op van zo’n achttien tot twintig meter, ongeveer even hoog als vorig jaar.

Dat er momenteel code oranje heerst in de Achterhoek vanwege de droogte maakt Heesen niet bang. “In het verleden hebben we ook al een keer te maken gehad met code rood. En wat dan heel erg van belang is te kijken van hoe staat de wind en dan moet je extra voorzorgsmaatregelen treffen. Dat je hem later aansteekt als er dauw op de velden ligt. Het is heel erg afhankelijk van de omstandigheden, maar in principe komt het niet gauw in gevaar." Het Vuurfestival vindt plaats op zaterdag 15 en Eerste Paasdag zondag 16 april, op zondagavond wordt het paasvuur ontstoken.
Foto: Vuurfestival Meddo

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.