gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers Orion starten als koploper aan nieuw Europees avontuur

0c1cfb8d5b5968d8deba3701036f74a7

De volleyballers van Active Living Orion starten als koploper van Nederland aan een nieuw Europees avontuur. Woensdag komen de Doetinchemmers in actie in Slowakije, nadat zaterdag Prima Donna Kaas Huizen nog werd verslagen.

Jasper Hazelaar |
Op bezoek in Huizen werd het 1-3 in sets. De Doetinchemmers kwamen in de eerste set verrassend op een achterstand door een 25-23 verlies. “We begonnen slordig, maar daarna hebben we ons goed herpakt en zijn we teruggekomen”, zegt middenaanvaller Beau Wortelboer. De ploeg van trainer Dirk Sparidans pakte twee sets (25-14, 25-15) op rij. De laatste set was met 33-31 erg spannend, maar werd uiteindelijk gewonnen door Orion. Met de winst op zak blijven de Doetinchemmers na zeven speelrondes koploper.

De selectie van Orion vliegt dinsdag naar Slowakije om zich voor te bereiden op de start van het nieuwe Europese avontuur. Vorig seizoen vonden de Doetinchemmers in de kwartfinale van de Challenge Cup hun Waterloo tegen het Griekse Panathinaikos. Na een vrijloting in de eerste ronde wacht nu woensdagavond in de zestiende finale om 19.00 uur een ontmoeting met Rieker UJS Komarno.

‘Spannend potje’
De competitie gaat op zondag 3 december verder met een uitwedstrijd tegen topclub Nova Tech Lycurgus. “Dat wordt weer een behoorlijk spannend potje”, weet Wortelboer, die denkt dat de Groningers sterker zijn dan vorig seizoen. “Ze hebben ook wat nieuwe Amerikanen met de nodige ervaring”, zegt de twintigjarige Doetinchemmer over de nummer twee van de competitie.

Foto: REGIO8 (archief, Orion-Panathinaikos)

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op