gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers Orion starten als koploper aan nieuw Europees avontuur

0c1cfb8d5b5968d8deba3701036f74a7

De volleyballers van Active Living Orion starten als koploper van Nederland aan een nieuw Europees avontuur. Woensdag komen de Doetinchemmers in actie in Slowakije, nadat zaterdag Prima Donna Kaas Huizen nog werd verslagen.

Jasper Hazelaar |
Op bezoek in Huizen werd het 1-3 in sets. De Doetinchemmers kwamen in de eerste set verrassend op een achterstand door een 25-23 verlies. “We begonnen slordig, maar daarna hebben we ons goed herpakt en zijn we teruggekomen”, zegt middenaanvaller Beau Wortelboer. De ploeg van trainer Dirk Sparidans pakte twee sets (25-14, 25-15) op rij. De laatste set was met 33-31 erg spannend, maar werd uiteindelijk gewonnen door Orion. Met de winst op zak blijven de Doetinchemmers na zeven speelrondes koploper.

De selectie van Orion vliegt dinsdag naar Slowakije om zich voor te bereiden op de start van het nieuwe Europese avontuur. Vorig seizoen vonden de Doetinchemmers in de kwartfinale van de Challenge Cup hun Waterloo tegen het Griekse Panathinaikos. Na een vrijloting in de eerste ronde wacht nu woensdagavond in de zestiende finale om 19.00 uur een ontmoeting met Rieker UJS Komarno.

‘Spannend potje’
De competitie gaat op zondag 3 december verder met een uitwedstrijd tegen topclub Nova Tech Lycurgus. “Dat wordt weer een behoorlijk spannend potje”, weet Wortelboer, die denkt dat de Groningers sterker zijn dan vorig seizoen. “Ze hebben ook wat nieuwe Amerikanen met de nodige ervaring”, zegt de twintigjarige Doetinchemmer over de nummer twee van de competitie.

Foto: REGIO8 (archief, Orion-Panathinaikos)

Lees ook

GRA-KANIA

Nieuwe spits voor De Graafschap: Duitser Kania komt over van Bielefeld

De Graafschap heeft donderdagavond een nieuwe versterking gepresenteerd. De 24-jarige Duitse spits Julian Kania komt over van Arminia Bielefeld en tekent voor twee jaar in Doetinchem, met een optie voor een extra jaar.

BrandweerFrank0

Brandweer waarschuwt na kampvuurtjes in droog Montferlands bos

Voor de tweede keer in een paar weken tijd is er een kampvuurtje aangetroffen in het Montferlandse bos. Dat terwijl de droogte in de natuur steeds verder toeneemt en het risico op een natuurbrand groot is. Frank Lutke Schipholt van de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) begrijpt niet dat mensen nog steeds vuur maken in het bos.

GLD-RIJN-TOLKAMER

Nieuw diepterecord: Rijn bij Tolkamer bereikt laagste waterstand ooit

De Rijn bij Tolkamer, aan de rand van de Achterhoek, heeft de laagste waterstand ooit bereikt. Woensdagochtend werd het oude diepterecord uit de boeken geveegd.

hitte0

Achterhoek krijgt voor het eerst sinds 1999 weer een bijna volledige zonsverduistering

Op 12 augustus verdwijnt bijna 90 procent van de zon achter de maan, iets dat sinds 1999 niet meer in de Achterhoek kon worden gezien. Sterrenwacht Phoenix in Lochem organiseert daarom een speciale kijkavond en is er een publieksavond bij het Planetarium in Toldijk.

Zelhem112

Auto vliegt in brand na eenzijdig ongeval in Zelhem

Een auto is woensdagavond in brand gevlogen na een ongeval in Zelhem. De bestuurster kon zelf uit het voertuig komen en kwam met de schrik vrij.

Zon0

Code geel vanwege hitte in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor hitte in de Achterhoek. De weerswaarschuwing is afgegeven tot en met vrijdag.