gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers Orion starten als koploper aan nieuw Europees avontuur

0c1cfb8d5b5968d8deba3701036f74a7

De volleyballers van Active Living Orion starten als koploper van Nederland aan een nieuw Europees avontuur. Woensdag komen de Doetinchemmers in actie in Slowakije, nadat zaterdag Prima Donna Kaas Huizen nog werd verslagen.

Jasper Hazelaar |
Op bezoek in Huizen werd het 1-3 in sets. De Doetinchemmers kwamen in de eerste set verrassend op een achterstand door een 25-23 verlies. “We begonnen slordig, maar daarna hebben we ons goed herpakt en zijn we teruggekomen”, zegt middenaanvaller Beau Wortelboer. De ploeg van trainer Dirk Sparidans pakte twee sets (25-14, 25-15) op rij. De laatste set was met 33-31 erg spannend, maar werd uiteindelijk gewonnen door Orion. Met de winst op zak blijven de Doetinchemmers na zeven speelrondes koploper.

De selectie van Orion vliegt dinsdag naar Slowakije om zich voor te bereiden op de start van het nieuwe Europese avontuur. Vorig seizoen vonden de Doetinchemmers in de kwartfinale van de Challenge Cup hun Waterloo tegen het Griekse Panathinaikos. Na een vrijloting in de eerste ronde wacht nu woensdagavond in de zestiende finale om 19.00 uur een ontmoeting met Rieker UJS Komarno.

‘Spannend potje’
De competitie gaat op zondag 3 december verder met een uitwedstrijd tegen topclub Nova Tech Lycurgus. “Dat wordt weer een behoorlijk spannend potje”, weet Wortelboer, die denkt dat de Groningers sterker zijn dan vorig seizoen. “Ze hebben ook wat nieuwe Amerikanen met de nodige ervaring”, zegt de twintigjarige Doetinchemmer over de nummer twee van de competitie.

Foto: REGIO8 (archief, Orion-Panathinaikos)

Lees ook

DRU_110

Dikke meerderheid voor DRU-plan oppositie: 'Niemand wil dat de DRU verdwijnt'

De neuzen in Oude IJsselstreek staan bijna allemaal weer dezelfde kant op in het DRU dossier. Bijna de voltallige gemeenteraad stemde in met het alternatieve plan van de oppositie om de stichting de winter door te helpen. Waar het college een subsidie van 573.144 euro wilde geven, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro.

VBVOLGRA0

De Graafschap wacht zware avond in Volendam: ‘Een extreme ploeg’

Na de uitschakeling dinsdagavond in de eerste ronde tegen Roda JC in Kerkrade treft De Graafschap vrijdagavond aan de andere kant van het land de nummer zeven van de competitie, FC Volendam. De Wijdbroeken zijn bezig aan een wisselvallig seizoen, maar zijn vooral in eigen huis op schot.

SupermarktBerghLidl

Montferland en Lidl op één lijn, ontwikkeling ’s-Heerenberg-Oost stap verder

De verhuizing van de Lidl in ’s-Heerenberg van de Emmerikseweg naar De Bongerd in ’s-Heerenberg-Oost is een stap dichterbij. De gemeente Montferland heeft ingestemd met aangepaste voorwaarden van de supermarktketen. Lidl moet nu met de grondeigenaren in gesprek om de benodigde grond in handen te krijgen.

Scootmobiel30

Senioren oefenen in Eefde met scootmobiel: ‘Dat vinden ze best eng’

Een tiental senioren deed dinsdagochtend mee aan een scootmobielopfriscursus bij dorpshuis Het Hart in Eefde. Het vervoersmiddel is voor veel mensen op leeftijd essentieel om zelfstandig op pad te blijven gaan, toch ziet cursusgever Philip Stempels dat het voor sommige deelnemers wel spannend is.

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.

Kip1

Per direct landelijke ophokplicht voor pluimvee na uitbraken vogelgriep

Pluimveehouders in de Achterhoek en de rest van Nederland moeten hun kippen en ander pluimvee per direct binnenhouden. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld na drie uitbraken van vogelgriep in korte tijd. Met de maatregel wil het kabinet voorkomen dat het besmettelijke virus zich verder verspreidt.