gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleyballers Orion starten als koploper aan nieuw Europees avontuur

0c1cfb8d5b5968d8deba3701036f74a7

De volleyballers van Active Living Orion starten als koploper van Nederland aan een nieuw Europees avontuur. Woensdag komen de Doetinchemmers in actie in Slowakije, nadat zaterdag Prima Donna Kaas Huizen nog werd verslagen.

Jasper Hazelaar |
Op bezoek in Huizen werd het 1-3 in sets. De Doetinchemmers kwamen in de eerste set verrassend op een achterstand door een 25-23 verlies. “We begonnen slordig, maar daarna hebben we ons goed herpakt en zijn we teruggekomen”, zegt middenaanvaller Beau Wortelboer. De ploeg van trainer Dirk Sparidans pakte twee sets (25-14, 25-15) op rij. De laatste set was met 33-31 erg spannend, maar werd uiteindelijk gewonnen door Orion. Met de winst op zak blijven de Doetinchemmers na zeven speelrondes koploper.

De selectie van Orion vliegt dinsdag naar Slowakije om zich voor te bereiden op de start van het nieuwe Europese avontuur. Vorig seizoen vonden de Doetinchemmers in de kwartfinale van de Challenge Cup hun Waterloo tegen het Griekse Panathinaikos. Na een vrijloting in de eerste ronde wacht nu woensdagavond in de zestiende finale om 19.00 uur een ontmoeting met Rieker UJS Komarno.

‘Spannend potje’
De competitie gaat op zondag 3 december verder met een uitwedstrijd tegen topclub Nova Tech Lycurgus. “Dat wordt weer een behoorlijk spannend potje”, weet Wortelboer, die denkt dat de Groningers sterker zijn dan vorig seizoen. “Ze hebben ook wat nieuwe Amerikanen met de nodige ervaring”, zegt de twintigjarige Doetinchemmer over de nummer twee van de competitie.

Foto: REGIO8 (archief, Orion-Panathinaikos)

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.