Ulft, Netherlands

Volle Vijverberg in de strijd tegen kanker

Swim to Fight Cancer Achterhoek, De Graafschap en supportersvereniging SV Superboeren slaan de handen ineen om geld in te zamelen voor onderzoek naar kanker. Door middel van de actie 'Smoel op de Stoel' kunnen supporters voor 19,54 euro hun portretfoto op een stoel op De Vijverberg laten plaatsen tijdens de wedstrijd De Graafschap-FC Eindhoven.
Kevin ten Dolle | 3 februari 2021 11:11 | Aangepast op 3 februari 2021 11:11
"De gezamenlijk ambitie is om met dit initiatief het stadion ook in tijden van corona vol te krijgen met portretfoto’s, zodat de selectie weer eens lekker voor 'publiek' kan spelen", aldus de partijen in een gezamelijk statement. "Met een smoel kun je je betrokkenheid aan De Graafschap tonen én de verbinding zoeken met degenen die met kanker te maken gehad hebben of eraan zijn overleden. Met een Smoel op de Stoel steun je het onderzoek naar kanker en zo zetten we samen, als Achterhoek, kanker buitenspel!" De portretten die gekocht zijn door de supporters zullen tijdens het thuisduel met FC Eindhoven van 7 maart op de stoelen van de tribunes geplaatst worden. Eerder werd een soortgelijke actie al gehouden in het Rat Verlegh Stadion van NAC Breda.

Het bedrag van 19.54 euro voor een portretfoto is volgens de organisaties bewust gekozen en is een knipoog naar het oprichtingsjaar van de Doetinchemse eerstedivisionist. Van het bedrag gaat vijftien euro via de stichting Fight cancer naar KWF Kankerbestrijding ten behoeve van kankeronderzoek. De drie partijen hopen en rekenen op een volle Vijverberg: "Met de hele Achterhoek D'ran en D'rin!"

Foto: Swim to Fight Cancer Achterhoek

Lees ook

De Graafschap raakt Hillen kwijt aan eredivisionist NAC Breda

De Graafschap ziet Rio Hillen vertrekken naar eredivisionist NAC. In Breda tekent de Nederlander me...

Fietser belandt op voorruit bij aanrijding op Broekstraat in Aalten

Een fietser en automobilist zijn dinsdagavond op een kruispunt aan de Broekstraat in Aalten frontaal...

De Graafschap begint competitie met Limburgs drieluik en bezoek aan Arnhem

De Graafschap begint het nieuwe seizoen in de eerste divisie op vrijdag 8 augustus met een thuisweds...

Geen gewonden bij aanrijding op kruising in Doetinchem

Bij een aanrijding op de kruising van de Keppelseweg en de Hofstraat in Doetinchem zijn dinsdagavond...

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...