gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volksfeest in centrum van Doetinchem na winst Turkije op EK Voetbal

7b15c1f4075603f819ebf475a93c9c80

In het centrum van Doetinchem barstte dinsdagavond na de winst van Turkije op het EK Voetbal een waar volksfeest los. Op het plein voor het gemeentehuis werd er flink getoeterd, daarna trok een feestende menigte met muziek en fakkels naar de binnenstad.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het was voor de Turkse supporters afzien tijdens de spannende wedstrijd, die uiteindelijk met 2-1 werd gewonnen van Oostenrijk. Niet lang na het laatste fluitsignaal verzamelden honderden mensen zich voor het gemeentehuis bij de stad. Met een hoop getoeter, muziek, dans en burn-outs vierden de supporters de winst van Turkije. “Dit is eigenlijk onze traditie”, zegt een van de feestvierende supporters. “Normaal doen we toeteren, maar we moeten ook een beetje aan de wijken om ons heen denken.”

Na wat getoeter bij het stadhuis, ging het feest verder bij de Catharinakerk. Sommige Nederlandse fans keken van een afstandje toe, maar er sprong ook het nodige oranje mee in de Turkse zee. “Het is gewoon blijdschap, van jong tot oud”, legt een andere Turkse fan uit. “Er lopen ook oma’s rond van vijftig tot tachtig jaar oud rond. Het is gekkenhuis. Pure blijdschap en emotie wat eruit komt.” Met stralende ogen zegt een jonge Turkse supporter: “Ik vind het heel leuk dat ik hier ben. Dit is de eerste keer dat ik meemaak.”

‘We kunnen niet verliezen’
De laatste keer dat Turkije zo ver kwam op een eindtoernooi was in 2008, toen bereikte het land de halve finale van het EK. Zaterdag kan Turkije die prestatie evenaren, maar dan moeten ze winnen van Nederland. “Dat wordt heel spannend”, zegt een Turkse fan lachend. “Ik ben blij dat het tegen Nederland is. Het is gewoon leuk, een leuke spanning. De meeste van ons zijn hier opgegroeid, dus we zullen nooit verliezen!”

Lees ook

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.