gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volgende Dorpendeal in Achterhoek, ruim twee ton voor Beltrum

6550385a160125efd3318b0620771547

Beltrum kan met 230.000 euro aan de slag om de leefbaarheid in het dorp te stimuleren. Als tweede kern in de gemeente Berkelland heeft Beltrum, na Rekken, een dorpendeal getekend. Provincie Gelderland, de gemeente en Beltrum zelf leggen geld in om de plannen te realiseren.

Serena Speet |
"Wij zijn ontzettend blij met deze dorpendeal. We kunnen nu actief aan de slag", vertelt Wilfried Groot Zevert, voorzitter van de raad van overleg, die namens de inwoners betrokken was bij de dorpendeal. Ook de gemeente is tevreden met de deal. "Ontzettend trots om als gemeente weer een dorpendeal af te sluiten", reageert wethouder Arjen van Gijssel. "Het zegt iets over hoe wij het belang van samenwerken zien om onze kernen toekomstbestendig te maken." De provincie Gelderland steekt 138.000 euro in de dorpendeal. Vanuit de gemeente kan Beltrum op 60.000 euro rekenen. De raad van overleg legt zelf nog 32.000 euro in.

De aandacht gaat uit naar drie onderwerpen. Beltrum wil de raad van overleg als orgaan behouden en onderzoek doen naar de toekomstbestendigheid van lokale verenigingen en de bijpassende organisatiestructuur. Daarnaast moet een dorpsverbinder zorgen voor meer sociale verbondenheid in het dorp. Een deel van het budget gaat naar een haalbaarheidsonderzoek naar het maatschappelijk vastgoed en het realiseren van duurzame en toekomstbestendige ontmoetingsplekken.

Bijzondere bekroning
De gemeente noemt de dorpendeal een bijzondere bekroning voor de inwoners van Beltrum, die volgens Berkelland met een zorgvuldig proces dit initiatief naar zich hebben toegetrokken. "Met veel vasthoudendheid en veel enthousiasme hebben ze in het dorp Beltrum de samenwerking gezocht om tot deze dorpendeal te komen", vindt ook leefbaarheidsgedeputeerde Peter van 't Hoog. "Ik ben blij dat het gelukt is."

‘Honderd dorpen- en wijkdeals’
In 2021 werd in Rekken de eerste dorpendeal van de Achterhoek gesloten, eerder deze maand werd in Gaanderen de dertiende ondertekend. De deal voor Beltrum is de vijftiende afspraak met de provincie. Hoewel er nog een aantal deals in de pen zitten is door het toekomstige provinciebestuur al aangegeven dat er wordt doorgegaan met de projecten in cofinanciering. "We willen de komende jaren honderd dorpen- en wijkdeals maken, dus ook in steden", gaf kandidaat-gedeputeerde Peter Drenth aan bij de presentatie van het coalitieakkoord.

Foto: Gemeente Berkelland

Lees ook

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.