gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voedselbank kan niet met Mini Manna markt

c4721c4d370c9fae77768a0a072864ad.jpg
Redactie REGIO8 |
“De samenwerking die hij (wethouder, red.) voor ogen heeft is niet mogelijk”, zo laat penningmeester Dries Siderius van de Voedselbank Oost-Achterhoek weten in een brief aan de fractievoorzitters binnen de Oude IJsselstreekse politiek. Wethouder Peter van de Wardt ziet de stijgende subsidiekosten voor de Voedselbank Oost-Achterhoek als reden om naar andere mogelijkheden van voedselverstrekking te kijken. Hij denkt daarbij aan de Mini Manna Markt, een supermarkt voor minima waarbij mensen zelf producten kunnen kiezen. “Bij de Mini Manna Markt moet je betalen voor de producten, wij leveren ze gratis en dat is een principe”, aldus Siderius.

Volgens de Voedselbank gebruikt Van de Wardt de subsidie als een dwangmiddel om samenwerking met de Mini Manna Markt te realiseren. “De subsidie is nodig voor ons gewone werk en dat was in 2018 het samenstellen en bezorgen van 4.800 voedselpakketten voor de absolute minima”, aldus Siderius. “Dat staat los van de Mini Manna Markt-hobby van de wethouder. Dat alles wil niet zeggen dat wij niet over een andere wijze van distributie na willen denken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.

AanhoudingExplosies.jpg

Woningdoorzoeking Doetinchem vanwege onderzoek naar explosies coffeeshop

De woningdoorzoeking op 21 april aan de Themansstraat in Doetinchem hield verband met het lopende onderzoek naar de explosies bij Coffeeshop Magic, zo laat de politie woensdag weten. Tijdens de doorzoeking werd onder meer een explosief aangetroffen en in beslag genomen.

Voetbalteam Varsselder.jpg

Van Varsselder naar Hamburg: voetballers GWVV 4 spelen ‘interland’ in Duitsland

Als de meeste mensen zich vrijdagochtend nog eens omdraaien, staat de selectie van GWVV 4 uit Varsselder-Veldhunten in al vroegte klaar voor vertrek. Om 04.00 uur worden de spelers uitgezwaaid en vertrekken ze Hamburg. Daar wacht op zaterdag 30 mei een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Rahlstedter SC 2 Ü50.

Gehaktbal50.jpg

Gehaktballencompetitie in Neede: Wie mag er een jaar lang opscheppen over zijn ballen?

Wie mag zich een jaar lang de beste ballenbakker noemen? Daar draaide het dit pinksterweekend om bij de gehakballencompetitie van Café Vally’s, in Neede. Zeventien deelnemers streden om die felbegeerde eerste plek. ”Smaak en textuur. Dat is uiteindelijk gewoon wat een bal, een bal maakt”, aldus de jury.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis.jpg

Berkelland pakt paden met staalslakken definitief aan

Berkelland gaat de verhardingslagen met staalslakken op vier paden in Neede definitief vervangen. De Pad in ’t Kooweiden, Bennekerpad, Brakelpad en Laantje van Osterhaus worden gesaneerd en gereconstrueerd. De totale kosten bedragen 800.000 euro.