gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voedselbank kan niet met Mini Manna markt

c4721c4d370c9fae77768a0a072864ad.jpg
Redactie REGIO8 |
“De samenwerking die hij (wethouder, red.) voor ogen heeft is niet mogelijk”, zo laat penningmeester Dries Siderius van de Voedselbank Oost-Achterhoek weten in een brief aan de fractievoorzitters binnen de Oude IJsselstreekse politiek. Wethouder Peter van de Wardt ziet de stijgende subsidiekosten voor de Voedselbank Oost-Achterhoek als reden om naar andere mogelijkheden van voedselverstrekking te kijken. Hij denkt daarbij aan de Mini Manna Markt, een supermarkt voor minima waarbij mensen zelf producten kunnen kiezen. “Bij de Mini Manna Markt moet je betalen voor de producten, wij leveren ze gratis en dat is een principe”, aldus Siderius.

Volgens de Voedselbank gebruikt Van de Wardt de subsidie als een dwangmiddel om samenwerking met de Mini Manna Markt te realiseren. “De subsidie is nodig voor ons gewone werk en dat was in 2018 het samenstellen en bezorgen van 4.800 voedselpakketten voor de absolute minima”, aldus Siderius. “Dat staat los van de Mini Manna Markt-hobby van de wethouder. Dat alles wil niet zeggen dat wij niet over een andere wijze van distributie na willen denken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.