gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voedselbank kan niet met Mini Manna markt

c4721c4d370c9fae77768a0a072864ad
Redactie REGIO8 |
“De samenwerking die hij (wethouder, red.) voor ogen heeft is niet mogelijk”, zo laat penningmeester Dries Siderius van de Voedselbank Oost-Achterhoek weten in een brief aan de fractievoorzitters binnen de Oude IJsselstreekse politiek. Wethouder Peter van de Wardt ziet de stijgende subsidiekosten voor de Voedselbank Oost-Achterhoek als reden om naar andere mogelijkheden van voedselverstrekking te kijken. Hij denkt daarbij aan de Mini Manna Markt, een supermarkt voor minima waarbij mensen zelf producten kunnen kiezen. “Bij de Mini Manna Markt moet je betalen voor de producten, wij leveren ze gratis en dat is een principe”, aldus Siderius.

Volgens de Voedselbank gebruikt Van de Wardt de subsidie als een dwangmiddel om samenwerking met de Mini Manna Markt te realiseren. “De subsidie is nodig voor ons gewone werk en dat was in 2018 het samenstellen en bezorgen van 4.800 voedselpakketten voor de absolute minima”, aldus Siderius. “Dat staat los van de Mini Manna Markt-hobby van de wethouder. Dat alles wil niet zeggen dat wij niet over een andere wijze van distributie na willen denken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?