gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voedselbank kan niet met Mini Manna markt

c4721c4d370c9fae77768a0a072864ad.jpg
Redactie REGIO8 |
“De samenwerking die hij (wethouder, red.) voor ogen heeft is niet mogelijk”, zo laat penningmeester Dries Siderius van de Voedselbank Oost-Achterhoek weten in een brief aan de fractievoorzitters binnen de Oude IJsselstreekse politiek. Wethouder Peter van de Wardt ziet de stijgende subsidiekosten voor de Voedselbank Oost-Achterhoek als reden om naar andere mogelijkheden van voedselverstrekking te kijken. Hij denkt daarbij aan de Mini Manna Markt, een supermarkt voor minima waarbij mensen zelf producten kunnen kiezen. “Bij de Mini Manna Markt moet je betalen voor de producten, wij leveren ze gratis en dat is een principe”, aldus Siderius.

Volgens de Voedselbank gebruikt Van de Wardt de subsidie als een dwangmiddel om samenwerking met de Mini Manna Markt te realiseren. “De subsidie is nodig voor ons gewone werk en dat was in 2018 het samenstellen en bezorgen van 4.800 voedselpakketten voor de absolute minima”, aldus Siderius. “Dat staat los van de Mini Manna Markt-hobby van de wethouder. Dat alles wil niet zeggen dat wij niet over een andere wijze van distributie na willen denken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.

Graafschap Vrouwen voor promotiewedstrijd 2026.jpeg

Vrouwen van De Graafschap op drempel van eredivisie: ‘Gezonde sinterklaasspanning’

De vrouwen van De Graafschap staan voor de allesbeslissende wedstrijd van het seizoen. In Amsterdam promoveert het team van trainer Timo Kleinhesselink bij winst naar de eredivisie. Daarmee kan de doelstelling voor de Doetinchemse dames uitkomen: binnen twee jaar naar het hoogste niveau.

WethoudersOIJ0.jpg

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.