gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Victor Steeman (17) richt zijn ogen op WK

62dc0c9328d78befe00e33d4d2f058e6
Redactie REGIO8 |

"Toen ik zeven jaar oud was heb ik een minibike gekregen voor mijn verjaardag en daar ben ik op gaan oefenen op een klein autocircuit in Velp", zo vertelt motortalent Victor Steeman over zijn start als wegracer. "Daar ben ik eigenlijk gescout door de KNMV (Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, red)." Steeman bewees zijn talent tijdens het Nederlands Kampioenschap voor junioren waar hij meteen een plek op het podium pakte. Volgens zijn trainer Hans Smees beschikt de 17-jarige coureur uit Lathum over een natuurlijk talent voor de sport. "Hij is heel goed in het afstellen van de motor en het aangeven waar verbeterpunten liggen", vindt Smees. "Zo kan ik de motor beter afstellen zodat hij nog sneller kan."

Het doel van de Achterhoeker is om hoge ogen te gooien op het WK eind dit jaar, maar daar moet Steeman nog een aantal stappen voor maken. "Er moet meer ervaring komen in de gevechten in de wedstrijden", aldus trainer Smees. "De Supersport 300 is zeer competitief, het komt voor dat ze in de laatste ronde nog met tien of vijftien man bij elkaar zitten en dan moet dat in de laatste ronde beslist worden. Dan moet je wel je mannetje staan." Steeman heeft, naast het WK, grote ambities voor de toekomst: "De MotoGP is het hoogste wat je kunt halen, dat lijkt me heel erg cool."

Foto: Henk Teerink

Lees ook

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.