gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Victor Steeman (17) richt zijn ogen op WK

62dc0c9328d78befe00e33d4d2f058e6
Redactie REGIO8 |

"Toen ik zeven jaar oud was heb ik een minibike gekregen voor mijn verjaardag en daar ben ik op gaan oefenen op een klein autocircuit in Velp", zo vertelt motortalent Victor Steeman over zijn start als wegracer. "Daar ben ik eigenlijk gescout door de KNMV (Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, red)." Steeman bewees zijn talent tijdens het Nederlands Kampioenschap voor junioren waar hij meteen een plek op het podium pakte. Volgens zijn trainer Hans Smees beschikt de 17-jarige coureur uit Lathum over een natuurlijk talent voor de sport. "Hij is heel goed in het afstellen van de motor en het aangeven waar verbeterpunten liggen", vindt Smees. "Zo kan ik de motor beter afstellen zodat hij nog sneller kan."

Het doel van de Achterhoeker is om hoge ogen te gooien op het WK eind dit jaar, maar daar moet Steeman nog een aantal stappen voor maken. "Er moet meer ervaring komen in de gevechten in de wedstrijden", aldus trainer Smees. "De Supersport 300 is zeer competitief, het komt voor dat ze in de laatste ronde nog met tien of vijftien man bij elkaar zitten en dan moet dat in de laatste ronde beslist worden. Dan moet je wel je mannetje staan." Steeman heeft, naast het WK, grote ambities voor de toekomst: "De MotoGP is het hoogste wat je kunt halen, dat lijkt me heel erg cool."

Foto: Henk Teerink

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.