gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Victor Steeman (17) richt zijn ogen op WK

62dc0c9328d78befe00e33d4d2f058e6
Redactie REGIO8 |

"Toen ik zeven jaar oud was heb ik een minibike gekregen voor mijn verjaardag en daar ben ik op gaan oefenen op een klein autocircuit in Velp", zo vertelt motortalent Victor Steeman over zijn start als wegracer. "Daar ben ik eigenlijk gescout door de KNMV (Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, red)." Steeman bewees zijn talent tijdens het Nederlands Kampioenschap voor junioren waar hij meteen een plek op het podium pakte. Volgens zijn trainer Hans Smees beschikt de 17-jarige coureur uit Lathum over een natuurlijk talent voor de sport. "Hij is heel goed in het afstellen van de motor en het aangeven waar verbeterpunten liggen", vindt Smees. "Zo kan ik de motor beter afstellen zodat hij nog sneller kan."

Het doel van de Achterhoeker is om hoge ogen te gooien op het WK eind dit jaar, maar daar moet Steeman nog een aantal stappen voor maken. "Er moet meer ervaring komen in de gevechten in de wedstrijden", aldus trainer Smees. "De Supersport 300 is zeer competitief, het komt voor dat ze in de laatste ronde nog met tien of vijftien man bij elkaar zitten en dan moet dat in de laatste ronde beslist worden. Dan moet je wel je mannetje staan." Steeman heeft, naast het WK, grote ambities voor de toekomst: "De MotoGP is het hoogste wat je kunt halen, dat lijkt me heel erg cool."

Foto: Henk Teerink

Lees ook

Waterstofbus-Arriva

Streekvervoer in de Achterhoek dreigt weer stil te liggen door stakingen

Vakbonden FNV en CNV hebben nieuwe stakingen aangekondigd voor het streekvervoer in de Achterhoek. Werkgevers hebben tot woensdag 7 oktober om akkoord te gaan met de eisen van beide bonden, anders volgen er acties.

WhatsApp Image 2026-10-01 at 13.48.27

Ruit stadhuis Doetinchem ingeslagen, man kort daarna opgepakt

Een man heeft donderdagmiddag een ruit van het stadhuis van de gemeente Doetinchem ingeslagen. De man, volgens de politie een bekende, werd kort daarna aangehouden.

EKVeldrijden0

'Achterhoekse aanpak' leidt tot bouw iconische trap in Zeddam voor EK Veldrijden

Nog iets meer dan een maand en dan komt het EK veldrijden naar de Achterhoek. In het weekend van 7 en 8 november draait alles in Zeddam en omgeving om het wielerevenement. De laatste werkzaamheden aan het parcours zijn nog in volle gang, maar de eerste voorbereidingen begonnen al jaren geleden.

EMEU20

Europese mbo-docenten bouwen in Ulft aan nieuwe uitwisselingen: ‘Daar doe je het voor’

Als het aan het Graafschap College en andere mbo-scholen uit heel Europa ligt, gaan meer studenten tijdens hun opleiding internationale ervaring opdoen. Om daarvoor nieuwe, korte internationale programma’s te ontwikkelen, kwamen docenten uit 25 Europese landen deze week samen tijdens de EMEU-bijeenkomst bij het CIVON in Ulft.

TankElten

Duitse brandstofkorting gaat in: tanken over de grens aantrekkelijker

Voor de Achterhoeker is tanken over de grens weer een stuk aantrekkelijker. Duitsland verlaagt de energiebelasting op benzine en diesel met 14 cent per liter. Inclusief btw komt de belastingverlaging neer op ongeveer 17 cent per liter. De maatregel geldt tot het einde van het jaar.

WhatsApp Image 2026-09-30 at 20.41.06

Bermbrand ontstaan door vuurwerk in Zeddam

In een berm aan de Holthuizerstraat in Zeddam heeft woensdagavond een brandje gewoed. De brand is volgens ooggetuigen ontstaan doordat er vuurwerk in de berm is afgestoken.