Ulft, Netherlands

Veteranen voorgelicht over Sunset March

Regio8 | 28 februari 2016 14:18 | Aangepast op 28 februari 2016 14:18
Bij die oversteek kwamen 48 militairen van 504 Parachute Infantry Regiment van de 82nd Airborne Division van het Amerikaanse leger om het leven. "Om hen te eren staan op De Oversteek 48 paren lichtmasten die bij zonsondergang één voor één aangaan op het tempo van een trage mars", zegt initiatiefnemer Tim Ruijling.

De informatieavond leverde gelijk al twee aanmeldingen op om te lopen. Ruijling: "Dan zie je toch dat bepaalde datums heel belangrijk zijn voor veteranen. Eén van de veteranen gaat in mei lopen, op de dag dat hij in het verleden uitgezonden werd naar Bosnië."

Vijfhonderdste mars
Eerst wordt aanstaande dinsdag de vijfhonderdste Sunset March gelopen. "Dat doen de Commissarissen van de Koning Clemens Cornielje van Gelderland en zijn Brabantse collega Wim van de Donk. Zij lopen de mars omdat de parachutisten van 504 in 1944 in Gelderland en Brabant geland zijn." Vier dagen later is de 504e mars, ook dat wordt een bijzondere zegt Ruijling. "We hebben militairen van 504 Parachute Infantry Regiment bereid gevonden naar Nederland te komen. Een van hen loopt zaterdag 5 maart de Sunset March."

Lees ook

Schoolstaking tegen mogelijke terugkeer dienstplicht: in Bocholt klinkt protest

In Duitsland leidt de landelijke discussie voor de herinvoering van de dienstplicht afgelopen vrijda...

Geen plek meer in Ulft voor Mini Manna? Zoektocht naar nieuwe locatie voor winkel

Stichting Mini Manna dreigt uit Ulft te verdwijnen. Op de huidige locatie komen woningen, waardoor h...

Zorgen over bereik NL-Alert in grensregio

De Nederlandse veiligheidsregio's maken zich zorgen over het bereik van NL-Alert in het grensgebied....

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...