Ulft, Netherlands

Vertrek van Vreman ‘als een bom ingeslagen’ bij SV Superboeren

Foto: REGIO8
Dat Jan Vreman sinds afgelopen zaterdag niet meer de hoofdtrainer van De Graafschap is, kan op weinig begrip rekenen van Jacqueline Gerritsen, voorzitter van Supportersvereniging Superboeren. Ook bij de gecommuniceerde redenen van het vertrek als hoofdtrainer zet zij haar vraagtekens.
Bart Sollman | 7 januari 2025 10:27 | Aangepast op 7 januari 2025 10:27
“Op zaterdagmiddag wint De Graafschap nog een oefenwedstrijd, en in de avond is Vreman ineens ontslagen. Het is een raar moment”, aldus Gerritsen. De Superboeren verloren van hun laatste vijf competitiewedstrijden er vier. De voorzitter vond dan ook dat er iets moest veranderen: “Iedereen zag dat het de laatste tijd niet goed liep. Maar het is echt onverwacht dat clubman Vreman uit functie is gezet. Dat is als een bom bij mij en veel supporters ingeslagen.”

De reden voor het vertrek van Vreman is volgens De Graafschap een ‘verschil van inzicht’. Dat zorgt bij Gerritsen alleen maar voor meer vraagtekens: “Dat puzzelt mij dan. Een verschil van inzicht zegt me niet zoveel. Als ik op de tribune zit en naar het voetbal kijk, hebben we vaak ook allemaal een verschil van inzicht.” Ze onderkent dat er knopen doorgehakt moesten worden, maar zet er toch haar vraagtekens bij of dit de juiste was. “Maar daar ga ik natuurlijk niet over, dit is iets wat intern binnen de clubs speelt.”

Nieuwe trainer de oplossing?
Inmiddels is bekend geworden dan Marinus Dijkhuizen de functie van Jan Vreman overneemt. Voor dat de nieuwe trainer bekend was, zei Gerritsen hierover het volgende: “Ik vraag me echt af of een nieuwe trainer alles gaat oplossen. Je krijgt natuurlijk geen garantiebewijs bij een nieuwe trainer.” Ze betreurt dat Vreman het seizoen niet afmaakt. “Het is buitengewoon jammer dan zo’n clubman dit overkomt. Het is natuurlijk ook niet de eerste keer dat hem dit gebeurt”, zegt Gerritsen.

Verloren seizoen
Op de vraag of het dit seizoen nog goed gaat komen, reageert Gerritsen stellig: “Nee. Het gaat niet meer goedkomen dit seizoen. De directe promotieplekken lijken onhaalbaar. Play-offs halen we wel, maar daar gaan we ook niet doorkomen.” Dat ligt volgens de voorzitter ook aan de bestuurlijke onrust. “Het rommelt al zo lang. Dat gezeur intern daalt op een gegeven moment ook af naar het veld. Al moet ik zeggen dat het vanuit de bestuurlijke top de laatste tijd stil is. Is dat stilte voor de storm of zijn ze écht bezig met oplossingen?”

Nieuwe functie Vreman
De club gaat in gesprek met Vreman over een andere technische functie binnen de organisatie. Gerritsen hoopt van harte dat hij een plek vindt binnen De Graafschap. "We kunnen natuurlijk niet verwachten dat hij vandaag of morgen alweer in een nieuwe functie begint. Als hij maar bij de club blijft. Het zou pas echt een groot verlies zijn als dit clubicoon de club verlaat."

Lees ook

Fietser raakt gewond na aanrijding met auto in Varsseveld

Een fietser is maandagmiddag bij een aanrijding met een automobilist in Varsseveld gewond geraakt. E...

Emmeriks succes in Formule 1: Nico Hülkenberg voor het eerst op het podium

Na 239 races in de Formule 1, heeft Nico Hülkenberg zondagmiddag op het circuit van Silverstone in E...

Stofexplosie en brand bij houtbedrijf in Gendringen: één gewonde

Bij een houtbedrijf aan de Wiekenseweg in Gendringen heeft maandagochtend een stofexplosie plaatsgev...

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op De Treffers

De Graafschap heeft zaterdagmiddag in de eerste oefenwedstrijd van het seizoen een verdiende 1-3 ove...

Op eerste Mooiage Festival komen Duitse en Nederlandse cultuurverschillen aan het licht

Een kasteel, culinaire verwennerij, muziek en een internationale sfeer: het nieuwe festival Mooiage ...

NL-Alert afgegeven in Borculo: incident met gevaarlijke stof bij bedrijf

Bij een incident bij een bedrijf aan de Oude Needseweg is vrijdagavond een gevaarlijke stof vrijgeko...