gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veroordeelde fysiotherapeut mogelijk ook over schreef bij Azora

b66b09ca35960dc047f2a5cd73bce4b8

Een 36-jarige man uit Dieren is woensdagochtend aangehouden op verdenking van ontucht met cliënten van Azora. Hij werd eerder al veroordeeld tot een celstraf voor ontucht die hij pleegde als fysiotherapeut, wat voor de Achterhoekse zorginstelling reden was om hem op staande voet te ontslaan en een meldpunt in te stellen.

Jasper Hazelaar |
Bij dit meldpunt zijn de afgelopen tijd meerdere meldingen binnengekomen. Wat de aard is van deze klachten en hoeveel het exact gaat, is niet bekend. Azora zelf wil op dit moment niet reageren en laat de woordvoering aan de politie. “Maar wij kunnen op dit moment ook niet veel zeggen”, meldt een woordvoerder. “Uit het verdere onderzoek moet ook blijken wat het ontucht precies in heeft gehouden. Het is wel heel bijzonder dat we er nu over communiceren, maar dat is echt om anderen de gelegenheid te geven om zich ook te melden. Dat vinden wij belangrijk.”

De man heeft ‘een aantal jaar’ voor Azora gewerkt, voordat hij eind maart op non-actief werd gezet toen bleek dat er een strafzaak tegen hem liep. Uiteindelijk werd hij veroordeeld voor ontucht die hij eerder pleegde als fysiotherapeut. Hij had tussen maart 2017 en augustus 2018 twee vrouwelijke patiënten ‘ongepast aangeraakt’, waarvan er één minderjarig was. De rechtbank legde hem een celstraf op van 36 maanden, waarvan tien voorwaardelijk. Ook kreeg hij een beroepsverbod.

Foto: REGIO8

Lees ook

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.

4-DSC08136

De Graafschap legt Jannes Wieckhoff vast: Duitse rechtsback tekent voor twee jaar

De Graafschap heeft donderdagmiddag de Duitser Jannes Wieckhoff gepresenteerd. De 26-jarige rechtsback komt transfervrij over van competitiegenoot Heracles Almelo.