gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veroordeelde fysiotherapeut mogelijk ook over schreef bij Azora

b66b09ca35960dc047f2a5cd73bce4b8

Een 36-jarige man uit Dieren is woensdagochtend aangehouden op verdenking van ontucht met cliënten van Azora. Hij werd eerder al veroordeeld tot een celstraf voor ontucht die hij pleegde als fysiotherapeut, wat voor de Achterhoekse zorginstelling reden was om hem op staande voet te ontslaan en een meldpunt in te stellen.

Jasper Hazelaar |
Bij dit meldpunt zijn de afgelopen tijd meerdere meldingen binnengekomen. Wat de aard is van deze klachten en hoeveel het exact gaat, is niet bekend. Azora zelf wil op dit moment niet reageren en laat de woordvoering aan de politie. “Maar wij kunnen op dit moment ook niet veel zeggen”, meldt een woordvoerder. “Uit het verdere onderzoek moet ook blijken wat het ontucht precies in heeft gehouden. Het is wel heel bijzonder dat we er nu over communiceren, maar dat is echt om anderen de gelegenheid te geven om zich ook te melden. Dat vinden wij belangrijk.”

De man heeft ‘een aantal jaar’ voor Azora gewerkt, voordat hij eind maart op non-actief werd gezet toen bleek dat er een strafzaak tegen hem liep. Uiteindelijk werd hij veroordeeld voor ontucht die hij eerder pleegde als fysiotherapeut. Hij had tussen maart 2017 en augustus 2018 twee vrouwelijke patiënten ‘ongepast aangeraakt’, waarvan er één minderjarig was. De rechtbank legde hem een celstraf op van 36 maanden, waarvan tien voorwaardelijk. Ook kreeg hij een beroepsverbod.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.