gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veroordeelde fysiotherapeut mogelijk ook over schreef bij Azora

b66b09ca35960dc047f2a5cd73bce4b8

Een 36-jarige man uit Dieren is woensdagochtend aangehouden op verdenking van ontucht met cliënten van Azora. Hij werd eerder al veroordeeld tot een celstraf voor ontucht die hij pleegde als fysiotherapeut, wat voor de Achterhoekse zorginstelling reden was om hem op staande voet te ontslaan en een meldpunt in te stellen.

Jasper Hazelaar |
Bij dit meldpunt zijn de afgelopen tijd meerdere meldingen binnengekomen. Wat de aard is van deze klachten en hoeveel het exact gaat, is niet bekend. Azora zelf wil op dit moment niet reageren en laat de woordvoering aan de politie. “Maar wij kunnen op dit moment ook niet veel zeggen”, meldt een woordvoerder. “Uit het verdere onderzoek moet ook blijken wat het ontucht precies in heeft gehouden. Het is wel heel bijzonder dat we er nu over communiceren, maar dat is echt om anderen de gelegenheid te geven om zich ook te melden. Dat vinden wij belangrijk.”

De man heeft ‘een aantal jaar’ voor Azora gewerkt, voordat hij eind maart op non-actief werd gezet toen bleek dat er een strafzaak tegen hem liep. Uiteindelijk werd hij veroordeeld voor ontucht die hij eerder pleegde als fysiotherapeut. Hij had tussen maart 2017 en augustus 2018 twee vrouwelijke patiënten ‘ongepast aangeraakt’, waarvan er één minderjarig was. De rechtbank legde hem een celstraf op van 36 maanden, waarvan tien voorwaardelijk. Ook kreeg hij een beroepsverbod.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tempel

Oranjetempel Silvolde in mineur na nachtwedstrijd: Nederland struikelt over Marokko

Zo'n 250 nachtbrakers stonden dinsdagochtend al in alle vroegte klaar in Silvolde voor de zestiende finale van het WK tegen Marokko. Uiteindelijk werden ze niet beloond: Nederland verloor en ligt uit het toernooi. Toch was de sfeer lange tijd feestelijk.

WhatsApp Image 2026-06-30 at 06.21.35

Automobilist belandt in sloot na missen van bocht in Zelhem

Een automobilist is dinsdagochtend met zijn auto in een sloot terechtgekomen aan de Doetinchemseweg in Zelhem. Een ambulance kwam ter plaatse maar de bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.