gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veroordeelde fysiotherapeut mogelijk ook over schreef bij Azora

b66b09ca35960dc047f2a5cd73bce4b8

Een 36-jarige man uit Dieren is woensdagochtend aangehouden op verdenking van ontucht met cliënten van Azora. Hij werd eerder al veroordeeld tot een celstraf voor ontucht die hij pleegde als fysiotherapeut, wat voor de Achterhoekse zorginstelling reden was om hem op staande voet te ontslaan en een meldpunt in te stellen.

Jasper Hazelaar |
Bij dit meldpunt zijn de afgelopen tijd meerdere meldingen binnengekomen. Wat de aard is van deze klachten en hoeveel het exact gaat, is niet bekend. Azora zelf wil op dit moment niet reageren en laat de woordvoering aan de politie. “Maar wij kunnen op dit moment ook niet veel zeggen”, meldt een woordvoerder. “Uit het verdere onderzoek moet ook blijken wat het ontucht precies in heeft gehouden. Het is wel heel bijzonder dat we er nu over communiceren, maar dat is echt om anderen de gelegenheid te geven om zich ook te melden. Dat vinden wij belangrijk.”

De man heeft ‘een aantal jaar’ voor Azora gewerkt, voordat hij eind maart op non-actief werd gezet toen bleek dat er een strafzaak tegen hem liep. Uiteindelijk werd hij veroordeeld voor ontucht die hij eerder pleegde als fysiotherapeut. Hij had tussen maart 2017 en augustus 2018 twee vrouwelijke patiënten ‘ongepast aangeraakt’, waarvan er één minderjarig was. De rechtbank legde hem een celstraf op van 36 maanden, waarvan tien voorwaardelijk. Ook kreeg hij een beroepsverbod.

Foto: REGIO8

Lees ook

Windmolen0

Initiatiefnemers Windpark Doetinchem naar provincie na afwijzing gemeente

De provincie Gelderland bestudeert momenteel het verzoek van de initiatiefnemers van Windpark Doetinchem om het project verder te behandelen. Van een formele procedure is echter nog geen sprake. Eerst bepaalt de provincie welke vervolgstappen passend zijn.

WASMACHINE20

Montferland wil huidige wasservice behouden, maar aanbesteding kan roet in het eten gooien

Na jaren van discussie en een moeizame start lijkt de rust rond de Montferlandse wasservice eindelijk teruggekeerd. De gemeente is tevreden over de samenwerking met Mabeon in Doetinchem en wil daar het liefst mee doorgaan. Toch is dat allesbehalve zeker. Door Europese aanbestedingsregels moet de opdracht opnieuw op de markt worden gebracht, waardoor een andere partij er met het contract vandoor kan gaan.

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.