gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veroordeelde fysiotherapeut mogelijk ook over schreef bij Azora

b66b09ca35960dc047f2a5cd73bce4b8

Een 36-jarige man uit Dieren is woensdagochtend aangehouden op verdenking van ontucht met cliënten van Azora. Hij werd eerder al veroordeeld tot een celstraf voor ontucht die hij pleegde als fysiotherapeut, wat voor de Achterhoekse zorginstelling reden was om hem op staande voet te ontslaan en een meldpunt in te stellen.

Jasper Hazelaar |
Bij dit meldpunt zijn de afgelopen tijd meerdere meldingen binnengekomen. Wat de aard is van deze klachten en hoeveel het exact gaat, is niet bekend. Azora zelf wil op dit moment niet reageren en laat de woordvoering aan de politie. “Maar wij kunnen op dit moment ook niet veel zeggen”, meldt een woordvoerder. “Uit het verdere onderzoek moet ook blijken wat het ontucht precies in heeft gehouden. Het is wel heel bijzonder dat we er nu over communiceren, maar dat is echt om anderen de gelegenheid te geven om zich ook te melden. Dat vinden wij belangrijk.”

De man heeft ‘een aantal jaar’ voor Azora gewerkt, voordat hij eind maart op non-actief werd gezet toen bleek dat er een strafzaak tegen hem liep. Uiteindelijk werd hij veroordeeld voor ontucht die hij eerder pleegde als fysiotherapeut. Hij had tussen maart 2017 en augustus 2018 twee vrouwelijke patiënten ‘ongepast aangeraakt’, waarvan er één minderjarig was. De rechtbank legde hem een celstraf op van 36 maanden, waarvan tien voorwaardelijk. Ook kreeg hij een beroepsverbod.

Foto: REGIO8

Lees ook

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.

elektrische step blur

Man op elektrische step gewond na aanrijding met auto in Beek

Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Beek. Volgens ooggetuigen reed de step te hard.

Dutch Scorpions Kampioen

Doetinchemse Dutch Scorpions kroont zich na twee jaar zilver tot Nederlands kampioen

De Doetinchemse beachsoccerclub BS Dutch Scorpions heeft zich zondag gekroond tot Nederlands kampioen beachsoccer. Na twee seizoenen op rij genoegen te hebben moeten nemen met de tweede plaats, wist de ploeg dit jaar wél de titel te veroveren. In de finale in Scheveningen werd BS Leal Deportivo overtuigend met 5-1 verslagen.

weth bland

Wethouder? 27 paar ogen kijken vragend Ton Koenderink aan

ACHTERGROND / Van één naar vijf zetels, van oppositie naar meebesturen. Dus ook een wethouder nodig, maar hoe dan? Een kaartenbak op het bureau, een digitale databank met kandidaten of iemand uit het eigen netwerk? Hoe komt een relatief nieuwe, géén doorsnee partij als Samen voor Berkelland (SvB) aan Ton Koenderink als wethouder?

WhatsApp Image 2026-07-07 at 13.36.13

Scooter flink beschadigd na botsing met fietser in Doetinchem

Een scooter en fietser zijn dinsdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Doetinchem. De scooterrijder wordt door het ambulancepersoneel nagekeken.