gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkeersoverlast door snoeien van bomen langs de N319

4822385ac58dbbec9d71c1d54e4d4311.jpg

In opdracht van de provincie Gelderland worden vanaf half januari ongeveer 1.500 bomen langs de N319 tussen Groenlo en de Duitse grens gesnoeid. Het werk start maandag 9 januari in Winterswijk en duurt tot halverwege februari.

Redactie REGIO8 |
Het verkeer moet tijdens de snoeiwerkzaamheden in Winterswijk rekening houden met omleidingen. Het is door de middenberm in de Rondweg Zuid niet mogelijk om een rijdende afzetting te gebruiken. Vanaf maandag 9 januari moet het verkeer in het dorp daarom omrijden via het bedrijventerrein. De N319 wordt dan, in ieder geval drie dagen, in één richting afgesloten van de Snelliusstraat tot aan de rotonde met de Wooldseweg. Vanaf woensdag wordt de N319 in de andere richting afgesloten.

Een week later worden de overige bomen langs de N319 gesnoeid, ditmaal met een rijdende afzetting. Waar werkzaamheden plaatsvinden, wordt de maximumsnelheid tijdelijk verlaagd. “Daar waar nodig worden verkeersregelaars ingezet”, meldt de provincie. “Fietsers kunnen van het fietspad gebruik blijven maken.”

Foto: Provincie Gelderland

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

vangst365kilo-2.jpg

Vondst 365 kilo cocaïne in Rotterdamse haven leidt naar Lochem

De vondst van 365 kilo cocaïne in de Rotterdamse haven heeft deze week geleid tot vier aanhoudingen in Lochem. De drugs zaten verstopt in een container met verhuisspullen uit Curaçao, die bestemd waren voor een adres in de Achterhoek.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.