gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkeerscursus voor ouderen broodnodig

0146f179c5b15e526b67ab51c7b2baab
Redactie REGIO8 |

“Wat je merkt uit de ongevallenstatistieken is dat er toch een aantal doelgroepen zijn die vaker bij een ongeval betrokken zijn dan andere groepen”, aldus Wim Regenspurg van VVN. “Dat zijn vooral de jongeren, maar ook de ouderen. Die hebben vaak wel moeite met de verkeersregels.” Er kwamen dan ook maar liefst tachtig aanmeldingen uit Doetinchem, na een oproep voor een opfriscursus van de verkeersregels speciaal voor ouderen. “We moesten een extra middag organiseren.”

De veertig ouderen die woensdagmiddag langzaam de raadszaal binnen druppelen zijn er met een reden, want niet iedereen is zo zeker over hun eigen kennis. “Ik heb wel het gevoel dat we achterlopen wat kennis betreft”, zegt een oudere automobilist uit Wehl. “Je bent zelf verplicht om mee te gaan en die kennis te verzamelen.” De snelle veranderingen van de regels in het verkeer zijn vaak een struikelblok voor de 55-plussers. “Je twijfelt er dan wel eens aan.” Een rijschoolhouder neemt tijdens de cursus eerst de basis door met de deelnemers. Vervolgens worden de nieuwste verkeersregels uitgelegd. Om te testen of de ouderen op de hoogte zijn, wordt de middag afgesloten met een kennisquiz. 

Veel twijfel
“Er is heel veel te leren, vooral voor de mensen die vroeger hun rijbewijs hebben gehaald”, aldus Regenspurg. Iedere oudere automobilist of fietser heeft dan ook wel eens een twijfelmoment, zo blijkt. “Bijvoorbeeld als je een wegversmalling hebt, dan heb je van die zwart met witte paaltjes. Dan weet ik niet wat ik wel of niet moet doen”, zegt mevrouw Meijer uit Doetinchem. “Rotondes zijn ook wel moeilijk. En wat ik ook lastig vindt is dat er geen richting wordt aangegeven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.

Erwin Versteeg

Erwin Versteeg na nipte benoeming wethouder in Berkelland

Erwin Versteeg is dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Borculo benoemd tot wethouder in Berkelland namens Samen voor Berkelland. Het werd een nipte benoeming, met dertien tegenstemmen en veertien voor.

Gasseling20

Na 44 jaar sluiten de deuren van Resto Gasseling: ‘Merken nu pas hoeveel het betekent’

Na 44 jaar komt er een einde aan een begrip in de Doetinchemse horeca. Toon en Irma Gasseling sluiten deze week voor het laatst de deuren van Resto Gasseling aan de Keppelseweg. Dat het restaurant door de jaren heen geliefd is geraakt, merken de eigenaren juist nu maar al te goed.