gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkeerscursus voor ouderen broodnodig

0146f179c5b15e526b67ab51c7b2baab.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat je merkt uit de ongevallenstatistieken is dat er toch een aantal doelgroepen zijn die vaker bij een ongeval betrokken zijn dan andere groepen”, aldus Wim Regenspurg van VVN. “Dat zijn vooral de jongeren, maar ook de ouderen. Die hebben vaak wel moeite met de verkeersregels.” Er kwamen dan ook maar liefst tachtig aanmeldingen uit Doetinchem, na een oproep voor een opfriscursus van de verkeersregels speciaal voor ouderen. “We moesten een extra middag organiseren.”

De veertig ouderen die woensdagmiddag langzaam de raadszaal binnen druppelen zijn er met een reden, want niet iedereen is zo zeker over hun eigen kennis. “Ik heb wel het gevoel dat we achterlopen wat kennis betreft”, zegt een oudere automobilist uit Wehl. “Je bent zelf verplicht om mee te gaan en die kennis te verzamelen.” De snelle veranderingen van de regels in het verkeer zijn vaak een struikelblok voor de 55-plussers. “Je twijfelt er dan wel eens aan.” Een rijschoolhouder neemt tijdens de cursus eerst de basis door met de deelnemers. Vervolgens worden de nieuwste verkeersregels uitgelegd. Om te testen of de ouderen op de hoogte zijn, wordt de middag afgesloten met een kennisquiz. 

Veel twijfel
“Er is heel veel te leren, vooral voor de mensen die vroeger hun rijbewijs hebben gehaald”, aldus Regenspurg. Iedere oudere automobilist of fietser heeft dan ook wel eens een twijfelmoment, zo blijkt. “Bijvoorbeeld als je een wegversmalling hebt, dan heb je van die zwart met witte paaltjes. Dan weet ik niet wat ik wel of niet moet doen”, zegt mevrouw Meijer uit Doetinchem. “Rotondes zijn ook wel moeilijk. En wat ik ook lastig vindt is dat er geen richting wordt aangegeven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.