gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkeerscursus voor ouderen broodnodig

0146f179c5b15e526b67ab51c7b2baab
Redactie REGIO8 |

“Wat je merkt uit de ongevallenstatistieken is dat er toch een aantal doelgroepen zijn die vaker bij een ongeval betrokken zijn dan andere groepen”, aldus Wim Regenspurg van VVN. “Dat zijn vooral de jongeren, maar ook de ouderen. Die hebben vaak wel moeite met de verkeersregels.” Er kwamen dan ook maar liefst tachtig aanmeldingen uit Doetinchem, na een oproep voor een opfriscursus van de verkeersregels speciaal voor ouderen. “We moesten een extra middag organiseren.”

De veertig ouderen die woensdagmiddag langzaam de raadszaal binnen druppelen zijn er met een reden, want niet iedereen is zo zeker over hun eigen kennis. “Ik heb wel het gevoel dat we achterlopen wat kennis betreft”, zegt een oudere automobilist uit Wehl. “Je bent zelf verplicht om mee te gaan en die kennis te verzamelen.” De snelle veranderingen van de regels in het verkeer zijn vaak een struikelblok voor de 55-plussers. “Je twijfelt er dan wel eens aan.” Een rijschoolhouder neemt tijdens de cursus eerst de basis door met de deelnemers. Vervolgens worden de nieuwste verkeersregels uitgelegd. Om te testen of de ouderen op de hoogte zijn, wordt de middag afgesloten met een kennisquiz. 

Veel twijfel
“Er is heel veel te leren, vooral voor de mensen die vroeger hun rijbewijs hebben gehaald”, aldus Regenspurg. Iedere oudere automobilist of fietser heeft dan ook wel eens een twijfelmoment, zo blijkt. “Bijvoorbeeld als je een wegversmalling hebt, dan heb je van die zwart met witte paaltjes. Dan weet ik niet wat ik wel of niet moet doen”, zegt mevrouw Meijer uit Doetinchem. “Rotondes zijn ook wel moeilijk. En wat ik ook lastig vindt is dat er geen richting wordt aangegeven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

KetiKoti_020

Doetinchem staat voor het eerst stil bij Keti Koti: 'Dit verbindt ons allemaal'

Op 1 juli wordt er door heel Nederland Keti Koti gevierd. De dag waarop de afschaffing van de slavernij door Nederland, wordt herdacht én gevierd. In Doetinchem ontbrak zo'n herdenkingsmoment tot nu toe. Volgens de initiatiefnemers was het daarom hoog tijd om ook in de stad aandacht te besteden aan deze belangrijke dag.

vrachtwagen0

Kilometerheffing voor trucks ingegaan, Achterhoekse ondernemers voorbereid

De vrachtwagenheffing is deze woensdag ingegaan. Eigenaren van vrachtwagens vanaf 3.500 kilo maximaal gewicht plus lading betalen vanaf nu per gereden kilometer een kilometerheffing. De cabines moeten een eigen tolkastje aan boord hebben dat werkt in Nederland. De hoogte van het tarief hangt af van het type voertuig. De boetes zijn niet mals.

School Bekveld 2026 (1)

Bekveld de baas over oude basisschool in buurtschap: ‘Af en toe knap ingewikkeld’

Goed nieuws voor buurtschap Bekveld. De voormalige basisschool is gekocht van de gemeente Bronckhorst en wordt ingericht als ontmoetingsplek. Het pand werd al gebruikt door de bewoners van de buurtschap, maar nu is de Stichting BuitenGewoonBekveld ook eigenaar van het gebouw.

BlurrOngeluk

Auto ramt boom op Ruurloseweg Beltrum, bestuurder gewond

Een automobilist heeft woensdagmiddag bij een eenzijdig ongeval een boom geramd op de Ruurloseweg (N319) bij Beltrum. De bestuurder is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.

Theo

Raad Berkelland moet afkicken: ‘Nog wennen aan het raadsakkoord’

Het werd dinsdagavond een repeterend zinnetje: “We moeten nog wennen aan het raadsakkoord.” De gemeenteraad van Berkelland besprak de zogenaamde Perspectiefnota, de voorloper van de gemeentelijke begroting, en moet nog afkicken van een politiek spanningsveld met coalitie en oppositie.

OpenGransland20

Negende aflevering talkshow Open Grensland: culturele verschillen en vooroordelen

In de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland staat het leven in de grensregio centraal. In deze aflevering bespreken presentatrice Mylgia van Uytrecht en haar gasten culturele verschillen en vooroordelen. Ze gaan in op beelden en aannames die Nederlanders en Duitsers van elkaar hebben, bijvoorbeeld over opvoeding, uiterlijke kenmerken en sociale omgangsvormen.