gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkeerscursus voor ouderen broodnodig

0146f179c5b15e526b67ab51c7b2baab
Redactie REGIO8 |

“Wat je merkt uit de ongevallenstatistieken is dat er toch een aantal doelgroepen zijn die vaker bij een ongeval betrokken zijn dan andere groepen”, aldus Wim Regenspurg van VVN. “Dat zijn vooral de jongeren, maar ook de ouderen. Die hebben vaak wel moeite met de verkeersregels.” Er kwamen dan ook maar liefst tachtig aanmeldingen uit Doetinchem, na een oproep voor een opfriscursus van de verkeersregels speciaal voor ouderen. “We moesten een extra middag organiseren.”

De veertig ouderen die woensdagmiddag langzaam de raadszaal binnen druppelen zijn er met een reden, want niet iedereen is zo zeker over hun eigen kennis. “Ik heb wel het gevoel dat we achterlopen wat kennis betreft”, zegt een oudere automobilist uit Wehl. “Je bent zelf verplicht om mee te gaan en die kennis te verzamelen.” De snelle veranderingen van de regels in het verkeer zijn vaak een struikelblok voor de 55-plussers. “Je twijfelt er dan wel eens aan.” Een rijschoolhouder neemt tijdens de cursus eerst de basis door met de deelnemers. Vervolgens worden de nieuwste verkeersregels uitgelegd. Om te testen of de ouderen op de hoogte zijn, wordt de middag afgesloten met een kennisquiz. 

Veel twijfel
“Er is heel veel te leren, vooral voor de mensen die vroeger hun rijbewijs hebben gehaald”, aldus Regenspurg. Iedere oudere automobilist of fietser heeft dan ook wel eens een twijfelmoment, zo blijkt. “Bijvoorbeeld als je een wegversmalling hebt, dan heb je van die zwart met witte paaltjes. Dan weet ik niet wat ik wel of niet moet doen”, zegt mevrouw Meijer uit Doetinchem. “Rotondes zijn ook wel moeilijk. En wat ik ook lastig vindt is dat er geen richting wordt aangegeven.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-29 at 09.41.07

Doetinchem wil fietspaden twee jaar eerder aanpakken voor ruim miljoen euro

Gemeente Doetinchem wil extra geld in de begroting van 2027 vrijmaken om fietspaden op met name De Huet eerder aan te kunnen pakken. Het college wil daar ruim een miljoen euro aan besteden.

Kip1

Per direct landelijke ophokplicht voor pluimvee na uitbraken vogelgriep

Pluimveehouders in de Achterhoek en de rest van Nederland moeten hun kippen en ander pluimvee per direct binnenhouden. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft een landelijke ophok- en afschermplicht ingesteld na drie uitbraken van vogelgriep in korte tijd. Met de maatregel wil het kabinet voorkomen dat het besmettelijke virus zich verder verspreidt.

Orion

Orion Stars door na tweede ronde Champions League na winst in Noord-Macedonië

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond met 2-3 gewonnen van UGD Stip. Door de winst in de return in Noord-Macedonië hebben de Doetinchemmers het avontuur in de Champions League verlengd.

PontbaasDirkWijers0

Dirk Wijers viert halve eeuw als pontbaas van Bronkhorsterveer: 'Je kunt hier van alles doen'

Al vijftig jaar staat Dirk Wijers aan het roer van een van de belangrijkste verbindingen tussen de Veluwe en de Achterhoek. De 74-jarige Bronkhorster pontbaas heeft in die halve eeuw ontelbare mensen van de ene naar de andere oever gebracht. De stoïcijnse pontbaas werd woensdagochtend met een smoesje naar Herberg De Gouden Leeuw gelokt, waar hij ter ere van zijn vijftigjarig jubileum in het zonnetje werd gezet.

Frederik Jacob Weber

Doetinchemmer schrijft boek na hersentumor: ‘Ik wist niet dat het leven zo mooi kon zijn’

Een hersentumor ter grootte van anderhalve sinaasappel zette elf jaar geleden het leven van de 49-jarige Frederik Jacob Weber uit Doetinchem op zijn kop. In de zware herstelperiode besloot hij zijn ervaringen op papier te zetten om deze periode te kunnen verwerken. Deze ervaringen vormden de basis voor zijn eigen boek dat op 10 september gelanceerd werd.

DJI_20261026142410_0134_D

Hoogste punt bereikt voor veertig sociale huurappartementen naast station Doetinchem

Naast station Doetinchem zijn de afgelopen maanden nieuwe sociale huurappartementen uit de grond verrezen. Bij de bouw van de veertig appartementen is inmiddels het hoogste punt bereikt. Daarmee krijgt het Stationskwartier, zoals het woongebied heet, steeds meer vorm.