gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verhalen van gastarbeiders doorgeven

69073913fb6af3a540019e200f99c657
Redactie REGIO8 |
"In 2014 was het vijftig jaar geleden dat de eerste gastarbeiders naar Nederland kwamen", vertelt Pinar. "In het westen is daar veel aandacht aan besteed, maar in de Achterhoek niet. Zo ontstond ons idee om dit project op te starten."

De interviews doen Neşe en Pinar volgens het principe van een 'kettinginterview.' Neşe: We interviewen één persoon en aan de hand van de vragen die dat oproept, gaan we op zoek naar de volgende persoon. Dat kan een andere gastarbeider zijn, maar ook de fabrieksdirecteur die destijds naar Turkije is geweest om zich voor te laten lichten of een buurman of buurvrouw uit die tijd. Zo willen we uiteindelijk vijf tot zeven verhalen hebben die we gaan presenteren." Bij de presentatie komt ook dat kettinginterview weer om de hoek kijken. Pinar: Er staan tijdens de presentatie twee stoelen op het podium. Eén voor de geïnterviewde en één voor Neşe of mij. Wij vertellen het verhaal dat hij of zij aan ons verteld heeft. Aan het einde doet de geïnterviewde een kraal aan een touw. Als alle kralen er aan zitten, knopen we het touw dicht en hebben we een ketting die verbind. Want verbinding tussen de diverse groepen is ook wat we met dit project willen bereiken."

Een interview is al afgenomen, de andere volgen in de komende maanden. Als die interviews klaar zijn worden de verhalen gepresenteerd in de Gruitpoort, als er veel animo is willen ze het project daarna uitbreiden met een theatervoorstelling of een boek. "Dat is wel een droom ja", sluiten de meiden af.

Lees ook

OngevalEibergen

Vrachtwagen vol varkens kantelt op rotonde Eibergen, meerdere varkens overleden

Een vrachtwagen met tweehonderd varkens is maandagochtend gekanteld op een rotonde aan de Groenloseweg in Eibergen. Meerdere varkens hebben het ongeluk niet overleefd.

Inwonersbijeenkomst nabij Epse Windmolens Omroep Gelderland

Windmolens van maximaal 280 meter hoog vlak bij Epse, bewoners bezorgd

Inwoners uit Epse maken zich zorgen over het plan voor vier windmolens van maximaal 280 meter hoog langs de A1 bij Deventer. Hoewel het plan volledig op Overijssels grondgebied is, is de dichtstbijzijnde molen gepland op slechts 50 meter van gemeente Lochem. Omwonenden vrezen voor hun leefomgeving en de natuur. Donderdag kwamen ze naar een informatieavond in Deventer om hun zorgen te uiten en informatie op te halen.

C11 buslijn Aalten Bocholt

Bus C11 Aalten – Bocholt rijdt wekenlang maar drie keer per dag

Reizigers tussen Aalten en Bocholt moeten vanaf woensdag 4 november rekening houden met een flink uitgedunde busdienstregeling. Op zaterdagen vervalt de grensoverschrijdende verbinding zelfs helemaal. Door werkzaamheden aan de Hamalandstraße rijdt buslijn C11 alleen doordeweeks en nog maar drie keer per dag per richting de grens over. De beperkingen duren naar verwachting tot en met vrijdag 18 december.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen verstevigt vierde plek na winst in Utrecht

De vrouwen van De Graafschap wisten vandaag met 2-1 te winnen van hekkensluiter FC Utrecht. Zij verstevigen daarmee hun vierde plek in de Eredivisie.

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.