Ulft, Netherlands

Verhalen van gastarbeiders doorgeven

Regio8 | 31 januari 2016 16:53 | Aangepast op 31 januari 2016 16:53
"In 2014 was het vijftig jaar geleden dat de eerste gastarbeiders naar Nederland kwamen", vertelt Pinar. "In het westen is daar veel aandacht aan besteed, maar in de Achterhoek niet. Zo ontstond ons idee om dit project op te starten."

De interviews doen Neşe en Pinar volgens het principe van een 'kettinginterview.' Neşe: We interviewen één persoon en aan de hand van de vragen die dat oproept, gaan we op zoek naar de volgende persoon. Dat kan een andere gastarbeider zijn, maar ook de fabrieksdirecteur die destijds naar Turkije is geweest om zich voor te laten lichten of een buurman of buurvrouw uit die tijd. Zo willen we uiteindelijk vijf tot zeven verhalen hebben die we gaan presenteren." Bij de presentatie komt ook dat kettinginterview weer om de hoek kijken. Pinar: Er staan tijdens de presentatie twee stoelen op het podium. Eén voor de geïnterviewde en één voor Neşe of mij. Wij vertellen het verhaal dat hij of zij aan ons verteld heeft. Aan het einde doet de geïnterviewde een kraal aan een touw. Als alle kralen er aan zitten, knopen we het touw dicht en hebben we een ketting die verbind. Want verbinding tussen de diverse groepen is ook wat we met dit project willen bereiken."

Een interview is al afgenomen, de andere volgen in de komende maanden. Als die interviews klaar zijn worden de verhalen gepresenteerd in de Gruitpoort, als er veel animo is willen ze het project daarna uitbreiden met een theatervoorstelling of een boek. "Dat is wel een droom ja", sluiten de meiden af.

Lees ook

Brand bij schutting in tuin van woning in Varsseveld

Bij een woning aan de Oranjestraat in Varsseveld is brand ontstaan bij een schutting in de tuin. De ...

Meerdere woningen in Didam volledig verwoest na grote brand, 24 bewoners geëvacueerd

In de nacht van maandag op dinsdag zijn meerdere woningen in Didam volledig afgebrand. In totaal zij...

Aalten plant asielzoekerscentrum voor 300 vluchtelingen aan de Hamelandroute

In Aalten moet een nieuw, groot asielzoekerscentrum komen. Er is voorzien in de opvang van maximaal ...

Brandweer moet persoon bevrijden die vastzit op toilet in Doetinchem

Bij een bedrijf aan de Edisonstraat in Doetinchem is maandagmiddag een persoon bevrijd nadat die vas...

Tractor vliegt in brand op boerderij bij Aalten

Op het erf van een boerderij in het buitengebied van Aalten is maandagochtend een tractor volledig u...

Oudere vrouw na anderhalf uur uit het water gered in Doetinchem

Een oudere vrouw is maandagochtend bij het Jaagpad in Doetinchem uit het water gered. Ze was in het ...