gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verhalen van gastarbeiders doorgeven

69073913fb6af3a540019e200f99c657
Redactie REGIO8 |
"In 2014 was het vijftig jaar geleden dat de eerste gastarbeiders naar Nederland kwamen", vertelt Pinar. "In het westen is daar veel aandacht aan besteed, maar in de Achterhoek niet. Zo ontstond ons idee om dit project op te starten."

De interviews doen Neşe en Pinar volgens het principe van een 'kettinginterview.' Neşe: We interviewen één persoon en aan de hand van de vragen die dat oproept, gaan we op zoek naar de volgende persoon. Dat kan een andere gastarbeider zijn, maar ook de fabrieksdirecteur die destijds naar Turkije is geweest om zich voor te laten lichten of een buurman of buurvrouw uit die tijd. Zo willen we uiteindelijk vijf tot zeven verhalen hebben die we gaan presenteren." Bij de presentatie komt ook dat kettinginterview weer om de hoek kijken. Pinar: Er staan tijdens de presentatie twee stoelen op het podium. Eén voor de geïnterviewde en één voor Neşe of mij. Wij vertellen het verhaal dat hij of zij aan ons verteld heeft. Aan het einde doet de geïnterviewde een kraal aan een touw. Als alle kralen er aan zitten, knopen we het touw dicht en hebben we een ketting die verbind. Want verbinding tussen de diverse groepen is ook wat we met dit project willen bereiken."

Een interview is al afgenomen, de andere volgen in de komende maanden. Als die interviews klaar zijn worden de verhalen gepresenteerd in de Gruitpoort, als er veel animo is willen ze het project daarna uitbreiden met een theatervoorstelling of een boek. "Dat is wel een droom ja", sluiten de meiden af.

Lees ook

wegwekzaamheden1

Herinrichting Zeddam-Zuid kan door, rechter veegt kritiek op aanbesteding van tafel

De wegen in Zeddam-Zuid kunnen eindelijk opnieuw ingericht worden. Het project, waarvan de eerste bijeenkomst al in november 2023 was, liep vertraging op vanwege een rechtszaak. Een aannemer was het niet eens met de aanbesteding en probeerde via de rechter zijn gelijk te halen. Die ging er niet in mee, alles is volgens het boekje gegaan.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde dicht: ‘Hopen dat vertrouwen in de binnenvaart blijft’

Het sluizencomplex bij Eefde is sinds zaterdagmiddag gesloten. Vanwege de aanhoudende droogte is er voorlopig geen scheepvaart toegestaan op het Twentekanaal. Schippers lagen zaterdag in de rij voor de sluis.

Polizei10

Nederlander (35) dood aangetroffen in hotel in het Duitse Rees

Een 35-jarige Nederlander is zondagmiddag dood aangetroffen in een hotelkamer in Rees, vlak over de grens bij Gendringen. De Duitse politie houdt rekening met moord en doet uitgebreid onderzoek.

AutocrossLochem010

Stofwolken en spektakel: vernieuwde autocrossbaan in Lochem valt in de smaak

Honderden coureurs van het NK Autocross zorgden afgelopen zaterdag voor stofwolken in de weilanden van Lochem. Onder het toeziend oog van duizenden toeschouwers werd op het vernieuwde circuit volop gestreden. Tot vreugde van de organisatie omschrijft iedereen elkaar toch als familie.

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.