Ulft, Netherlands

Verhalen van gastarbeiders doorgeven

Regio8 | 31 januari 2016 16:53 | Aangepast op 31 januari 2016 16:53
"In 2014 was het vijftig jaar geleden dat de eerste gastarbeiders naar Nederland kwamen", vertelt Pinar. "In het westen is daar veel aandacht aan besteed, maar in de Achterhoek niet. Zo ontstond ons idee om dit project op te starten."

De interviews doen Neşe en Pinar volgens het principe van een 'kettinginterview.' Neşe: We interviewen één persoon en aan de hand van de vragen die dat oproept, gaan we op zoek naar de volgende persoon. Dat kan een andere gastarbeider zijn, maar ook de fabrieksdirecteur die destijds naar Turkije is geweest om zich voor te laten lichten of een buurman of buurvrouw uit die tijd. Zo willen we uiteindelijk vijf tot zeven verhalen hebben die we gaan presenteren." Bij de presentatie komt ook dat kettinginterview weer om de hoek kijken. Pinar: Er staan tijdens de presentatie twee stoelen op het podium. Eén voor de geïnterviewde en één voor Neşe of mij. Wij vertellen het verhaal dat hij of zij aan ons verteld heeft. Aan het einde doet de geïnterviewde een kraal aan een touw. Als alle kralen er aan zitten, knopen we het touw dicht en hebben we een ketting die verbind. Want verbinding tussen de diverse groepen is ook wat we met dit project willen bereiken."

Een interview is al afgenomen, de andere volgen in de komende maanden. Als die interviews klaar zijn worden de verhalen gepresenteerd in de Gruitpoort, als er veel animo is willen ze het project daarna uitbreiden met een theatervoorstelling of een boek. "Dat is wel een droom ja", sluiten de meiden af.

Lees ook

Mogelijke verlaging Duitse 'vliegtax' kan Nederlanders lokken

Voor Nederlanders kan het aantrekkelijker worden om vanaf Duitse luchthavens te vliegen, nu de Duits...

Kans op natte sneeuw in de Achterhoek volgens weerboer Gerrit Vossers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Europese docenten werken in Achterhoek aan samenwerking: 'Voor de studenten een goede zaak'

Bij het Civon in Ulft zijn donderdag en vrijdag meer dan honderd docenten uit heel Europa samen voor...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Bestuurder botst op boom door gladheid in Megchelen

Een bestuurder is vrijdagochtend door gladheid met zijn auto tegen een boom geknald nabij Megchelen....

Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in DRU ondanks afwezigheid Van der Wal

De gemeente Oude IJsselstreek houdt vertrouwen in de stichting DRU Industriepark, ook nu directeur-b...