Ulft, Netherlands

Verhalen van gastarbeiders doorgeven

Regio8 | 31 januari 2016 16:53 | Aangepast op 31 januari 2016 16:53
"In 2014 was het vijftig jaar geleden dat de eerste gastarbeiders naar Nederland kwamen", vertelt Pinar. "In het westen is daar veel aandacht aan besteed, maar in de Achterhoek niet. Zo ontstond ons idee om dit project op te starten."

De interviews doen Neşe en Pinar volgens het principe van een 'kettinginterview.' Neşe: We interviewen één persoon en aan de hand van de vragen die dat oproept, gaan we op zoek naar de volgende persoon. Dat kan een andere gastarbeider zijn, maar ook de fabrieksdirecteur die destijds naar Turkije is geweest om zich voor te laten lichten of een buurman of buurvrouw uit die tijd. Zo willen we uiteindelijk vijf tot zeven verhalen hebben die we gaan presenteren." Bij de presentatie komt ook dat kettinginterview weer om de hoek kijken. Pinar: Er staan tijdens de presentatie twee stoelen op het podium. Eén voor de geïnterviewde en één voor Neşe of mij. Wij vertellen het verhaal dat hij of zij aan ons verteld heeft. Aan het einde doet de geïnterviewde een kraal aan een touw. Als alle kralen er aan zitten, knopen we het touw dicht en hebben we een ketting die verbind. Want verbinding tussen de diverse groepen is ook wat we met dit project willen bereiken."

Een interview is al afgenomen, de andere volgen in de komende maanden. Als die interviews klaar zijn worden de verhalen gepresenteerd in de Gruitpoort, als er veel animo is willen ze het project daarna uitbreiden met een theatervoorstelling of een boek. "Dat is wel een droom ja", sluiten de meiden af.

Lees ook

Meer controles op de weg: Duitse politie verscherpt toezicht meer landinwaarts

De Duitse politie voert, naast de dagelijkse grenscontroles bij Beek en Emmerich, de verkeerscontrol...

Eibergse danseressen succesvol op WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo’s uit Eibergen hebben afgelopen weekend meegedaan aan het WK Streetdance 2025 in Blackp...

De cassettebandjesfabriek in Lochem maakte al honderdduizenden bandjes

Bij de Bandjesfabriek in Lochem is het nostalgie alom. Het Achterhoekse bedrijf is de enige cassette...

Ulftse Koen Bouwman naar WK wegwielrennen in Rwanda

De Ulftse Koen Bouwman (31) staat in september aan de start van het wereldkampioenschap wegwielrenne...

Aanrijding tussen bestuurder fatbike en scooterrijder in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een persoon op een fatbike en een scooterrijder in Doetinchem is maandagmi...

Volksfeest in Varsseveld, of evenement?

COLUMN/Een optocht met corsowagens op donderdagavond. Een voor het verkeer afgesloten feestplein(tje...