gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verhaal van Doetinchems gezin verfilmd

83de7568d7cf52f070625ba1c3916de9
Redactie REGIO8 |
“De film gaat over een gezin dat mij heel dierbaar is”, vertelt Sanne Gloria Verboom. “De moeder van het gezin was ongeneeslijk ziek. Ze wilde een klein beetje hulp met de kinderen en met het huis.” Verboom was verbaasd hoe mooi en sterk de vrouw des huizes, Pascalle, was. Zij overleed in 2012 en liet twee kinderen en een man achter. “Ik kreeg van haar een voorbeeld van hoe je ook met verdriet om kan gaan. Daarom ben ik dat gaan vertalen in een film.”

De van oorsprong Achterhoekse schrijfster liet ook een stukje van haar regio terugkomen in haar film. “Het heeft misschien wel iets Achterhoeks, ze wilde er altijd het beste van maken.” Ook past volgens haar de instelling in de Achterhoek bij de film. “In de Achterhoek heerst wel een mentaliteit van ‘doe maar lekker normaal’.”

Bekende bezoeker

Er verscheen ook een bekend gezicht op de première. Niemand minder dan de frontvrouw van Miss Montreal, Sanne Hans, was aanwezig. De dochter van haar manager speelt één van de kinderen van het Doetinchemse gezin. “Ik ben heel benieuwd om te zien wat ze kan”, aldus Miss Montreal. “Het is heel spannend, want ze is een soort familie die in een film speelt, heel leuk.” Ook Noa vond het spannend om haarzelf op het grote doek te zien. “Het was super leuk, maar ook heel raar om mezelf op een groot scherm te zien en jezelf zo anders te horen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Els Rutting0

Coalitie Montferland verliest meerderheid, Els Rutting stapt uit PRO

Raadslid Els Rutting stapt uit PRO Montferland, ze gaat verder met haar eigen partij ROSE. De coalitie van CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland verliest hiermee de meerderheid in de gemeenteraad (was 13 van de 25 zetels, nu 12). Tot zover de ‘rust’ na de verkiezingen in de beruchte gemeente Montferland.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 23.49.19 (1)

Grote brand bedrijfspand Winterswijk, NL-Alert verstuurd

Bij een bedrijfspand aan de Koningsweg in Winterswijk heeft woensdagavond een grote brand gewoed. De brandweer rukte met veel materieel uit en schaalde op naar GRIP 1. Ook Duitse brandweerlieden kwamen helpen. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 19.53.44

23-jarige man overleden na steekincident in woning in Neede

Bij een steekincident aan de Hoeveweg in Neede in woensdagavond een 23-jarige man uit Borculo overleden. Een 20-jarige verdachte uit Borculo is aangehouden.

DSC02370

Na afscheid nu toch terugkeer voor Thomas Kok bij De Graafschap

Thomas Kok is teruggekeerd bij De Graafschap. De 28-jarige verdediger nam eind vorig seizoen nog afscheid van de Superboeren vanwege zijn aflopende contract. Nu verwelkomd de club de transfervrije Kok terug met een contract tot 2027.

Jamkoningin30

Broer introduceert met nieuw jamlied zijn zus als nieuwe Jamkoningin

“Hier op de markt...” Tommy Markerink presenteert met gitaar het nieuwe jamlied van de Nationale Jammarkt in Neede. En ziet even later zijn zus Marieke Lubbers als nieuwe Jamkoningin het podium betreden.

DJI_0245

Archeologen stuiten opnieuw op duizenden jaren oude resten in Zelhem

Voor de vierde keer op rij zijn er bij archeologische onderzoeken in Zelhem oude resten uit het verleden aangetroffen. Tijdens de herinrichtingen van de parkeerplaatsen bij de Jumbo aan de Magnoliaweg stuitten archeologen op sporen van vroegere bewoning. De vondsten zijn duizenden jaren oud.