gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verhaal van Doetinchems gezin verfilmd

83de7568d7cf52f070625ba1c3916de9
Redactie REGIO8 |
“De film gaat over een gezin dat mij heel dierbaar is”, vertelt Sanne Gloria Verboom. “De moeder van het gezin was ongeneeslijk ziek. Ze wilde een klein beetje hulp met de kinderen en met het huis.” Verboom was verbaasd hoe mooi en sterk de vrouw des huizes, Pascalle, was. Zij overleed in 2012 en liet twee kinderen en een man achter. “Ik kreeg van haar een voorbeeld van hoe je ook met verdriet om kan gaan. Daarom ben ik dat gaan vertalen in een film.”

De van oorsprong Achterhoekse schrijfster liet ook een stukje van haar regio terugkomen in haar film. “Het heeft misschien wel iets Achterhoeks, ze wilde er altijd het beste van maken.” Ook past volgens haar de instelling in de Achterhoek bij de film. “In de Achterhoek heerst wel een mentaliteit van ‘doe maar lekker normaal’.”

Bekende bezoeker

Er verscheen ook een bekend gezicht op de première. Niemand minder dan de frontvrouw van Miss Montreal, Sanne Hans, was aanwezig. De dochter van haar manager speelt één van de kinderen van het Doetinchemse gezin. “Ik ben heel benieuwd om te zien wat ze kan”, aldus Miss Montreal. “Het is heel spannend, want ze is een soort familie die in een film speelt, heel leuk.” Ook Noa vond het spannend om haarzelf op het grote doek te zien. “Het was super leuk, maar ook heel raar om mezelf op een groot scherm te zien en jezelf zo anders te horen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Bruggenbouw A3

A3 opnieuw geheel dicht bij Emmerich in eerste weekend september

Voor het inhijsen van twee nieuwe viaducten is de A3 van vrijdag 4 september om 20.00 uur tot maandag 7 september om 05.00 uur volledig afgesloten. De afsluiting geldt in beide richtingen tussen de aansluitingen Beek en Emmerich-Ost.

SluisEefde0

Na weken droogte komt sluis Eefde eindelijk weer in beweging

De sluis bij Eefde gaat weer voorzichtig open voor de scheepvaart. Ook het onttrekkingsverbod van oppervlaktewater is per direct ingetrokken.

Solex0

‘Oudere jongeren’ op solex door Etten: ‘Dat gepruttel doet het hem’

Geen groepen jongeren op fatbikes, maar een groep oudere jongeren op solexen in Etten woensdagavond. Solexclub Sorelax Etten hield één van de zomerritten. Inmiddels zijn de ritten van de Ettense club een ware traditie.

ef28407a-a6b8-3032-8e01-6015281b9242

Rijschoolhouder ziet zijn levenswerk en pensioen in vlammen opgaan

In het bedrijfsverzamelpand in Winterswijk, dat in de nacht van woensdag op donderdag tot de grond toe afbrandde, gingen een rijschool, meerdere auto's en spullen van een poffertjeskraam verloren. De rijschoolhouder verloor onder meer een lesauto.

Els Rutting0

Coalitie Montferland verliest meerderheid, Els Rutting stapt uit PRO

Raadslid Els Rutting stapt uit PRO Montferland, ze gaat verder met haar eigen partij ROSE. De coalitie van CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland verliest hiermee de meerderheid in de gemeenteraad (was 13 van de 25 zetels, nu 12). Tot zover de ‘rust’ na de verkiezingen in de beruchte gemeente Montferland.

WhatsApp Image 2026-08-26 at 23.49.19 (1)

Grote brand bedrijfspand Winterswijk, NL-Alert verstuurd

Bij een bedrijfspand aan de Koningsweg in Winterswijk heeft woensdagavond een grote brand gewoed. De brandweer rukte met veel materieel uit en schaalde op naar GRIP 1. Ook Duitse brandweerlieden kwamen helpen. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.