gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verhaal van Doetinchems gezin verfilmd

83de7568d7cf52f070625ba1c3916de9
Redactie REGIO8 |
“De film gaat over een gezin dat mij heel dierbaar is”, vertelt Sanne Gloria Verboom. “De moeder van het gezin was ongeneeslijk ziek. Ze wilde een klein beetje hulp met de kinderen en met het huis.” Verboom was verbaasd hoe mooi en sterk de vrouw des huizes, Pascalle, was. Zij overleed in 2012 en liet twee kinderen en een man achter. “Ik kreeg van haar een voorbeeld van hoe je ook met verdriet om kan gaan. Daarom ben ik dat gaan vertalen in een film.”

De van oorsprong Achterhoekse schrijfster liet ook een stukje van haar regio terugkomen in haar film. “Het heeft misschien wel iets Achterhoeks, ze wilde er altijd het beste van maken.” Ook past volgens haar de instelling in de Achterhoek bij de film. “In de Achterhoek heerst wel een mentaliteit van ‘doe maar lekker normaal’.”

Bekende bezoeker

Er verscheen ook een bekend gezicht op de première. Niemand minder dan de frontvrouw van Miss Montreal, Sanne Hans, was aanwezig. De dochter van haar manager speelt één van de kinderen van het Doetinchemse gezin. “Ik ben heel benieuwd om te zien wat ze kan”, aldus Miss Montreal. “Het is heel spannend, want ze is een soort familie die in een film speelt, heel leuk.” Ook Noa vond het spannend om haarzelf op het grote doek te zien. “Het was super leuk, maar ook heel raar om mezelf op een groot scherm te zien en jezelf zo anders te horen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op

lochem gemeentehuis0

Centrum Lochem gaat op de schop: meerdere werkzaamheden in augustus

Het centrum van Lochem wordt in augustus flink onder handen genomen. De gemeente richt de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg opnieuw in en maakt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp voor woningbouw.