Ulft, Netherlands

Verbouwing van start: straks één deur voor jeugdzorg, Wmo en schuldhulp in Ulft

Foto: REGIO8
Oude IJsselstreek heeft het startschot gegeven voor de verbouwing van het pand aan de Frank Daamenstraat in Ulft, waar de gemeente een centrale dienstverleningsplek wil creëren. In 2026 kunnen inwoners die onder andere hulp zoeken op het gebied van jeugdzorg, Wmo en schuldhulpverlening terecht in het pand.
Caitlin Sturris | 29 juli 2025 12:55 | Aangepast op 29 juli 2025 12:55
Het gebouw moet verbouwd worden om het geschikt te maken voor de nieuwe functie. De eerste voorbereidingen voor de verbouwing zijn gestart. De gemeente heeft deze week een bouwbord bij het pand geplaatst en laat weten dat de eerste fase naar verwachting in maart 2026 is afgerond. Vanaf dan gaan medewerkers van de gemeente en haar samenwerkingspartners onder één dak werken. Daardoor, kunnen medewerkers beter overleggen en sneller schakelen. De gemeente wil ervoor zorgen dat ondersteuning en zorg op deze manier beschikbaar en betaalbaar blijft.

Ondanks de centralisatie blijft de gemeente ook op andere manieren bereikbaar voor hulp en ondersteuning. Inwoners kunnen nog telefonisch en digitaal contact opnemen en kunnen, zoals nu, nog steeds aan huis bezocht worden. Daarnaast worden wijklocaties behouden waar inwoners terechtkunnen.

Lees ook

Van binnenwereld tot grensbeeld: Patrick Beverloo exposeert in Borghees Emmerich

Beeldend kunstenaar Patrick Beverloo maakte 'per ongeluk' 'grensoverschrijdende' kunstwerken, letter...

Actiegroep loopt langs de Bocholter Aa en Oude IJssel voor drinkbare rivier in 2050

Langs de Bocholter Aa wandelen burgers met twee flessen rivierwater. Eentje is helder. De andere rui...

Wordt Netterden het nieuwe Beek qua drukke sluiproutes?

Het afsluiten van de grens in Beek tijdens Duitse feestdagen heeft effect op de drukte in andere gre...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Achterhoekers over niet doorgaan huurbevriezing: 'Gepruts'

De verhuurders mogen de komende twee jaar toch hun huren verhogen. Het oorspronkelijke plan om de hu...