gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veiligheidsregio verdedigt reddingsactie kat

fa625f64c5ac1f9418b65d8dfc090e8b.jpg
Redactie REGIO8 |
"Deze manier is besproken met de eigenaar van de kat", zo laat de Veiligheidsregio weten over de ingreep in Doetinchem. Het beestje werd uiteindelijk met een waterstraal uit de boom gespoten. "Dit gaat zoals gezegd eigenlijk altijd goed. Enige tijd later bleek helaas dat de kat toch gewond is geraakt." Volgens de brandweer werd er met reden geen hoogwerker ingezet: "De ervaring leert echter dat katten hier vaak van schrikken en juist hoger in de boom klimmen en dan onbereikbaar zijn met een hoogwerker."

Aanvankelijk twijfelde de brandweer om überhaupt op de melding te rijden. "De gangbare procedure bij dit soort hulpvragen is dat de brandweer niet onmiddellijk uitrukt omdat de ervaring leert dat katten vaak zelf uit de boom komen", zo laat de Veiligheidsregio weten. "Mocht het zo zijn dat de kat toch langere tijd in de boom blijft zitten en is het de verwachting dat de kat niet zelf uit de boom komt, kan de brandweer ondersteuning verlenen."

Foto: Video Marc Mooren

Lees ook

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.

Onweer-1.jpg

Code geel voor de Achterhoek: ‘Pittige regen- en onweersbuien’

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. ‘Er komen enkele pittige regen- en onweersbuien voor met kans op windstoten en hagel’, schrijft het instituut. De waarschuwing is donderdagmiddag van 12.00 tot 18.00 van kracht.

stationskwartier.png

Stationskwartier Doetinchem krijgt vorm, tweede woonlaag gereed

Het is de meeste mensen waarschijnlijk niet ontgaan: de kale en lege plek naast station Doetinchem wordt steeds verder opgevuld met een nieuwe woontoren. De bouw van het gloednieuwe Stationskwartier, met onder meer veertig sociale huurappartementen, krijgt steeds meer vorm. Inmiddels is ook een mijlpaal bereikt: de tweede woonlaag is gereed.

Hiddinga40.jpg

Ben en Thomas Hiddinga beklimmen samen Alpe d’HuZes na zware diagnose

Vader en zoon Ben en Thomas Hiddinga uit Heelweg doen samen mee aan Alpe d’HuZes. Met duizenden anderen beklimmen zij de beroemde Franse berg om geld op te halen voor kankeronderzoek. Voor Ben is de deelname extra bijzonder: vorig jaar kreeg hij te horen dat hij ongeneeslijke kanker heeft. Dankzij een succesvolle behandeling kan hij nu samen met zijn zoon de uitdaging aangaan.