gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Varsseveld zucht na grote brand Ter Horst

262882715fa022d33f4181f75f7d9dbf.jpg
Redactie REGIO8 |

“Je merkte vrijdag nog wel vrij veel rook”, vertelt buurtbewoner Cathelijn Duthler, een van de 25 inwoners die donderdagnacht werden geëvacueerd. Behalve de stank, dwarrelden delen van de grote hoop brandend grijs afval neer in haar tuin. “In het weiland lag vrij veel as en ook roetdeeltjes. Die hebben we er uitgehaald, en dat is het wel zo’n beetje.” De brand ontstond donderdag in twee bulten met grijs afval, deze worden door de brandweer uit elkaar getrokken, waardoor brandweerlieden dichter bij het vuur kunnen komen. “Het geeft even wat extra rookoverlast”, zo legt André Meilink, Officier van dienst, uit. “Maar daardoor zorg je dat de klus het eind van de dag waarschijnlijk geklaard is.”

Over de oorzaak van de brand is nog geen definitief uitsluitsel, hoewel broei aannemelijk lijkt. “Er zijn absoluut geen aanwijzingen gevonden voor brandstichting”, verzekert Meilink. Verschillende buurtbewoners zetten naar aanleiding van deze brand en eerdere incidenten vraagtekens bij de locatie van de afvalverwerker, vlakbij woonhuizen. “Het zit nog net op het bedrijventerrein, dus dan zou je zeggen dat het er thuishoort”, legt Duthler uit. “Aan de andere ligt het zo aan de rand van het dorp, dat het misschien beter is om ergens anders heen te gaan.”

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Ophokplicht voor pluimvee in de Achterhoek vervalt

De ophok- en afschermplicht die in verband met de vogelgriep gold voor pluimvee wordt in de Achterhoek, net als bijna in het hele land ingetrokken. Alleen in de Gelderse Vallei, waar veel pluimveebedrijven zitten, moeten de dieren nog binnen blijven, zo heeft staatssecretaris Erkens van Landbouw bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 08.59.45.jpeg

Botsing tussen auto en fietser in Varsseveld: fiets vast onder voertuig

Bij een ongeval op de Hovenstraat in Varsseveld is woensdagochtend een automobilist met een fietser in botsing gekomen. De bestuurder van de auto zag de fietser over het hoofd, waarna deze onder het voertuig terechtkwam.

Silvolde112geblurd.jpg

Fietsers botsen tegen elkaar in buitengebied in Silvolde

Twee fietsers zijn dinsdagavond in het buitengebied van Silvolde gewond geraakt, nadat zij tegen elkaar zijn gebotst. Ondanks de verwondingen hoefden beide fietsers niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”