gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Gorkom hoopt op finaleplek in Rock Hill

4a56bf7b56bec72e6661c589ab8cbb21
Redactie REGIO8 |

"We gaan gewoon voor een titel strijden", zegt de Lichtenvoordse BMX’er. Hoewel de Olympische Spelen in Tokyo het grote doel voor Van Gorkom is, hoopt hij zijn vorm te herpakken op het WK in het Amerikaanse Rock Hill. "Een titel is een titel", aldus de 26-jarige BMX’er, die nog wel herstellende is van twee gebroken vingers. "Voor ik deze blessure opliep, ging het voor het eerst dit seizoen goed. Zat ik lekker in mijn vel en leek het of ik in de vorm van vorig jaar zomer kwam." In die vorm wist Van Gorkom toen een zilveren medaille te veroveren in Rio, maar nu kampt hij met twee gebroken vingers: "Dat gooit toch wel een beetje roet in het eten."

"Ze zitten er nog aan", zegt de Lichtenvoordse BMX’er ietwat laconiek over de staat van zijn wijsvinger en pink. "Dat is wel handig als je je stuur vast moet houden." Toch moeten de vingers nog wel volledig herstellen van de breuk. "Daar zal het vanaf hangen", aldus Van Gorkom over zijn verwachte prestaties op het WK. "Ik probeer ronde voor ronde verder te komen en dan heb je ook een factor geluk nodig." Een finaleplek is volgens de BMX’er mogelijk, maar de concurrentie is heel groot. "Het eerste doel is de halve finale, dan mag ik tevreden zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.