gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van Gorkom hoopt op finaleplek in Rock Hill

4a56bf7b56bec72e6661c589ab8cbb21
Redactie REGIO8 |

"We gaan gewoon voor een titel strijden", zegt de Lichtenvoordse BMX’er. Hoewel de Olympische Spelen in Tokyo het grote doel voor Van Gorkom is, hoopt hij zijn vorm te herpakken op het WK in het Amerikaanse Rock Hill. "Een titel is een titel", aldus de 26-jarige BMX’er, die nog wel herstellende is van twee gebroken vingers. "Voor ik deze blessure opliep, ging het voor het eerst dit seizoen goed. Zat ik lekker in mijn vel en leek het of ik in de vorm van vorig jaar zomer kwam." In die vorm wist Van Gorkom toen een zilveren medaille te veroveren in Rio, maar nu kampt hij met twee gebroken vingers: "Dat gooit toch wel een beetje roet in het eten."

"Ze zitten er nog aan", zegt de Lichtenvoordse BMX’er ietwat laconiek over de staat van zijn wijsvinger en pink. "Dat is wel handig als je je stuur vast moet houden." Toch moeten de vingers nog wel volledig herstellen van de breuk. "Daar zal het vanaf hangen", aldus Van Gorkom over zijn verwachte prestaties op het WK. "Ik probeer ronde voor ronde verder te komen en dan heb je ook een factor geluk nodig." Een finaleplek is volgens de BMX’er mogelijk, maar de concurrentie is heel groot. "Het eerste doel is de halve finale, dan mag ik tevreden zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

Droogte_040

Historisch lage waterstand Rijn zet droogtebescherming Achterhoek op scherp: sproeiverbod in aantocht

De waterstanden in de Rijn en de IJssel zijn voor de tijd van het jaar historisch laag. Hoewel het waterpeil in beken en kleinere rivieren als de Oude IJssel en de Berkel voorlopig nog binnen de normale marges ligt, waarschuwt Waterschap Rijn en IJssel dat de situatie snel kan omslaan. Als de droogte aanhoudt, kondigt het waterschap later deze week of begin volgende week een sproeiverbod af.

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.