gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Sar deelt helmen uit in Doetinchem

2a2fe194a88bb0fb42a82a81f2620421

Kinderen uit de groepen drie, vier en vijf van basisschool OBS Hogenkamp in Doetinchem kwamen woensdagochtend met een fietshelm op naar school. Het project 'Veilig fietsen naar school', opgezet door de Edwin van der Sar Foundation samen met de ANWB, beleeft in Doetinchem de officiële start.

Redactie REGIO8 |
"Een helmplicht past niet binnen onze cultuur", aldus Markus van Tol namens de ANWB. Een verplichting is dan ook niet het doel van de actie. In plaats daarvan hoopt de organisatie samen met de Edwin van der Sar Foundation bewustwording te creëren. "Zoiets moet groeien en dat kan goed bij een kwetsbare groep zoals jonge kinderen. Wat we zeker niet willen is dat mensen door een helmplicht minder gaan fietsen." Het project is bedoeld om het stijgende aantal jonge verkeersslachtoffers op de fiets een halt toe te roepen.

Dat aantal stijgt volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er kwamen in 2017 206 fietsers om, het hoogste aantal in tien jaar. En tevens meer dan slachtoffers in de auto. De komende maand gaat de verkeersorganisatie ook langs op andere basisscholen in Gelderland en Overijssel. Metingen moeten na afloop van ieder bezoek aantonen hoe vaak de kinderen daadwerkelijk een helm dragen.

Edwin van der Sar
Op het schoolplein van OBS Hogenkamp waren woensdagochtend verschillende activiteiten. Zo liet een BMX'er met helm zijn 'tricks' zien, konden kinderen op de foto met een helm, werd hun fiets gecheckt en waren enkele prominenten aanwezig. Edwin van der Sar zelf, ANWB-hoofddirecteur Frits van Bruggen en Gelders gedeputeerde Conny Bieze deelden aan zoveel mogelijk kinderen helmen uit.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?

Sloop - nieuwbouw

Sité zet in op nieuwbouw en renovatie aan de verzetslaan in Doetinchem

Sité Woondiensten gaat aan de slag met twee flats aan de verzetslaan in Doetinchem. Een van de flats gaat tegen de vlakte, hier worden nieuwe woningen gebouwd. De woningen in de andere flat worden gerenoveerd.

WhatsApp Image 2026-09-23 at 11.31.14

Verdachte 'tikkende' tas in Doetinchem blijkt gamecontroller

Politieagenten hebben woensdagochtend in Doetinchem een verdachte tas aangetroffen. Uit de tas kwam een tikkend mechanisch geluid, wat de alarmbellen deed afgaan. Na onderzoek is gebleken dat het ging om een gamecontroller.

Vuurwerk1-scaled

Geen vuurwerkontheffingen in de Achterhoek tijdens jaarwisseling

Acht Achterhoekse gemeenten verlenen tijdens de komende jaarwisseling geen vuurwerkontheffingen, dat hebben ze woensdagochtend bekend gemaakt. Ook verenigingen en stichtingen mogen geen vuurwerk afsteken.

OngevalZelhemBlur

Geen gewonden bij botsing op kruising bij Zelhem

Bij een ongeval in het buitengebied van Zelhem zijn dinsdagavond twee auto’s zwaar beschadigd. Niemand raakte gewond bij de botsing.