Ulft, Netherlands

Van der Sar deelt helmen uit in Doetinchem

Kinderen uit de groepen drie, vier en vijf van basisschool OBS Hogenkamp in Doetinchem kwamen woensdagochtend met een fietshelm op naar school. Het project 'Veilig fietsen naar school', opgezet door de Edwin van der Sar Foundation samen met de ANWB, beleeft in Doetinchem de officiële start.
Regio8 | 3 april 2019 12:30 | Aangepast op 3 april 2019 12:30
"Een helmplicht past niet binnen onze cultuur", aldus Markus van Tol namens de ANWB. Een verplichting is dan ook niet het doel van de actie. In plaats daarvan hoopt de organisatie samen met de Edwin van der Sar Foundation bewustwording te creëren. "Zoiets moet groeien en dat kan goed bij een kwetsbare groep zoals jonge kinderen. Wat we zeker niet willen is dat mensen door een helmplicht minder gaan fietsen." Het project is bedoeld om het stijgende aantal jonge verkeersslachtoffers op de fiets een halt toe te roepen.

Dat aantal stijgt volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er kwamen in 2017 206 fietsers om, het hoogste aantal in tien jaar. En tevens meer dan slachtoffers in de auto. De komende maand gaat de verkeersorganisatie ook langs op andere basisscholen in Gelderland en Overijssel. Metingen moeten na afloop van ieder bezoek aantonen hoe vaak de kinderen daadwerkelijk een helm dragen.

Edwin van der Sar
Op het schoolplein van OBS Hogenkamp waren woensdagochtend verschillende activiteiten. Zo liet een BMX'er met helm zijn 'tricks' zien, konden kinderen op de foto met een helm, werd hun fiets gecheckt en waren enkele prominenten aanwezig. Edwin van der Sar zelf, ANWB-hoofddirecteur Frits van Bruggen en Gelders gedeputeerde Conny Bieze deelden aan zoveel mogelijk kinderen helmen uit.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Honden zorgen voor ‘gezellige chaos’ bij kerstfotoshoot in 's-Heerenberg

De feestdagen komen er weer aan, een tijd waarin mensen én hun huisdieren graag samen zijn. Daarom b...

Er komt een dakdekker voor lekkende Pickerhal in Eibergen

De gebruikers van de Pickerhal in Eibergen bedrijven hun sport in een lekkende sporthal. Maar er wor...

Almen wil ‘energie in dorp’ verzilveren met Dorpendeal van 8 ton

Organisaties in Almen willen de leefbaarheid in het dorp versterken via de Dorpendeal; een financiee...

Auto vat vlam bij woning in Doetinchem, politie doet onderzoek

Aan de Nieuweweg in Doetinchem is in de nacht van dinsdag op woensdag een auto in brand gevlogen. Ho...

Man zwaargewond na ongeluk in bedrijfshal Lichtenvoorde

Een man is woensdagochtend zwaargewond geraakt nadat hij bekneld kwam te zitten tussen een rolluik v...

Overleden fietser bij Hummelo is 82-jarige man uit Bronckhorst

De fietser die dinsdagmiddag is overleden bij een ongeval bij Hummelo, is een 82-jarige man uit Bron...