gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Sar deelt helmen uit in Doetinchem

2a2fe194a88bb0fb42a82a81f2620421.jpg

Kinderen uit de groepen drie, vier en vijf van basisschool OBS Hogenkamp in Doetinchem kwamen woensdagochtend met een fietshelm op naar school. Het project 'Veilig fietsen naar school', opgezet door de Edwin van der Sar Foundation samen met de ANWB, beleeft in Doetinchem de officiële start.

Redactie REGIO8 |
"Een helmplicht past niet binnen onze cultuur", aldus Markus van Tol namens de ANWB. Een verplichting is dan ook niet het doel van de actie. In plaats daarvan hoopt de organisatie samen met de Edwin van der Sar Foundation bewustwording te creëren. "Zoiets moet groeien en dat kan goed bij een kwetsbare groep zoals jonge kinderen. Wat we zeker niet willen is dat mensen door een helmplicht minder gaan fietsen." Het project is bedoeld om het stijgende aantal jonge verkeersslachtoffers op de fiets een halt toe te roepen.

Dat aantal stijgt volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er kwamen in 2017 206 fietsers om, het hoogste aantal in tien jaar. En tevens meer dan slachtoffers in de auto. De komende maand gaat de verkeersorganisatie ook langs op andere basisscholen in Gelderland en Overijssel. Metingen moeten na afloop van ieder bezoek aantonen hoe vaak de kinderen daadwerkelijk een helm dragen.

Edwin van der Sar
Op het schoolplein van OBS Hogenkamp waren woensdagochtend verschillende activiteiten. Zo liet een BMX'er met helm zijn 'tricks' zien, konden kinderen op de foto met een helm, werd hun fiets gecheckt en waren enkele prominenten aanwezig. Edwin van der Sar zelf, ANWB-hoofddirecteur Frits van Bruggen en Gelders gedeputeerde Conny Bieze deelden aan zoveel mogelijk kinderen helmen uit.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

GemeentehuisLochem.jpeg

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593.jpg

Nieuw onderzoek naar verdachte van dood Lisanne (23) is klaar

Het nieuwe onderzoek naar de man die bekend heeft dat hij de 23-jarige Lisanne uit Hoog-Keppel heeft gedood, is klaar. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de strafzaak eind juni ook echt door kan gaan. Verdachte Christiaan (26) uit Ulft staat dan terecht voor het doodsteken van de jonge vrouw.

AanhoudingExplosies.jpg

Woningdoorzoeking Doetinchem vanwege onderzoek naar explosies coffeeshop

De woningdoorzoeking op 21 april aan de Themansstraat in Doetinchem hield verband met het lopende onderzoek naar de explosies bij Coffeeshop Magic, zo laat de politie woensdag weten. Tijdens de doorzoeking werd onder meer een explosief aangetroffen en in beslag genomen.

Voetbalteam Varsselder.jpg

Van Varsselder naar Hamburg: voetballers GWVV 4 spelen ‘interland’ in Duitsland

Als de meeste mensen zich vrijdagochtend nog eens omdraaien, staat de selectie van GWVV 4 uit Varsselder-Veldhunten in al vroegte klaar voor vertrek. Om 04.00 uur worden de spelers uitgezwaaid en vertrekken ze Hamburg. Daar wacht op zaterdag 30 mei een bijzondere voetbalwedstrijd tegen Rahlstedter SC 2 Ü50.

Gehaktbal50.jpg

Gehaktballencompetitie in Neede: Wie mag er een jaar lang opscheppen over zijn ballen?

Wie mag zich een jaar lang de beste ballenbakker noemen? Daar draaide het dit pinksterweekend om bij de gehakballencompetitie van Café Vally’s, in Neede. Zeventien deelnemers streden om die felbegeerde eerste plek. ”Smaak en textuur. Dat is uiteindelijk gewoon wat een bal, een bal maakt”, aldus de jury.

Wethouder Ria Leliveld+Gemeentehuis.jpg

Berkelland pakt paden met staalslakken definitief aan

Berkelland gaat de verhardingslagen met staalslakken op vier paden in Neede definitief vervangen. De Pad in ’t Kooweiden, Bennekerpad, Brakelpad en Laantje van Osterhaus worden gesaneerd en gereconstrueerd. De totale kosten bedragen 800.000 euro.