gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Sar deelt helmen uit in Doetinchem

2a2fe194a88bb0fb42a82a81f2620421.jpg

Kinderen uit de groepen drie, vier en vijf van basisschool OBS Hogenkamp in Doetinchem kwamen woensdagochtend met een fietshelm op naar school. Het project 'Veilig fietsen naar school', opgezet door de Edwin van der Sar Foundation samen met de ANWB, beleeft in Doetinchem de officiële start.

Redactie REGIO8 |
"Een helmplicht past niet binnen onze cultuur", aldus Markus van Tol namens de ANWB. Een verplichting is dan ook niet het doel van de actie. In plaats daarvan hoopt de organisatie samen met de Edwin van der Sar Foundation bewustwording te creëren. "Zoiets moet groeien en dat kan goed bij een kwetsbare groep zoals jonge kinderen. Wat we zeker niet willen is dat mensen door een helmplicht minder gaan fietsen." Het project is bedoeld om het stijgende aantal jonge verkeersslachtoffers op de fiets een halt toe te roepen.

Dat aantal stijgt volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er kwamen in 2017 206 fietsers om, het hoogste aantal in tien jaar. En tevens meer dan slachtoffers in de auto. De komende maand gaat de verkeersorganisatie ook langs op andere basisscholen in Gelderland en Overijssel. Metingen moeten na afloop van ieder bezoek aantonen hoe vaak de kinderen daadwerkelijk een helm dragen.

Edwin van der Sar
Op het schoolplein van OBS Hogenkamp waren woensdagochtend verschillende activiteiten. Zo liet een BMX'er met helm zijn 'tricks' zien, konden kinderen op de foto met een helm, werd hun fiets gecheckt en waren enkele prominenten aanwezig. Edwin van der Sar zelf, ANWB-hoofddirecteur Frits van Bruggen en Gelders gedeputeerde Conny Bieze deelden aan zoveel mogelijk kinderen helmen uit.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.