gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Sar deelt helmen uit in Doetinchem

2a2fe194a88bb0fb42a82a81f2620421

Kinderen uit de groepen drie, vier en vijf van basisschool OBS Hogenkamp in Doetinchem kwamen woensdagochtend met een fietshelm op naar school. Het project 'Veilig fietsen naar school', opgezet door de Edwin van der Sar Foundation samen met de ANWB, beleeft in Doetinchem de officiële start.

Redactie REGIO8 |
"Een helmplicht past niet binnen onze cultuur", aldus Markus van Tol namens de ANWB. Een verplichting is dan ook niet het doel van de actie. In plaats daarvan hoopt de organisatie samen met de Edwin van der Sar Foundation bewustwording te creëren. "Zoiets moet groeien en dat kan goed bij een kwetsbare groep zoals jonge kinderen. Wat we zeker niet willen is dat mensen door een helmplicht minder gaan fietsen." Het project is bedoeld om het stijgende aantal jonge verkeersslachtoffers op de fiets een halt toe te roepen.

Dat aantal stijgt volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er kwamen in 2017 206 fietsers om, het hoogste aantal in tien jaar. En tevens meer dan slachtoffers in de auto. De komende maand gaat de verkeersorganisatie ook langs op andere basisscholen in Gelderland en Overijssel. Metingen moeten na afloop van ieder bezoek aantonen hoe vaak de kinderen daadwerkelijk een helm dragen.

Edwin van der Sar
Op het schoolplein van OBS Hogenkamp waren woensdagochtend verschillende activiteiten. Zo liet een BMX'er met helm zijn 'tricks' zien, konden kinderen op de foto met een helm, werd hun fiets gecheckt en waren enkele prominenten aanwezig. Edwin van der Sar zelf, ANWB-hoofddirecteur Frits van Bruggen en Gelders gedeputeerde Conny Bieze deelden aan zoveel mogelijk kinderen helmen uit.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Rijnbrug Emmerik3

Rijnbrug bij Emmerich het hele weekend dicht

De grote brug bij Emmerich over de Rijn gaat opnieuw een paar dagen dicht. Vanaf vanavond, 18 september om 20.00 uur kan het grensverkeer de brug niet meer over. Dit geldt voor auto’s, vrachtwagens en bussen. De afsluiting duurt tot maandagochtend 21 september 5.00 uur. Het verkeer wordt dit weekend omgeleid via de Rijnbrug bij Rees.

Koning40

Koning Willem-Alexander heropent Kasteel huis Bergh: ‘Pareltje in de Achterhoek’

Koning Willem-Alexander heeft Kasteel Huis Bergh officieel heropend na een lange renovatie en verduurzaming. Dat deed hij door een eigen munt te slaan in de muntkelder van het kasteel. Floris de Gelder, kasteeldirecteur, leidde de koning door ‘zijn’ vernieuwde kasteel.

blur ongeluk vv

Twee auto’s botsen hard op kruising in Varsseveld

Bij een ongeval op de kruising van de Aaltenseweg en de Gesinkkampstraat in Varsseveld zijn twee auto’s hard met elkaar in botsing gekomen. Beide voertuigen raakten flink beschadigd.

Grenscontroles Duitsland

Einde vaste grenscontroles A12, Montferland blij

Er komt een einde aan de vaste grenscontroles op de A12. De huidige controles die voor meerdere ernstige ongelukken zorgden worden vervangen door flexibele controles. Daarmee wordt er gehoor gegeven aan de kritiek van zowel Achterhoekse als Duitse kant.