Ulft, Netherlands

De Graafschap hoopt op snelle oplossing met Poldervaart

De Graafschap hoopt snel een akkoord met Adrie Poldervaart te bereiken om zijn één jaar doorlopende contract te ontbinden. De Doetinchemse voetbalclub heeft niet het vertrouwen dat de hoofdtrainer snel genoeg herstelt voor het nieuwe seizoen, terwijl er ook op sportief vlak vraagtekens zijn.
Jasper Hazelaar | 24 mei 2023 10:48 | Aangepast op 24 mei 2023 10:48
De club heeft niet het idee dat de trainer, die sinds februari is ziekgemeld nadat het Gullain-Barre syndroom bij hem werd vastgesteld, volledig fit is bij de start van de voorbereiding. Van lichte symptomen, hij zakte door zijn knieën in het thuisduel met Telstar, verergerde het ziektebeeld. Poldervaart kon niet meer zelfstandig lopen en verloor de grip op zijn lijf. Waar sommige patiënten levenslang klachten blijven houden, zet Poldervaart wekelijks stappen en gaat hij uit van een volledig herstel. Hij heeft wedstrijden bezocht en heeft zijn gezicht op de club laten zien. De onzekerheid over het herstel, dwingt de club nu tot een beslissing.

Zowel De Graafschap als de trainer willen zich op dit moment niet uitspreken over de situatie. Wel verwacht de club binnen een aantal dagen duidelijkheid nadat er een aanbieding tot ontbinding is gedaan. Naast de ziekte van de trainer uit Hellevoetsluis, speelt ook het sportieve resultaat mee bij de beslissing. Poldervaart heeft met De Graafschap niet de resultaten geboekt waar hij op hoopte. Na zijn ziekmelding zette de club een relatieve eindsprint in, maar niet genoeg om de play-offs te halen. Met een tiende eindklassering is het een mislukt seizoen, terwijl op financieel gebied de noodzaak op promotie elk jaar groeit.

Pijnlijk voor alle partijen
Voor Poldervaart is het gedwongen afscheid een hard gelag, want hij ging er de afgelopen tijd vanuit terug te keren als hoofdtrainer. Zo voerde hij al gesprekken met de stafleden over de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Voor De Graafschap is het weer een ontslag van een trainer, waar de afgelopen tien jaar zeven verschillende mensen voor de groep stonden.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|De Graafschap|

Meest gelezen

Zware explosie bij coffeeshop in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 21 okt 2025 07:59

Bunzing en steenmarter zorgen voor maanden vertraging woningen Didam

Nick Hermsen | Bart Sollman | 16 okt 2025 15:02

Lees ook

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd ...

Zware explosie bij coffeeshop in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag heeft er een zware explosie plaatsgevonden bij een coffeeshop in ...

Orion Stars pakt in eigen huis haar vijfde Supercup

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

De Jong vervangt geschorste El Kadiri bij De Graafschap: ‘Fedde is een logische keuze’

Middenvelder Fedde de Jong begint zaterdagmiddag tegen TOP Oss in de basis bij De Graafschap in plaa...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

De Graafschap wacht serieuze graadmeter in Leeuwarden: 'Verwacht dat Cambuur gaat stormen'

De Graafschap treft morgen in het sfeervolle Kooi Stadion in Leeuwarden met de huidige nummer twee v...