Ulft, Netherlands

Twintigduizend kalkoenen geruimd in Kleef vanwege vogelgriep

Bij een pluimveehouderij in het Duitse Rees is vogelgriep uitgebroken. De twintigduizend kalkoenen op het bedrijf zijn geruimd, terwijl Kreis Kleve een toezichtsgebied van tien kilometer rondom het bedrijf heeft ingesteld.
Tim Rondeel | 4 november 2022 15:58 | Aangepast op 4 november 2022 15:58
Na een melding van een bedrijfsdierenarts, die het vermoeden had van vogelgriep bij de kalkoenhouderij, zijn ongeveer twintigduizend kalkoenen geruimd. Voor pluimveehouders in het grensgebied geldt volgens de Duitse overheid een hoog risico: “Pluimveehouders in Europa, in Duitsland en ook in Noordrijn-Westfalen hebben momenteel te maken met een van de sterkste epidemieën van vogelgriep.” Vanwege de huidige vogelgriepsituatie zijn er op korte termijn aanvullende preventieve maatregelen aangekondigd in Noordrijn-Westfalen. Dan gaat het onder meer om het regelmatig controleren van pluimvee.

De Minister van Landbouw van Noordrijn-Westfalen, Silke Gorißen, roept pluimveehouders op zo waakzaam mogelijk te blijven. “Het gedetecteerde virus is extreem agressief en veroorzaakt veel leed voor de getroffen dieren”, aldus de minister. “Alleen bio-veiligheidsmaatregelen die consequent worden nageleefd, kunnen de pluimveestapel effectief beschermen tegen het binnendringen van de ziekteverwekker." Het is nog niet bekend of er in de Achterhoek maatregelen volgen naar aanleiding van de uitbraak.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Rees|Vogelgriep|Kreis Kleve|

Lees ook

Hazenpest vastgesteld net over de Duitse grens: zorgen groeien in grensregio

In het Duitse district Kreis Borken, direct over de grens bij Winterswijk, is bij twee dode veldhaze...

GroenLinks-PvdA Lochem boos om afschrikmethode met dode kraaien

GroenLinks-PvdA Lochem maakt zich boos om de meerdere dode kraaien die in Lochem hangen om andere vo...

A3 bij Emmerich drie dagen dicht voor plaatsing nieuwe viaducten

De A3 bij Emmerich gaat komende weekend in beide richtingen dicht. Dit gebeurt vrijdag 7 november to...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

5000 fazanten door vogelgriep geruimd bij bedrijf in Toldijk

Bij een fazantenhouderij in Toldijk worden 5000 fazanten geruimd nadat er bij het bedrijf vogelgriep...

Vogelgriep in Rees: ophokplicht ingesteld, grensgemeenten alert

In het Duitse Rees, net over de grens bij Gendringen is vogelgriep vastgesteld. De Duitse autoriteit...