Ulft, Nederland
Terug

Tweede Kamerlid Houwers verlaat de politiek

df25192d58f23982171afe76167b5ddf.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op een gegeven moment moet je kijken wat er aan mogelijkheden ligt”, aldus Johan Houwers. “Ik denk dat die mogelijkheden er niet zijn. Ik ben ook ondertussen 26 jaar actief geweest, dat is een moment om te zeggen dat het mooi is geweest.” Houwers ziet zijn tijd in Den Haag als presteren op topniveau: “Ik heb het de eredivisie van de politiek genoemd, maar het is misschien wel Champions League, heel bijzonder. Een bekroning van een lang leven in de politiek.”

Waar het hoogtepunt de aanstelling in 2010 was, was een van de dieptepunten het verlaten van de VVD-fractie in 2013 na een veroordeling voor hypotheekrentefraude. “Ik vind dat ik veel te streng beoordeeld ben”, zegt Houwers, terugkijkend op die periode. VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra noemde de Winterswijker destijds een fraudeur: “Dat waren geen leuke woorden”, aldus Houwers. “Maar dat had hij nodig om toch afstand te nemen. De contacten met de VVD zijn daarna best prima geworden.”

Als eenmansfractie probeerde Houwers zich de periode daarop te bewijzen. “Eerst was dat wel lastig, maar uiteindelijk is het best goed gegaan”, vindt het Kamerlid. “lk heb ook de nodige resultaten geboekt. Ik heb een motie voor elkaar gekregen waardoor de Achterhoek meeprofiteert met de krimpmiddelen. Qua aantal behaalde moties ben ik niet ontevreden.”

Achterhoek niet meer vertegenwoordigd
Met het vertrek van Houwers verliest de Achterhoek de laatste vertegenwoordiging in Den Haag. De Winterswijkse politicus vindt dat jammer. “Er is over het algemeen een oververtegenwoordiging van de Randstad”, vindt Houwers. “Dat zie je bij de verdeling van gelden en dat zie je bij het nemen van besluiten over allerlei zaken. Ik denk dat het belangrijk is dat het hele land vertegenwoordigd wordt, ook de Achterhoek. Voor de politicus zelf wacht een terugkeer in de makelaardij. De Winterswijkse raad hoeft nog geen stoel vrij te maken: “Ik denk niet dat ik daar nog een keer terug ga komen, maar je moet nooit nooit zeggen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.

OrionStarsFener0.jpg

Einde Europese campagne Orion na nederlaag in Istanboel

Het Europees avontuur van het Doetinchemse Orion Stars zit erop na de nederlaag tegen Fenerbahçe Spor Kulübü. In de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup werd het donderdagavond in Istanboel 3-0.

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.