gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tweede Kamerlid Houwers verlaat de politiek

df25192d58f23982171afe76167b5ddf.jpg
Redactie REGIO8 |

“Op een gegeven moment moet je kijken wat er aan mogelijkheden ligt”, aldus Johan Houwers. “Ik denk dat die mogelijkheden er niet zijn. Ik ben ook ondertussen 26 jaar actief geweest, dat is een moment om te zeggen dat het mooi is geweest.” Houwers ziet zijn tijd in Den Haag als presteren op topniveau: “Ik heb het de eredivisie van de politiek genoemd, maar het is misschien wel Champions League, heel bijzonder. Een bekroning van een lang leven in de politiek.”

Waar het hoogtepunt de aanstelling in 2010 was, was een van de dieptepunten het verlaten van de VVD-fractie in 2013 na een veroordeling voor hypotheekrentefraude. “Ik vind dat ik veel te streng beoordeeld ben”, zegt Houwers, terugkijkend op die periode. VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra noemde de Winterswijker destijds een fraudeur: “Dat waren geen leuke woorden”, aldus Houwers. “Maar dat had hij nodig om toch afstand te nemen. De contacten met de VVD zijn daarna best prima geworden.”

Als eenmansfractie probeerde Houwers zich de periode daarop te bewijzen. “Eerst was dat wel lastig, maar uiteindelijk is het best goed gegaan”, vindt het Kamerlid. “lk heb ook de nodige resultaten geboekt. Ik heb een motie voor elkaar gekregen waardoor de Achterhoek meeprofiteert met de krimpmiddelen. Qua aantal behaalde moties ben ik niet ontevreden.”

Achterhoek niet meer vertegenwoordigd
Met het vertrek van Houwers verliest de Achterhoek de laatste vertegenwoordiging in Den Haag. De Winterswijkse politicus vindt dat jammer. “Er is over het algemeen een oververtegenwoordiging van de Randstad”, vindt Houwers. “Dat zie je bij de verdeling van gelden en dat zie je bij het nemen van besluiten over allerlei zaken. Ik denk dat het belangrijk is dat het hele land vertegenwoordigd wordt, ook de Achterhoek. Voor de politicus zelf wacht een terugkeer in de makelaardij. De Winterswijkse raad hoeft nog geen stoel vrij te maken: “Ik denk niet dat ik daar nog een keer terug ga komen, maar je moet nooit nooit zeggen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Morsink.png

Afscheidsspeech Bennie Morsink ingekort door Ingrijpen burgemeester Van Oostrum

Bennie Morsink heeft dinsdagavond op een opvallende manier afscheid genomen van de gemeenteraad van Berkelland. Het raadslid, dat zestien jaar actief was binnen de lokale politiek, keert in de nieuwe raad niet terug en had zijn afscheidstoespraak aangegrepen om stevig van zich te laten horen.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.