gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tweede Kamerlid Houwers verlaat de politiek

df25192d58f23982171afe76167b5ddf
Redactie REGIO8 |

“Op een gegeven moment moet je kijken wat er aan mogelijkheden ligt”, aldus Johan Houwers. “Ik denk dat die mogelijkheden er niet zijn. Ik ben ook ondertussen 26 jaar actief geweest, dat is een moment om te zeggen dat het mooi is geweest.” Houwers ziet zijn tijd in Den Haag als presteren op topniveau: “Ik heb het de eredivisie van de politiek genoemd, maar het is misschien wel Champions League, heel bijzonder. Een bekroning van een lang leven in de politiek.”

Waar het hoogtepunt de aanstelling in 2010 was, was een van de dieptepunten het verlaten van de VVD-fractie in 2013 na een veroordeling voor hypotheekrentefraude. “Ik vind dat ik veel te streng beoordeeld ben”, zegt Houwers, terugkijkend op die periode. VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra noemde de Winterswijker destijds een fraudeur: “Dat waren geen leuke woorden”, aldus Houwers. “Maar dat had hij nodig om toch afstand te nemen. De contacten met de VVD zijn daarna best prima geworden.”

Als eenmansfractie probeerde Houwers zich de periode daarop te bewijzen. “Eerst was dat wel lastig, maar uiteindelijk is het best goed gegaan”, vindt het Kamerlid. “lk heb ook de nodige resultaten geboekt. Ik heb een motie voor elkaar gekregen waardoor de Achterhoek meeprofiteert met de krimpmiddelen. Qua aantal behaalde moties ben ik niet ontevreden.”

Achterhoek niet meer vertegenwoordigd
Met het vertrek van Houwers verliest de Achterhoek de laatste vertegenwoordiging in Den Haag. De Winterswijkse politicus vindt dat jammer. “Er is over het algemeen een oververtegenwoordiging van de Randstad”, vindt Houwers. “Dat zie je bij de verdeling van gelden en dat zie je bij het nemen van besluiten over allerlei zaken. Ik denk dat het belangrijk is dat het hele land vertegenwoordigd wordt, ook de Achterhoek. Voor de politicus zelf wacht een terugkeer in de makelaardij. De Winterswijkse raad hoeft nog geen stoel vrij te maken: “Ik denk niet dat ik daar nog een keer terug ga komen, maar je moet nooit nooit zeggen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10

Duitse brandstofprijs gaat 17 cent omlaag: tanken over de grens wordt weer aantrekkelijk

De Duitse regering heeft samen met de deelstaten een akkoord bereikt om de energiebelasting op brandstof opnieuw met 17 cent per liter te verlagen. Daarmee wordt tanken over de grens voor veel Achterhoekers weer aantrekkelijker. Het steunpakket dat de Duitse regering voor ogen heeft, moet uiterlijk 1 oktober worden ingevoerd en geldt in ieder geval tot het einde van dit jaar.

eeenrichting Eltenseweg Beek_Sluipverkeer12

Eltenseweg weer als vanouds zodra grenscontrolefuik op A12 echt weg is

Sinds de invoering van de Duitse grenscontroles op de A12 weert de gemeente Montferland sluipverkeer uit het dorp Beek met eenrichtingsverkeer op de Eltenseweg. Die maatregel verdwijnt zodra de vaste controlepost bij de grens daadwerkelijk is opgeheven.

Grenscontrole A3

Duitse reacties: ‘De grens gaat open; volgende week gebeurt het’

De vaste grenscontrole op de A3/A12 bij Elten verdwijnt mogelijk al komende week. De Duitse politie gaat automobilisten voortaan vanuit het rijdende verkeer selecteren en voor een controle naar parkeerplaats Hohe Heide leiden. Daarmee moet een einde komen aan de dagelijkse files en het sluipverkeer door Elten, Beek en Babberich.

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.