gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tweede Kamerlid Houwers verlaat de politiek

df25192d58f23982171afe76167b5ddf
Redactie REGIO8 |

“Op een gegeven moment moet je kijken wat er aan mogelijkheden ligt”, aldus Johan Houwers. “Ik denk dat die mogelijkheden er niet zijn. Ik ben ook ondertussen 26 jaar actief geweest, dat is een moment om te zeggen dat het mooi is geweest.” Houwers ziet zijn tijd in Den Haag als presteren op topniveau: “Ik heb het de eredivisie van de politiek genoemd, maar het is misschien wel Champions League, heel bijzonder. Een bekroning van een lang leven in de politiek.”

Waar het hoogtepunt de aanstelling in 2010 was, was een van de dieptepunten het verlaten van de VVD-fractie in 2013 na een veroordeling voor hypotheekrentefraude. “Ik vind dat ik veel te streng beoordeeld ben”, zegt Houwers, terugkijkend op die periode. VVD-fractievoorzitter Halbe Zijlstra noemde de Winterswijker destijds een fraudeur: “Dat waren geen leuke woorden”, aldus Houwers. “Maar dat had hij nodig om toch afstand te nemen. De contacten met de VVD zijn daarna best prima geworden.”

Als eenmansfractie probeerde Houwers zich de periode daarop te bewijzen. “Eerst was dat wel lastig, maar uiteindelijk is het best goed gegaan”, vindt het Kamerlid. “lk heb ook de nodige resultaten geboekt. Ik heb een motie voor elkaar gekregen waardoor de Achterhoek meeprofiteert met de krimpmiddelen. Qua aantal behaalde moties ben ik niet ontevreden.”

Achterhoek niet meer vertegenwoordigd
Met het vertrek van Houwers verliest de Achterhoek de laatste vertegenwoordiging in Den Haag. De Winterswijkse politicus vindt dat jammer. “Er is over het algemeen een oververtegenwoordiging van de Randstad”, vindt Houwers. “Dat zie je bij de verdeling van gelden en dat zie je bij het nemen van besluiten over allerlei zaken. Ik denk dat het belangrijk is dat het hele land vertegenwoordigd wordt, ook de Achterhoek. Voor de politicus zelf wacht een terugkeer in de makelaardij. De Winterswijkse raad hoeft nog geen stoel vrij te maken: “Ik denk niet dat ik daar nog een keer terug ga komen, maar je moet nooit nooit zeggen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

MontferlandProtest2

Honderden anti azc-demonstranten in Didam voor vrouwenmars

Honderden mensen zijn woensdagavond naar Didam gekomen voor een anti-azc demonstratie. PVV-leider Geert Wilders spreekt na een mars door het centrum bij het voormalige gemeentehuis in Didam. De demonstratie wordt georganiseerd door de actiegroep 'Geen azc in Montferland', die oproept tot een vreedzame avond.

Gosens0

Duits international Robin Gosens opent speelbos op plek waar zijn droom begon

Twee bomen als doelpalen, een bal aan de voet en urenlang spelen in het bos. Voor Robin Gosens begon daar, boven op de Eltenerberg, zijn liefde voor voetbal en sport. Nu keert de Duitse international terug naar die plek in Elten, niet als voetballer, maar als initiatiefnemer van een natuurspeelplaats voor kinderen.

03 Gemeentehuis Montferland0

Inwoners Montferland verlangen grip op plan arbeidsmigranten: ‘Twintig jaar is een generatie’

Niet tien, maar twintig jaar. Zolang moet de tijdelijke huisvesting van 300 tot 400 arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst blijven om het plan financieel haalbaar te maken voor marktpartijen. Hoewel deze termijn doorgerekend is door adviseurs van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vrezen omwonenden dat het begrip van ‘tijdelijke opvang’ dat hieraan gehangen is, een andere werkelijkheid gaat worden.

FlexFlitser

Flexflitser Gaanderen verhuist na twee maanden en duizenden boetes

De flexflitser die sinds eind april aan de Rijksweg in Gaanderen stond is woensdag verplaatst naar de Gaanderenseweg, ongeveer een kilometer verderop in de richting van Doetinchem. Op de vorige locatie registreerde de flitser duizenden snelheidsovertredingen.

FotoGijsBolkCopyrightDeGraafschapMedia

De Graafschap legt 21-jarige verdediger Gijs Bolk vast

De 21-jarige verdediger Gijs Bolk maakt de transfervrije overstap van FC Emmen naar De Graafschap. Hij tekent een contract voor twee seizoenen, met een optie voor een extra jaar.

dorpsstraat Laag-Keppel10

Werkzaamheden Dorpsstraat Laag-Keppel starten in juli, verkeersproef uitgesteld

De provincie Gelderland gaat tussen 6 en 24 juli werkzaamheden uitvoeren aan de Dorpsstraat in Laag-Keppel. De werkzaamheden zijn geen onderdeel van de verkeersproef met de eenrichtingswegen bij de Dorpsstraat. De proef wordt op een later moment uitgevoerd.