Ulft, Netherlands

Twee woningen volledig verwoest bij brand in Didam

De twee woningen die zaterdagmiddag in brand stonden aan de Smallestraat in Didam zijn volledig verwoest. De Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland (VNOG) liet weten dat de panden als verloren beschouwd kunnen worden, nadat het sein brand meester werd gegeven.
Redactie REGIO8 | 17 juni 2024 10:21 | Aangepast op 17 juni 2024 10:21
Een buurtbewoner zag rook bij de woning en alarmeerde vervolgens de hulpdiensten. De brand trok vervolgens de woning in en werd aangewakkerd door de harde wind van die dag. Het vuur sloeg zich later over naar een naastgelegen woning. Al snel werd er opgeschaald tot middelbrand en later zelfs tot grote brand. Er werd groots ingezet door de brandweer met meerdere blusvoertuigen van meerdere bluskorpsen uit de regio.

De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Dit wordt nog onderzocht door de brandweer. De gehele wijk stond vol rook en buurtbewoners werden geadviseerd om de ramen en deuren gesloten te houden. De brandweer heeft de woning gecontroleerd uit laten branden door er een uitslaande brand van te maken. Dit doen ze door de ruiten in te slaan, zodat er meer zuurstof bij het vuur kan komen. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

Meest gelezen

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

Remco Geurts | Caitlin Sturris | 11 sep 2025 16:59

Lees ook

Peter Hinze niet herkiesbaar: Nederlands sprekende burgemeester gaf ziel aan de Rijnstad aan de grens

Op zondag 14 september kiest Noordrijn-Westfalen nieuwe gemeenteraden én nieuwe burgemeesters. Voor ...

Strijdbijl begraven: centrum Didam krijgt hoognodige opknapbeurt

Eindelijk duidelijkheid wat er met het centrum van Didam en drie supermarkten gaat gebeuren. De geme...

Montferland trekt grens tegen sluipverkeer bij Beek: ‘Leefbaarheid werd een issue'

De gemeente Montferland ziet het afsluiten van de grens bij Beek als noodzakelijk om de veiligheid e...

Inbraak en vernielingen in voormalig gemeentehuis Didam

In het oude gemeentehuis in Didam is dinsdagmiddag ingebroken en zijn er vernielingen aangericht. De...

Montferland sluit grens Beek af met landbouwsluis zolang er grenscontroles zijn

Het college van de gemeente Montferland heeft een definitief besluit genomen over hoe ze om willen g...

Groot alarm in Winterswijk vanwege smeulende waterkoker op inductieplaat

De hulpdiensten rukten dinsdagavond massaal uit voor een melding van een woningbrand aan de Misterwe...