gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Twee miljoen voor verduurzaming panden

0cc832146409a58636d53113413020bd
Redactie REGIO8 |
“Mensen moeten met een plan en een kostenopzet komen”, zegt wethouder Henk Hengeveld. “Dan wordt dat idee door VerduurSaam Energieloket beoordeeld.” Mensen kunnen een bedrag tussen de 2.500 en 25.000 euro lenen met een rente van 1,6 procent. Voor de non-profitorganisaties, zoals bijvoorbeeld sportclubs of scholen, geldt een minimumbedrag van 5.000 euro. Onder verduurzaming van een pand valt onder meer spouwmuurisolatie, dubbel glas en het aanbrengen van zonnepanelen op het dak.

“Op dit moment zijn de plannen voor woningen en non-profitorganisaties rond”, aldus Hengeveld. “Volgend jaar kijken we naar mogelijkheden voor het midden- en kleinbedrijf(mkb).” Het college had meer tijd nodig om te kijken naar de andere voordelen die bedrijven al hebben, wanneer ze willen verduurzamen. De leningen voor de mkb moeten wel uit hetzelfde potje komen.

De gemeenteraad zal op 14 december een besluit nemen over het collegevoorstel.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.