gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Trainer Vreman verwacht spektakel bij De Graafschap tegen Cambuur

9a0bafec5b4598f12e8fa35d89324dc9.jpg

Het Cambuur Leeuwarden van trainer Henk de Jong komt vrijdagavond naar De Vijverberg voor een duel met rechtstreekse concurrent De Graafschap. Waar de Leeuwarders dit seizoen opvallend veel scoren, is dat in Doetinchem juist een probleem. Trainer Jan Vreman verwacht spektakel.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
“Henk de Jong kennende gaat hij gewoon zijn eigen speelwijze laten zien”, zegt Vreman. “Dan verwacht ik best wel een open wedstrijd. Over het algemeen kunnen wij dan de beste wedstrijden spelen.” Vleugelaanvaller Basar Önal kent de gevaren van Cambuur. “Veel beweging, veel middenvelders die in de diepte lopen. Daar moeten we voor uitlkijken, maar wij hebben ook een goede aanval, dus hun moeten ook uitkijken.” Vreman ziet een sleutel in het duel om het middenveld. “Dat moeten we goed opvangen, en in de omschakelmomenten moeten er bij ons mensen vrij kunnen staan. Daar moet je van profiteren.”

Önal is met vijf goals topscorer van De Graafschap en staat al langer in de belangstelling van de Turkse topclub Galatasaray. Hij heeft wel wat uit te leggen als hij de stap zou maken, want hij is van huis uit Fenerbahce-supporter. “Als er mooie clubs komen, moet clubliefde niet uitmaken”, zegt Önal. “Ik denk dat ik wel even bonje krijg met mijn vader, maar daar komen we wel uit.” De Graafschap hoeft niet te verkopen, maar wat extra inkomsten zijn gezien de geldzorgen wel welkom. Önal laat het rustig op zich afkomen: “Ik denk er helemaal niet over na. Ik ben nog jong, als ik me daar nu al druk om zou maken zou dat ook niet kloppen.”

Warme ontvangst De Jong
Cambuur-trainer De Jong kan volgens Vreman een warme ontvangst tegemoet zien nu hij hersteld is van een operatie, waarbij een cyste uit zijn hoofd werd gehaald. “Ik denk dat Henk hier een hele goed eperiode heeft gehad en heeft best wel wat teweeg gebracht. Dan is het mooi om hem terug te zien.” Önal maakte de Friese oefenmeester niet direct mee, maar hij zag hem als jeugdspeler wel langs het veld staan: “Ik ken hem niet persoonlijk, maar hij kwam soms bij ons in de jeugd kijken. Hij was de enige hoofdtrainer die dat deed.”

Bakker blijft op doel
In de opstelling verandert Vreman niks. Aanvallende middenvelder Mimoun Mahi wordt nog steeds opgetraind, terwijl Mees Bakker de voorkeur houdt onder de lat. De Graafschap bezuinigde dit jaar tonnen op de selectie, maar presteert beter dan vorig jaar. Vreman is tevreden over zijn jonge groep: “Je hebt bezunigt op spelers, dus dan doe je het goed als je daarnaar kijkt. Dat het goed gaat op dit moment mag duidelijk zijn, maar ik vind dat we nog beter kunnen.”

Opstelling: Bakker; Fortes, Lammers, Schenk, Büttner; Warmerdam, Brittijn, Colyn; Van Gilst, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.