Ulft, Netherlands

Traag verloop van nieuwe visie mobiliteitsplan in Winterswijk

Politiek Forum Foto: RTV Slingeland
Het college van gemeente Winterswijk is bezig met het ontwikkelen van een nieuwe visie op het mobiliteitsplan. Maar, het proces verloopt stug en dat is te merken aan het ontvangst van de analyses en berekeningen van verkeersdeskundigen door raadsleden en het publiek bij het politiek forum.
Martha Bulten | 21 maart 2025 12:19 | Aangepast op 21 maart 2025 12:19
Over minder dan twee maanden moet de raad de eerste besluiten over het verouderde verkeersplan uit 2010 al nemen, terwijl de ontwikkelingen die tijdens de informatiebijeenkomst gedeeld zijn moeten worden beschouwd als louter richtlijnen. De analyses worden uitgevoerd door verkeersdeskundigen van het architecten- en ingenieursadviesbureau Sweco.

Het mobiliteitsplan staat nog in de kinderschoenen, want Winterswijk zit nu nog in de verkenningsfase. Deze ‘eerste stappen’ zijn echter volgens raadslid Roy Stammers van Voor Winterswijk ‘al twee jaar aan de gang’. Op de vraag van Tim Jonker, raadslid Winterswijks Belang, over waarom afgevaardigde raadsleden maar één keer zijn uitgenodigd voor een werkgroep over dit onderwerp zegt wethouder Sylvia Fleuren: “Alle 21 raadsleden willen we op dezelfde manier in dezelfde mate informeren.”

Wethouder Fleuren benadrukte opvallend genoeg meerdere malen dat het college in de verkennende fase zit en dat dit theoretische opties zijn, dus dat er nog geen harde conclusies getrokken kunnen worden uit de analyses van Sweco. Of de bezoekers door deze mededelingen veel wijzer zijn geworden van de avond, valt dus te betwisten.

Wat zijn de mogelijke aanpassingen?
Het dorp zou in de toekomst meer nieuwe dertig kilometer gebieden kunnen krijgen om de doorstroom te behouden. Ook is er gesproken over het wel of niet doortrekken van de Dingstraat met een tunnel of het gelijkvloers houden en kwam de potentiële toename van sluipverkeer in wijk De Rikker aan bod. Het wisselen van verkeerslichten bij de kruispunten Zonnebrink - Laan van Hilbelink en Zonnebrink - Weurden zou ook voor een betere verkeersafwikkeling kunnen zorgen.

Vertraging
Dat het proces op deze manier verloopt, zou kunnen te verklaren zijn door een wisseling van adviesbureaus en de vertraging door participatie, vertelt wethouder Fleuren achteraf. Ook had de inventarisatienota volgens de planning al in februari afgerond moeten zijn; die wordt nu op korte termijn afgerond. Het college en de adviseurs zijn vanaf maart tot en met juni de concept visie aan het opstellen waarover op 15 en 28 mei mei al de besluiten worden genomen door de raad. Eind dit jaar worden de laatste harde knopen doorgehakt. De geactualiseerde visie op het verkeer moet ervoor zorgen dat het dorp weer vooruit kan tot 2040.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met lokale omroep RTV Slingeland

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Kan stukje Duitse rondweg op Winterswijks grondgebied, Nederland van het stikstofslot halen?

Een klein stukje rondweg bij de Duitse grensplaats Oeding werpt een verrassend licht op een veel gro...

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

Automobilist botst tegen winkelpand in centrum van Winterswijk

Een automobilist is in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto een winkelpand ingereden in het...

Supers mogen straks over de grens inkopen, diploma’s sneller erkend

Supermarkten en drogisterijen mogen straks producten inkopen in Duitsland als die daar goedkoper zij...

Eén centrale school voor Woold, Kotten en Miste: plannen in volle gang gezet

De komst van een nieuwe basisschool voor de buurtschappen Woold, Kotten en Miste-Corle komt dichterb...