gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tonnen subsidie voor Urban Oasis in Ulft

096b1fed390bf25019af01366a5d1081
Redactie REGIO8 |
“De Urban Oasis wordt een plek waar natuur, mensen, ideeën en kennis samenkomen”, aldus Nico Wissing uit Megchelen over de plannen. “Van overheden tot en met opleidings- en kennisinstituten, bedrijven en basisscholen.” Het plan is om de Urban Oasis te vullen met technologieën om Ulft en omgeving schoner en duurzamer te maken. Zo moeten er installaties komen om fijnstof af te vangen en drinkwater te maken van regen.

Voor de realisatie van het park werkt Wissing nauw samen met andere Achterhoekse bedrijven. Het totale kostenplaatje van de Urban Oasis bedraagt 1,2 miljoen euro. Naast de provinciale subsidie van ruim 614.000 euro dragen bedrijven de andere helft bij.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.