Ulft, Netherlands

Toch groen licht voor Paasvuur Velswijk: ’Geweldig nieuws!’

Foto: REGIO8
Goed nieuws voor de organisatie van het paasvuur in Velswijk. Op eerste paasdag mag het traditionele vuur toch worden ontstoken. Nadat Bronckhorst eerder vanwege de droogte geen toestemming gaf, bracht de gemeente de organisatie donderdag goed nieuws.
Tim Rondeel | Bart Sollman | 17 april 2025 09:38 | Aangepast op 17 april 2025 09:38
‘Ondanks de aanvankelijke beperkingen heeft de gemeente Bronckhorst ons zojuist officieel groen licht gegeven om het Paasvuur in Velswijk wel te ontsteken!’ aldus de organisatie van Paasvuur Velswijk donderdagochtend op sociale media. ‘We kunnen dan toch onze geliefde traditie normaal voortzetten en jullie verwelkomen bij de warme gloed van ons paasvuur op eerste paasdag!’

Een week nadat de organisatie in zak en as zat door het bericht van de gemeente, is de stemming op Witte Donderdag compleet anders. ‘We zijn ontzettend blij met dit positieve bericht! Hoewel de droogte ons in eerste instantie parten speelde, zijn we dankbaar voor de regen en de uiteindelijke toestemming.’ Het paasvuur in Velswijk wordt zondagavond om 21.00 uur aangestoken.

Ook in Lochem kregen de organisaties van de paasvuren donderdag goed nieuws van de gemeente: 'Het natuurbrandrisico is fase 1. Vanmorgen is door de gemeente Lochem besloten dat de paasvuren alsnog mogen branden. De organisatoren zijn op de hoogte gebracht'. Ook in Winterswijk mogen de paasvuren onstoken worden.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met rtv Ideaal.

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...