gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Tijmenveldje aftrap voor meer Tijmenspeelplaatsen in Montferland

5e7757b6432519857feee2019be88bdb

Met de opening van het eerste Tijmenveldje in ’s-Heerenberg afgelopen vrijdag, is het startschot gegeven voor veel meer dergelijke speelplekken in de gemeente Montferland. De kersverse kunstgrasmat in 's-Heerenberg draagt de naam van Tijmen, een speler van de voormalig voetbalclub MvR die vijf jaar geleden overleed door een ongelukkige botsing tijdens een wedstrijd.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Ik ben echt super trots dat we dit veldje nu al hebben kunnen realiseren”, zegt Dion Steenbergen, vader van Tijmen en voorzitter van de stichting ‘Tijmen voor het goede doel’. De stichting heeft dankzij donaties samen met de gemeente het voet- en basketbalveld kunnen aanleggen. Wethouder Gerard Nijland is blij met initiatieven als deze. “Het is altijd mooi meegenomen als initiatieven gedragen worden door de samenleving, dat maakt het voor ons als gemeente ook een stuk makkelijker”, aldus Nijland, die het dossier heeft overgenomen van vertrokken wethouder Henk Groote. Groote kreeg van de ouders nog alle lof voor zijn inzet voor het veldje.

Nieuwe speelplaatsen of toestellen met de naam van Tijmen hoeven zeker niet allemaal in ’s-Heerenberg te liggen. Inwoners uit heel Montferland kunnen zich melden bij de stichting met ideeën. De naam van Tijmen leeft zo voort in Montferland, eerder werd ook al een jaarlijks internationaal voetbaltoernooi opgestart die vernoemd is naar de jonge voetballer. Wethouder Nijland is blij dat het Tijmenveldje een vervolg krijgt: “Het zijn natuurlijk hele trieste omstandigheden, maar het is mooi dat dit vanuit zijn naam gedaan wordt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

ac91cbac-f9da-4c1a-919d-2eb67cafa8bf

De Graafschap verliest ruim van SC Heerenveen en is Kwint maanden kwijt

De Graafschap is vrijdagavond in Akkrum tegen een fikse nederlaag aangelopen. Tegen SC Heerenveen werd het na 120 minuten spelen 7-2. Nadat de Superboeren vorige week vertrouwen tankten door in de eerste oefenwedstrijd te winnen van FC Utrecht, werden ze vrijdagavond geconfronteerd met een andere realiteit.

CorsoVarsseveld

Organisatie optocht Varsseveld stuurt brandbrief: ‘Het wordt heel lastig’

De toekomst van het Varsseveldse bloemencorso en allegorisch optocht staat onder druk. De organisatie heeft te maken met een bekend fenomeen in de wereld van carnavalsoptochten en bloemencorso’s: steeds minder bouwplekken. AOV Varsseveld en Stichting Bloemencorso Varsseveld sturen daarom samen een brandbrief naar de gemeente Oude IJsselstreek.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt een mooi weekend: 'De zon gaat goed schijnen'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Op het beachvolleybalveld in Megchelen voorspelt de weerboer 'een prima zomersweekend' met ook kans op bui.

ARGO (GLD)

Doetinchemse atletiekclub ARGO viert 65-jarig jubileum

Een briljanten feest in Doetinchem, zaterdag op sportpark De Bezelhorst. Atletiekvereniging ARGO viert het 65-jarig bestaan.

WethoudersMontferland0

Twee nieuwkomers in college Montferland waaronder jongste wethouder van de Achterhoek

Montferland heeft een nieuw college, in plaats van vier, gaan vijf wethouders het de komende vier jaar doen. VVD'er Martin Som keert terug in het college. Jeanette Derksen van Lokaal Belang en Ingrid Wolsing van PRO gaan door. Het CDA komt met twee nieuwkomers, Chiel Polman en Merel Balduk.

SalmSalmEdit

Geen troon, wel invloed: bij Gendringen leeft een Duitse vorst in een kasteel

Net over de grens bij Gendringen ligt Anholt, ooit een klein vorstendom met invloed tot in het huidige Nederland en Europa. Nog altijd leeft die geschiedenis voort en dat was te merken toen in juli 2025 honderden inwoners op de been kwamen om Emanuel Fürst zu Salm-Salm als ‘hun Fürst’ te begroeten. Dit gebeurde een jaar nadat Anholt afscheid nam van zijn vader, wijlen Vorst Carl Philipp. Bij de Wasserburg Anholt wachtte hem een officiële inhuldiging door de burgemeester en het schuttersleven van Isselburg.