gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Thije is één van de jongste beroepsmolenaars van Nederland

f57e556ba8e800db3962cbad907ade56

De 22-jarige Thije Jansen is al van jongs af aan helemaal gek van molens. Sinds een aantal maanden heeft hij van zijn hobby als molenaar z'n beroep weten te maken. De uit de hand gelopen hobby is begonnen bij de molen in Zeddam, de woonplaats van Thije.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"In Zeddam hebben wij drie molens, waarvan ook de oudste windmolen van Nederland, de Torenmolen", aldus Jansen. "Vanaf mijn vierde kwam ik daar op bezoek, een beetje in de weg lopen. Ik was heel erg gegrepen door de molen, vanaf mijn twaalfde was ik oud genoeg om mee te helpen." Inmiddels mag Thije zich, na een opleiding van twee jaar, fulltime bezighouden met zijn hobby. Zo werkt hij onder andere bij de 167 jaar oude Koenders Möl in Braamt, die hij inmiddels op zijn duimpje kent.

"Ik werk bij een molen op de Veluwe, waar ik betaald krijg voor 32 uur. Daarnaast werk ik ook nog hobbymatig bij molens in Stokkum, Zeddam en Braamt", zegt Jansen. "Het is wel een beetje uit de hand gelopen." Het blijft speciaal voor de molenaar elke dag de mogelijkheid te hebben om het eeuwenoude ambacht uit te mogen voeren. "Het is zo'n mooi vak, zulke mooie gebouwen en monumenten. Het is gaaf dat je daar vrijwillig of betaald kan werken", zegt de molenaar vol trots over zijn ambacht.

Stervend beroep
De jonge molenaar merkt ook dat het eeuwenoude ambacht een stoffig imago heeft. Zo licht hij toe: "Het beroep is inderdaad stervende, het aantal beroepsmolenaars is twintig of dertig. Procentueel gezien is dat erg weinig, wij hebben zo'n twaalfhonderd molens." Toch vindt hij dat het beroep een toekomst heeft, ondanks het kleine aantal beroepsmolenaars. "Er is echt nog wel vraag naar molenmeel, maar wij moeten wel waken dat dat niet verloren gaat."

Foto: REGIO8

Lees ook

Dieperink_ZW

Scheidsrechter Rob Dieperink (38) uit Borculo overleden

Rob Dieperink uit Borculo is overleden, zo bevestigt de KNVB maandag. De eredivisiescheidsrechter is slechts 38 jaar geworden.

GRAAEK0

De Graafschap verliest nipt van Griekse kampioen in Wehl

Voor de ogen van ruim 2.500 supporters speelde De Graafschap zondagmiddag in Wehl een oefenduel tegen AEK Athene. Zowel supporters van de Superboeren als de Griekse landskampioen werden getrakteerd op een felle oefenpot op het veld van Concordia.

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.