gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Thije is één van de jongste beroepsmolenaars van Nederland

f57e556ba8e800db3962cbad907ade56

De 22-jarige Thije Jansen is al van jongs af aan helemaal gek van molens. Sinds een aantal maanden heeft hij van zijn hobby als molenaar z'n beroep weten te maken. De uit de hand gelopen hobby is begonnen bij de molen in Zeddam, de woonplaats van Thije.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"In Zeddam hebben wij drie molens, waarvan ook de oudste windmolen van Nederland, de Torenmolen", aldus Jansen. "Vanaf mijn vierde kwam ik daar op bezoek, een beetje in de weg lopen. Ik was heel erg gegrepen door de molen, vanaf mijn twaalfde was ik oud genoeg om mee te helpen." Inmiddels mag Thije zich, na een opleiding van twee jaar, fulltime bezighouden met zijn hobby. Zo werkt hij onder andere bij de 167 jaar oude Koenders Möl in Braamt, die hij inmiddels op zijn duimpje kent.

"Ik werk bij een molen op de Veluwe, waar ik betaald krijg voor 32 uur. Daarnaast werk ik ook nog hobbymatig bij molens in Stokkum, Zeddam en Braamt", zegt Jansen. "Het is wel een beetje uit de hand gelopen." Het blijft speciaal voor de molenaar elke dag de mogelijkheid te hebben om het eeuwenoude ambacht uit te mogen voeren. "Het is zo'n mooi vak, zulke mooie gebouwen en monumenten. Het is gaaf dat je daar vrijwillig of betaald kan werken", zegt de molenaar vol trots over zijn ambacht.

Stervend beroep
De jonge molenaar merkt ook dat het eeuwenoude ambacht een stoffig imago heeft. Zo licht hij toe: "Het beroep is inderdaad stervende, het aantal beroepsmolenaars is twintig of dertig. Procentueel gezien is dat erg weinig, wij hebben zo'n twaalfhonderd molens." Toch vindt hij dat het beroep een toekomst heeft, ondanks het kleine aantal beroepsmolenaars. "Er is echt nog wel vraag naar molenmeel, maar wij moeten wel waken dat dat niet verloren gaat."

Foto: REGIO8

Lees ook

IllegaalVuurwerk0

Zwaar illegaal vuurwerk onderschept bij Ulft, meerdere verdachten aangehouden

De politie heeft onder meer in Ulft een transport met zwaar illegaal vuurwerk onderschept. Het maakte deel uit van een groot onderzoek naar de invoer en handel in zwaar illegaal vuurwerk. Tijdens meerdere acties werd in totaal 3800 kilo vuurwerk in beslag genomen.

DRU_020

Voorlopig geen huur, wél vooruitbetaling en extra lening, gemeente houdt DRU overeind

Het DRU Industriepark is nog niet uit de financiële problemen. De cijfers van het eerste half jaar lopen ver achter op de gemaakte begroting. In die begroting was al rekening gehouden met een tekort van 303.000 euro. De gemeente Oude IJsselstreek springt wéér bij om te zorgen dat de boel kan blijven draaien, bleek tijdens de commissievergadering maandagavond. Grootste zorgenkindje op dit moment? De horeca.

BHsMinima00

Cup & Cake helpt vrouwen aan passende bh: ‘Een goede bh zou een basis moeten zijn’

Een goed passende bh is voor veel vrouwen belangrijk, maar lang niet voor iedereen vanzelfsprekend. Stichting Deelkastje introduceerde daarom Cup & Cake in Doetinchem. Met ingezamelde bh’s wil de stichting vrouwen met een kleine portemonnee helpen aan een exemplaar dat vooral goed past.

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.