Ulft, Netherlands

Ter Voert emotioneel bij start kaartverkoop

Voor het eerst sinds 1970 kan de traditionele Nieuwjaarsparty met duizenden bezoekers in zaal ter Voert in Megchelen niet doorgaan. Zelfs het overlijden van oud-eigenaar Jan ter Voert eind 2018 hield het feest niet tegen, maar door de coronapandemie rest voor huidig eigenaar Roel ter Voert niks anders, tot grote pijn bij hem zelf.
Jet Hakvoort | 31 december 2020 15:01 | Aangepast op 31 december 2020 15:01

“Het is nu twee jaar geleden dat mijn vader is overleden”, vertelt eigenaar Roel ter Voert geëmotioneerd. “Hij wilde graag dat na zijn overlijden het feest doorging, toen is het ook doorgegaan. Maar nu is corona en houdt het op.” Om toch iets te doen in het dorp werd op oudejaarsdag een drive-through georganiseerd. Bezoekers konden naast de oliebollen ook alvast kaarten kopen voor de Nieuwjaarsparty van 2022. “Wij doen het voor hem, het bedrijf, maar ook voor Megchelen om toch iets moois neer te zetten”, zegt zoon Ter Voert.

Het niet doorgaan van het nieuwjaarsfeest is een zware klap voor zaal ter Voert en inwoners. “Het is voor de horeca natuurlijk ook lastig, daarom koop ik vast kaarten zodat we ze toch een beetje kunnen steunen in deze tijden”, reageert bezoeker Bert Tiemessen. Volgens eigenaar Roel worden ook andere partijen in Megchelen getroffen: “Verschillende verenigingen verdienen daar ook hun centjes mee, de ene met het ophangen van de jassen, de andere met het schoonmaken van de toiletten."

Licht aan einde van tunnel
Volgens Ter Voert lijkt het licht aan het einde van de tunnel voor de horeca nog ver weg: “Wij denken zelf dat 2021 zeker nog geen bruisend jaar gaat worden”, aldus de eigenaar. “Maar wij hopen dat het in 2022 wel beter gaat worden.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Livestream laat mensen thuis meekijken bij Ulftse Avondvierdaagse

Wandelaars kunnen zich opmaken voor de Ulftse Avondvierdaagse die woensdag van start gaat. Sinds een...

‘Prutje Peter’, een cultheld met authentiek dialect binnen Vios Beltrum

COLUMN / De spelers lopen van het veld af, evenals de scheidsrechter. In de bestuurskamer van Vios B...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...