gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ter Denge beoogd wethouder in Berkelland

c0f6ad2d0be58ab1961e6f146ae4de2e.jpg

Gerda ter Denge is maandagavond voorgedragen als nieuwe CDA-wethouder in de gemeente Berkelland. Ze is de beoogd opvolger van Marijke van Haaren, die afgelopen december aangaaf haar functie neer te leggen vanwege privéomstandigheden.

Kevin ten Dolle |
Vanwege corona en het digitaal vergaderen verloopt het proces nu iets anders dan normaal. De voordracht was maandagavond en daarna volgt de geheime stemming over de benoeming per brief, zo meldt Omroep Gelderland. Dinsdagavond worden de schriftelijk uitgebrachte stemmen geteld en wordt de benoeming verder behandeld door de raad. Gerard Hilhorst, fractievoorzitter CDA Berkelland: "We hebben gezocht naar een ervaren bestuurder die op korte termijn beschikbaar is. We hopen dat deze kandidaat, die brede kennis en expertise heeft op verschillende dossiers, deze taak vol enthousiasme voor ons gaat volbrengen."

Ter Denge is 63 jaar, woont in het Twentse Losser, is getrouwd en heeft twee dochters. Ze is statenlid geweest in de provincie Overijssel. Daarnaast was ze fractievoorzitter en wethouder voor het CDA in de gemeente Losser. Momenteel is ze onder andere bestuursvoorzitter bij de stichting Onderwijsbegeleiding Oost Nederland. Ze krijgt als wethouder van Berkelland onder andere het sociaal domein en natuur en landschap in haar portefeuille.

Foto: Gemeente Berkelland

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.