Ulft, Netherlands

Te Braak tegenover De Graafschap in Zeist

Regio8 | 17 oktober 2018 11:03 | Aangepast op 17 oktober 2018 11:03
“Het gaat om de vraag of Dennis recht heeft op transitievergoeding of niet”, zo legt advocaat André Brantjes van Te Braak zijn visie op de zaak uit, die maandag dient bij de arbitragecommissie van de KNVB. Het voormalige hoofd van de jeugdopleiding kreeg in maart van dit jaar te horen dat er geen toekomst voor hem was in Doetinchem, waarna hij trainer werd bij Feyenoord O16. Brantjes geeft aan dat het een ontslag betreft, en dat Te Braak daarom geld tegoed heeft: “Het gaat gewoon om het principe, niet om een groot bedrag. Als een club vindt dat je weg moet, dan moet je betalen. De vraag is maandag wie het initiatief heeft genomen tot ontbinding.”

De Graafschap geeft aan dat er geen sprake is van ontbinding van het contract, maar van een formele stap. “Wij sturen elk jaar een opzegbrief voor 1 april”, aldus manager voetbalzaken Peter Hofstede, die aangeeft dat Te Braak de afgelopen jaren een soortgelijke brief kreeg en in Doetinchem actief had kunnen blijven. “Wij waren verbaasd dat hij naar Feyenoord ging, want we hebben hem daarna nog een aanbieding gedaan. Hij geeft nu aan dat hij ontslag heeft gekregen. Dan kom je jammer genoeg bij advocaten terecht.”

Compensatie voor cursus
De Doetinchemse voetbalclub geeft daarnaast aan een vergoeding van enkele duizenden euro's tegoed te hebben van Te Braak voor een doorlopen opleiding tot hoofd jeugdopleiding. “Als je een cursus doet die wij betalen, staat in alle contracten dat je een gedeelte terug moet betalen aan de club”, aldus Hofstede. “Dat staat ook bij Dennis in het contract en is een contractuele verplichting.”

Foto: REGIO8

Lees ook

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Geld voor veilige oversteek 'bij de ijssalon' in Lochem

‘Wat een raar en gevaarlijk punt!’ Het is voor bijna elke automobilist die voor het eerst door Loche...

Griek Theodoridis eerste zomeraanwinst voor De Graafschap

De Graafschap heeft woensdagmiddag de eerste aanwinst voor het aankomende seizoen gepresenteerd. De ...

BBB Berkelland en Bouke Winters kiezen ieder hun eigen weg

Raadslid Bouke Winters verlaat per direct de fractie van BBB Berkelland. Naar verwachting gaat hij z...

44-jarige Needenaar krijgt 18 maanden cel voor bezit en verspreiden van kinderporno

Een 44-jarige man uit Neede is door de rechtbank veroordeelt tot een gevangenisstraf van 18 maanden,...

Bosbrand in buitengebied Zelhem snel onder controle

De brandweer heeft woensdagmiddag een bosbrand in het buitengebied van Zelhem snel onder controle ge...