gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Taalhuis Montferland wil blijven groeien

884e329e25256720068698a86a59c94e
Redactie REGIO8 |

“Gewoon om ze een leuke middag te bezorgen, dat is het doel”, aldus coördinator Louise Fountaine. “Wij proberen zo’n 750 laaggeletterden in de Achterhoek een taaltraject aan te bieden. Dat is eigenlijk het doel van het Taalhuis.” Op dit moment hebben 500 tot 600 deelnemers zich al aangemeld. “Er zijn mensen bij die mensen die een traject volgens bij het Graafschap College, maar ook naar een taalhuis gaan om wat meer de taal te spreken.”

De deelnemers gaan naar speciale plekken, waar ze op verschillende locaties kennis maken met de taal. Soms zijn dat mensen met een migratieachtergrond, soms zijn dat Nederlanders die een achterstand hebben. Goede beheersing van de taal betekent niet alleen kunnen lezen en schrijven. “Meer zelfverzekerdheid, ja het heeft me veel gebracht”, zegt een deelnemer die al een poosje bij het Taalhuis komt. Maar een tripje naar de boerderij is voor mensen met een migratieachtergrond niet alleen nieuw op het gebied van taal. “Ik vind het heel mooi, het is heel leuk. Het is nieuw om te zien voor ons hier in Nederland.”

Foto: REGIO8

Lees ook

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.